Milyen a Cambridge nyelvvizsga?
Először b2 szinten, majd c1 szinten tenném le
Valaki mesélme, hogy a többi nyelvvizsgahoz kepest ez milyen?
A Cambridgenek, mint minden más nyelvvizsgának, 4 része van, viszont 5 kategóriában számolják a pontokat.
1. Reading & Use of English- bár egy vizsgalapon van mindkettő, külön számolják. A Readingnél van ún. Multiple choice( 4 válaszból egyet kell megjelölni), egy adott szöveghez tartozó kérdések, 4 szöveg összehasonlítása( ezek becsapósak), egy adott szöveg hiányzó részeinek behelyettesítése( ezek is könnyen elvéthetők) és kérdések 6 kisebb article alapján. UoE-nél van Gap text( egy adott szöveg hiányzó szavait kell kitalálnod), Word formation és Keyword transformation( ehhez kell leginkább a nyelvérzék, ez a legnehezebb része a tesztnek)
2. Writing- két fogalmazást kell megírnod, az egyik egy esszé( ez kötelező) és egy választott( ami lehet report, review, letter of application, proposal stb.)
3. Listening- 4 részből áll. Az elsőnél 3x2 kérdésre kell adj választ. A másodiknál be kell helyettesítsd a hiányzó szavakat a hallottak alapján egy szövegbe. A harmadik feladat egy rádióinterjú, ahol 6 kérdésre kell válaszolj. Az utolsó résznél pedig meg kell mondd, hogy ki beszél, és hogy miről beszél. Mindegyik részt 2x hallgathatod meg.
4. Speaking-ugyanúgy 4 részből áll. Először general questionsokat fognak kérdezni( pl. Where did you come from? What’s your favourite season? stb), majd eléd tesznek 3 képet és 2 kérdést. Ezekből kettőt kell összehasonlíts, válaszolva a kérdésekre. Majd a partnereddel együtt kaptok egy témát és annak 6 aspektusát. Két perc alatt mind a hat tényezőről kell beszéljetek párbeszédszerűen. Majd az utolsó résznél a vizsgáztató fel fog tenni pár kérdést és azokról kell kifejtsd a véleményed( pl. What do you think about the deteriorating effect of technology? stb.)
P.S. Egyrészt a Cambridge a külföldi továbbtanulások egyik alapfeltétele( a IELTS vagy a TOEFL mellett), másrészt pedig minden munkaadó sokkal jobban tekint arra az ügyfelére/ alkalmazottjára, akinek egy nemzetközileg elismert nyelvvizsgája van. Szerintem legjobb lenne ha kikérnéd a tanárod véleményét, ő biztosan sokat fog tudni segíteni felkészülés/gyakorlás terén.
A felkészülés része lehetett volna, ha elolvasod a vizsgaközpont honlapján a brosúrákat, #3 magyar nyelvű részletezése helyett. :D A vizsgaközpont honlapján van letölthető próbavizsga is. Valóságban volt és nem volt vizsgákat tartalmazó könyvekből meg rengeteg van a neten (is). A régebbiek nehezebbek (ez a vizsgarendszer is alkalmazkodik az emberiség általános butulásához), de az nem baj, mert a felkészülésnél fölélőni az csak jó. Nem híreket, sorozatokat, filmeket kell nézni, sorozat és film alatt az agyzsibbasztást értve, hanem ismeretterjesztést, politikai vitaműsorokat. Ezen vizsgáknál általában az írásbeli alapja valami nívósabb cikk. Például a most letölthető CAE sample paperben
Studying black bears
The origin of language
Training sports champions
Introduction to a book about the history of colour
The Architecture of Happiness
Scottish Wildcat
Starting out on your career
című/témájú olvasmányokkal kell dolgozni. ezekre a Jóbarátok meg a Shaolin templom kincsei nem fog felkészíteni.
#3-al ellentétben én úgy vélem, semmi értelme nincs, a büszkeségen kívül. Egy HR-es ezt egy tikkelendő igen/nem kérdésnek veszi. Lemásolja a papírt és lerakja.
A külföldre irányulás az más, de ott meg a célt kéne tudni, és az ahhoz megfelelő követelmények elérésére törekedni, nem csak úgy vaktában, hogy viszek egy nyelvvizsgabizonyítványt meg egy piros pulcsit.
"a most letölthető CAE sample paperben"
a CAE ugye C1 szint, de ahogy nézem, a B2 szintű FCE-nél sem az a téma, hogy what is your favourite pastime
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!