Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD vagy Goethe nyelvvizsga?...

ÖSD vagy Goethe nyelvvizsga? Melyik jobb és melyik könnyebb?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Én csak az ÖSD-ről tudok neked mesélni, szerintem attól nem kell tartani, teljesen reális. Velem nagyon rendesek voltak szóbelin. Írásbelin pedig rengeteg időd van, és használhatsz szótárt is (középfokon).

Az egyik magnós feladat volt húzósabb, mert mindenféle akcentussal találkozhatsz (tiroli, stb), de erre nem igazán lehet felkészülni.

Szerintem amit igazán fontos jól tudni, az a vonzatos igék. Kelleni fog, és az esszében is jól mutat, ha tudod a helyes vonzatot, sok pontot spórolsz magadnak. A szóbelire pedig nagyon jól jöhet egy kis országismeret (mármint Magyarország ismerete).


Az összes osztálytársamnak meglett, aki erre jelentkezett, nem is rossz százalékokkal :-)


A neten van próbafeladatsor, esetleg megnézheted :-)

2010. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is csak az ÖSD-ről tudok mesélni. szerintem nagyon jó, a nyelvvizsga se volt nehéz. kedvesek voltak a vizsgáztatók. a könyvben, amiből készültem, voltak goethés feladatsorok is, szerintem azok nehezebbek voltak. az ÖSD és a goethe is államilag elismert bizonyítványt ad, csak az ÖSD-nél olcsóbb. én ezt ajánlom.
2010. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!