Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet a felsőfokú?...

Sikerülhet a felsőfokú? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha még nincs nyelvvizsgám,de 7éve tanulom az angolt.

Most járok tanárhoz(mácius óta) heti 1óra(nem túl sok)

Filmeket nézek angolul,angol felirattal,CNN-t,könyveket olvasok.Újságokat is szoktam és azokat is megértem.Itthon is tanulom állandóan ha van időm.

Jó a nyelvérzékem megértek mindent és el is tudom mondani amit akarok.Voltam Angliába ott is ment minden zökkenőmentesen.Angolból 4es-5ös vagyok,emelt csoportba járok.Idén szeretném vagy legalább érettségi előtt mert azt is szeretnék előrehozottan.

Csak bizonytalan vagyok mert sokan mondják,hogy nehéz..


2010. júl. 18. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sikerülhet:) sok szerencsét
2010. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyiból nehéz, hogy pl. ITK-s vizsgán olyan dolgokról kell angolul beszélned, amiről 18 évesen magyarul sem tud a legtöbb ember.
2010. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

www.nyak.hu

itt megtalálod az összes MO-n elfogadott nyelvvizsgát, válaszd ki, hozzád melyik van a legközelebb és csinálj meg belőle egy próbatesztet, neten találsz szinte mindegyikhez.. Próbáld meg betartani az időkorlátokat! Abból látni fogod milyen milyen szintű tudást igényel. nekem speciel az a meglátásom, valamivel könnyebbek a próbatesztek, mint az éles vizsgát, valószínűleg ez a reklám része is :D

lényeg az, hogy próbálj meg 1-2-t megcsinálni, kérd ki a tanár(o/ai)d véleményét és gyakorolj, készülj célirányosan.. Remek felkészítőkönyveket lehet kapni a könyvesboltokban vagy akár a neten is. Nézz körbe :)

fontos még az is, hogy adj időt magadnak és légy kitartó

2010. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!