Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgára...

Angol középfokú nyelvvizsgára egy év alatt fel lehet készülni nulla tudással?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 14:17
 1/7 A kérdező kommentje:
nyelvérzék nélkül?
2010. júl. 18. 14:25
 2/7 anonim válasza:
21%

ahhoz nagyon profinak kéne lenni:D

én már 8. éve tanulom az osztályban a legjobbak közé tartozom, mégsem merem még megcsinálni

2010. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én gimnáziumban jártam 0. nyelvi előkészítő osztályba, ahol 1 évig csak angolt tanultunk. Úgy azért nem volt nehéz, de én általános 2. óta tanultam angolt + nyelvérzékem is van (?).
2010. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg fel lehet készülni szerintem, természetesen szuperintenzív tempóban. Gondolok itt arra, hogy nem csak a suliban tanul az ember heti bruttó 5*45 percet, hanem otthon is, amennyit csak bírsz. Fontos az elszántság is, hogy ne legyen nyűg a tanulás.

Én olaszul kezdtem el most autodidakta módon tanulni, egyetemista vagyok, nyári szünetem van, tehát eléggé ráérek. Napi 8 óra simán megvan, könyvekből szövegolvasás, feladatmegoldás, szótárazás, szöveghallgatás. Illetve fontos, hogy teremtsd meg magadnak az idegennyelvi környezetet is: próbálj meg a célnyelven olvasni ezt-azt (neten vannak egyszerűbb szövegek is), nézz idegen nyelvű filmeket (én Bud Spencer & Terence Hill filmjeit nézem olaszul, magyar felirattal), és ha lehet, MP4-lejátszóra is tegyél fel hanganyagot - néhány nyelvkönyvnek remek hangos szószedetei, szövegei vannak.


Tehát summázva, egy év sok idő, szerintem lehetséges a középfok elérése. Úgy tudom, hogy átlag 500 órát szoktak mondani a középfokhoz. Természetesen kell, hogy a nyelvtan ülepedjen is, meg hogy ráálljon az ember az adott nyelvre. De ha tényleg komolyan gondolod, elszánt vagy, és sok az időd, szerintem sikerülhet!

2010. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 czibles ***** válasza:

egyik ismerős közép suliban németes volt végig és az utolsó év előtti nyáron kitalálta, hogy neki emelt angol érettségi kell.

1év alatt jobban megtanult mint én 8év alatt.

mondjuk testvérével angolul beszélt csak, tanfolyam és magántanár nélkül csinálta.

2010. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül. Egyedül rajtad múlik, mennyit vagy hajlandó belefektetni. Az előttem kettővel szóló nagyjából leírta, mi a teendő. A többit elolvashatod erről a blogról: [link]


Azt pedig el kéne már egyszer s mindenkorra felejteni, hogy "nyelvérzék". Olyan nincs, hogy valakinek nincs nyelvérzéke. Olyan van, hogy a tanár nem tudja átadni a tudás, vagy a tanuló nem elég motivált, és nem ragad rá, mert nem érdekli. Érdekessé kell tenni a számára, és akkor majd őrá is ragadni fog. Ennyi az egész. Az, hogy "nincs nyelvérzékem" egy bullshit egy olyan ember részéről, aki a világ egyik legbonyolultabb és legnehezebb nyelvét beszéli folyékonyan! De míg magyarul sem 1-2 év alatt tanulunk meg választékosan beszélni, úgy idegen nyelven sem. A kisgyerek, akire azt mondják, hogy "tud beszélni", igazából eléggé primitív módon fejezi ki magát, még kisiskolás korában is. Ha szeret olvasni, 10-11 éves korára kezd el komolyabban és választékosabban beszélni. És mindezt anyanyelvi környezetben teszi! Egy idegen nyelv hasonló szintű elsajátításához is legalább ennyi idő kell(ene) és az adott nyelvi környezet.


Ne akarjunk már hetek alatt nyelvet tanulni. Az marhaság. De az is, hogy "én 8 éve tanulom az iskolában, mégsem tudom..." – elmondanám, hogy iskolában még igen kevés ember tanult meg nyelvet. A nyelvtanulók egy ezreléke kábé, de általában azoknak vagy magántanárjuk van, vagy annyira érdekli őket az adott nyelv, hogy nem elégszenek meg az adott iskola tananyagával és autodidakta módon fejlesztik és tanulják a nyelvet. Úgyhogy vissza is érkeztünk oda, hogy nem iskolában tanulják meg az emberek.

2010. júl. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Való igaz, ez a "nyelvérzékesdi" ez hülyeség. Illetve tény, hogy vannak emberek, akik könnyebben tanulnak nyelveket: hiszen ahhoz, hogy egy nyelv szintaktikáját és szemantikáját megértsük, jó logikai képesség kell - és valljuk be, hogy ez nem mindenkinek egyformán adatik meg. Mindazonáltal bizton kijelenthetem, hogy bárki, bármilyen nyelvet meg tud tanulni, ha nagyon akar - itt persze az idő a változó. Én voltam amúgy a hárommal előző válaszoló, és most is csak magamat ismétlem: ha sok időd van, és minél többet angolra szánsz, akkor egy év alatt sikerülhet. Persze ezután még bőven lesz mit csiszolni, elmélyíteni rajta, hogy rögzüljön az egész.
2010. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!