Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek felsőfokú...

Hogyan kezdjek felsőfokú angolra készülni?

Figyelt kérdés

Mire mennek rá leginkább a felsőfokúnál? És mennyi időbe telik a felkészülés, ha már van egy origos középfokúm?

Naponta mennyit tanultatok?


2010. júl. 17. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy csináld, mint a középfokot csak nehezebb szinten.

Na ez nem volt valami jó válasz, de így van.

Én még nem tettem felsőfokút, de foglalkoztam már az elvárásokkal.

Mivel középfokra minden nyelvtani szabályt tudni kell, ezért egyértelműen felsőfokon már a "műveltség" számít.

Tehát nagyon sok kifejezést kell tudni (ami szó szerinti fordításban nem azt jelenti amit valójában), rengeteg szót, tehát óriási szókincs.

Ráadásul bármiről kérdezhetnek. Hallottam olyat, hogy valakinek a szívműtétről kellett beszélnie. Angoltanárom azt mondta, akár azt is kérdezhetik, hogy miből van a lepke szárnya. Szóval nagyon műveltnek kell lenned. A felsőfokú nyelvvizsga tehát már nem csak nyelvtudást igényel. Elég durva, de sajnos így van.

2010. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!