Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek a legjobb nyelvvizsgakö...

Melyek a legjobb nyelvvizsgaközpontok Magyarországon?

Figyelt kérdés
Angolból szeretnék nyelvvizsgázni, és manapság állandóan azt hallom, hogy X-re megyek, mert ott könnyű, simán meg lehet csinálni. Én olyan nyelvvizsgaközpontot keresnek, aminek van "hírneve" nem valami tingli-tangli. Úgy tudom a BME és az Origó elismert nyelvvizsgaközpontok. Igaz ez? Melyik még ilyen "nagynevű"?
2010. júl. 15. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkreditált nyelvvizsgaközpontok közül nincs ilyen, hogy tingli-tangli, mert központilag van szabályozva, vagyis nagyon könnyű nincs.

Mindegyiknél más jellegű feladatot találsz. Van ahol pl. több a hallásértési feladat, cserébe kevesebb a nyelvtan, szóval ilyenekre számíts, ha válogatsz.

Az origónak jobb elvileg a híre, de ha tuti nyelvvizsgát akarsz, ajánlom az übernehéz British Council-t, Cambridge-t. Meg persze jó drágák is, de ezek mindenhol elismertek, csak honosítani kell majd, mert nem akkreditált.

Amúgy www.nyak.hu ott van egy csomó nyelvvizsgaközpont, mindent megtalálsz.

2010. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos van tingli-tangli nyelvvizsga központ, mert olyan ismerösöm vizsgázott le Debrecenben középfokúra, akinek annyi köze nincs az angolhoz, mint egy ötödikes gyereknek. Szuper a tanárunk, heti plusz egy órában foglalkozik velünk, hogy meglegyen érettségi előtt a nyelvvizsgánk, és ne kelljen különtanárhoz menni. Osztálytársam már általánosban is 2-3 köröl mozgott, középsuliban mindig 2-es. Órán megkérdezi a tanár: "What is your name?" és halálra ilyed. Se a szavakat, se a nyelvtant nem tudja, egyszerű dalszövegeket sem tud kiegészíteni, nemhogy komalyabb hallás utánit megcsinálni. Már kaptuk az idén a szóbeli témaköröket, felelés is volt, rettenetes amit produkált, és mégis meglett neki a nyelvvizsgája. Akkor hogy?
2010. júl. 15. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szabad tudni, hogy ő milyen típusú nyelvvizsgán volt?


Korábban EUROEXAM-et raktam, barátságosak voltak, bár elsőre a kommunikáció (beszéd+hallgatás) sikerült, aztán az írásbeli. Összességében elégedett voltam vele. :)

2010. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga nem a nyelvtudásodat méri, inkább a típusfeladatokban való jártasságodat...
2010. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!