Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki nem olyan jó angolból...

Aki nem olyan jó angolból szóban az mit csináljon? Lehet ezt valahogy fejleszteni azon kívül, hogy kimegyek külföldre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van még valaki rajtam kívül úgy, hogy egyszerűen nem jó szóban? 8 éve tanulom az angolt és minden szerénytelenség nélkül kijelenthetem hogy elég sokat tudok már...

Legalábbis nyelvtanból...

Itt a gond... A tanár sose helyezett hangsúlyt a szóbelire...

Nincs olyan baromi jó beszélőkém, és angolból egyszerűen katasztrófa vagyok. Ha odaérek hogy beszélni kell, csak hebegek-habogok, csomót kell gondolkoznom mire kitalálom mit mondjak, illetve nem tudom magam kifejezni (kis szókincs?), elfelejtek mindent (néha még azt is elfelejtem hogy van a lány angolul)...

Elvileg középfokon beszélem az angolt és a rigós középfokú írásbelit simán megcsinálom átmenősre, de a szóbeliben biztos hogy megbuknék...


És nem is csak az a baj.. Kötetlen beszélgetés illetve képleírás... Nincs támaszpont, csak beszélni kell... Én a semmiről nem tudok beszélni, illetve nincs is nagy fantáziám hogy kitaláljak valami hülyeséget hogy akkor azt elkezdem fejtegetni... Egyszerűen nem megy nekem ez...


A legjobb tudom az lenne ha kimehetnék külföldre de sajnos ez nem jöhet szóba....

Van esélyem hogy valahogyan tudjak ilyen téren fejlődni? Esetleg valami kurzus vagy valami technika?

El vagyok keseredve, októberben akarnám a nyelvvizsgát lerakni, különtanárhoz is járok, és bár ő azt mondja nem vagyok olyan rossz én nagyon jól tudom hogy nem tudom szóban hasznosítani azt amit írásban nagyon prímán megoldok...

(bocs a hosszú kifejtésért, csak szerettem volna kifejteni az egészet.)


2010. júl. 17. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga miatt ne aggodj, mert szerintem azon at fogsz menni, olyankor hirtelen az embernek jobban megy, amitol addig felt. Legalabbis nekem igy volt. En sem tudtam beszelni, de ket nyelvvizsgat is megcsinaltam angolul, simat, aztan szakmait is, es utana, mikor kimentem angliaba, jottem ra, h elesben viszont alig tudok megszolalni. Probalj meg interneten mas nyelvtanulokkal beszelgetni mikrofonnak webkameraval, vagy a kulontanarodnak mond meg, hogy legyenek olyan orak, mikor nem nyelvtanoztok, feladatoztok, hanem csak beszeltek 45 percen keresztul...bele fogsz jonni, nyugi. csak meg kell szoknod, hogy egy mas nyelven kell gondolkodni. mert ha magyarul gondolkodsz es azt akarod leforditani, az tenyleg sok ido szoban...
2010. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ehhez én is várnám a jó ötleteket,mert pontosan ugyanez a bajom...bár én 9. végén szeretnék vizsgázni,de a szóbeli az nekem sem megy...sőt!De az írásbeli,meg a nyelvtani részét sztem már most le tudnám rakni.Na szóval teljesen ugyanez a problémám,mint a kérdezőé
2010. júl. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is ez volt a problémám. Párban kezdtem el tanulni az egyik barátommal és rengeteget beszéltünk "csak úgy" is angolul: pl amikor telefonáltunk, strandoltunk és ne nagy dolgokra gondolj hanem pl elmondtuk, hogy mi van velünk, mit fogunk este csinálni stb...mintha magyarul beszéltünk volna.


Kezdetben nagyon döcögős volt, de belejöttünk és elsőre átmentem nyelvviusgán. Egy osztálytársam pedig facebookon keresett egy külföldi csajszit akivel tudta gyakorolni a nyelvet. Skypon beszélgettek esténként/leveleztek és szinte anyanyelvi szintre került.


Nem az a lényeg, hogy jajj de jól ki tudd magad fejezni, hanem hogy meg tudd magad értetni! Jó nyelvvizsgán mondjuk számít, hogy hogyan körítesz de kis gyakorlással abba is bele lehet jönni.


Ha van kedved én is szívesen beszélgetnék veled angolul:) Hány éves vagy? Ha gondolod írj privit.


L/18

2010. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hm hát nekem néha azzal is bajom van hogy meg tudjam magam értetni... Szoktam angolul társalogni: írásban... Nem is keveset. Sokszor írok angol leveleket ismerősöknek vagy valami... sőt néha csetelek is angolul. Amikor levelet írok akkor megnézem szótárban aztán jólvan. Amikor csetelek az neccesebb mert ott gyorsabban kell gondolkozni az ilyeneken...

Viszont ha szóba kell megszólalnom akkor tényleg csak nyökögök. Ha nem felejtek el létfontosságú szavakat meg tudom magam nagynehezen értetni de azt kivárni mire végre kinyögöm :) Pedig 2 éve heti 7 órában tanulom az angolt.


17/F vagyok. Gondoltam már rá, hogy ismerőssel, baráttal elkezdek spontán angolul beszélni de általában mindkettőnknek kínos mert nyökögünk oda-vissza. Ez van órákon pármunkánál is (ennyiben merül ki nálunk a szóbeli feladat. Have a quick chat with your neighbour about the weekend. or holiday.).

2010. júl. 18. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
A csetelés nagyon jó, az már majdnem olyan, mint az élő beszéd, épp azért, mert gyorsan kell és a beszélt fordulatokat használod. Keress meg egy native speaker-t valamelyik közösségi oldalon aki a közeledben él és találkozzatok. Cserébe te meg tanítgatod magyarul.
2010. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A különtanárt kérd meg, hogy csak beszélgessetek, ha egyszer arra van szükséged. És magadban beszélj angolul.
2010. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!