Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni angolul középfokig?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Függ attól:

- hetente/naponta mennyi időt szánsz rá

- mennyire vág az agyad

- mennyire vagy szorgalmas

- magadtól tanulsz-e, vagy segítséggel (tanárral, iskolában)


Egy alapos középfokhoz szerintem azért kell jó 1 év, hamarabb is meg lehet tanulni felszínesen. Én az ilyen gyorstalpaló hiperszuper intenzív tanfolyamokban nem hiszek, sem az alva tanulásban (relax).

2010. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egy kis nyelvtanulási tapasztalattal, no meg sok utánaolvasással a hátam mögött már bátran ki merem jelenteni, hogy egy nyelvet, ha nem is anyanyelvi, de professzionális szinten meg lehet tanulni 1500 óra célzott ráfordítással (referencia). A professzionális szintet én úgy definiálnám, hogy a célországban mindenféle akadály nélkül képes az ember funkcionálni: munka, szocializálódás, ügyintézés, satöbbi."


Órákban kifejezve ennyi kell neki.

Forrás: [link]

2010. júl. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
500-600 óra átlagos képességekkel, jó módszerrel és sok motivációval. Szinte minden a motiváción múlik, illetve kisebb mértékben a módszeren.
2010. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az utolsó hozzászólással absz. nem értek egyet. nekem volt motivációm, de mivel totál rossz módszerekkel próbálkoztam, absz. nem haladtam és nem éreztem sikerélményt... a módszer nagyon fontos, persze a motiváció is, de a jó módszer megtalálása már fél siker.... egy rossz módszerbe beletolt idő/energia tul. képpen kidobott pénz/idő.
2010. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!