Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan könyv, amelyben...

Létezik olyan könyv, amelyben a szavakat vagy a nyelvtant szövegkörnyezetben lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy ne magolva kelljen tanulni pl. a szavakat, hanem kis történetek legyenek és a bennük szereplő szavakra több különböző példamondat is legyen, hogy így könnyebb legyen memorizálni? Végülis így van értelme nem?


Vagy legalábbis hasonló létezik? Én úgy érzem, nekem erre lenne igényem.


2010. júl. 14. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, milyen nyelvre gondoltál. De pl.

[link]

2010. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1000 kérdés, 1000 válasz adott nyelvi kötetében vannak szövegek, és van minden szöveghez szószedet is.
2010. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, angolra gondoltam.

Egyébként nem ilyenre gondoltam, mint az ezer kérdés, mert van nekem is olyan könyv, amiben témakörök vannak és ki van gyüjtve a szóanyaga, de azzal az a bajom, hogy nagyon ömlesztve vannak a szavak. Csak ránézek arra a rengetek megtanulandóra és elmegy a tanulástól a kedvem.

Van még egy olyan könyvem is, aminek anglicizmusok a címe, ott végülis hasonló, mint amire gondoltam, tehát minden szóhoz van vagy 5-10 példamondat, mégis nehéz belőle tanulnom, mert nagyon nehezek a példamondatok.

Keresem a megfelelő tanulási lehetőségeket, amivel lehet gyorsan és eredményesen haladni, valamint izgalmas, mert egyedül tanulok, így a legnagyobb problémám, hogy egyedül nagyon nehezen tudom magam rávenni a tanulásra.

2010. júl. 15. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Milyen nyelvre gondoltál pontosan? Sokkal egyszerűbb lenne úgy keresni...
2010. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemrég írtam ki, hogy az angol érdekel.
2010. júl. 15. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, igazad van, figyelmetlen voltam...
2010. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél könnyített olvasmányokat (graded readers), kb 600 Ft-ért, rengeteg van, pl Oxford vagy MacMillan kiadótól, illetve a Nemzeti Tankönyvkiadótól Zsoldosné Kovács Lívia: Strange but True című kicsi piros könyvecskéje. Valóban nem kell szavakat magolni, olvasni kell, és amelyik szóra kiváncsi vagy, kiszótározni, de nem mindet. Olyan, ami több példamondatba teszi ugyanazt a szót, nincs, legfeljebb egy egynyelvű szótár.
2010. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma - miután lebeszéltelek róla - jutott eszembe, hogy van egy régi International House kiadású könyv, még 1986-ből, hogy Dörnyei-Salamon-Szesztay: Words on Your Own (WOYO), aztán kiadták újra 1994-ben (Huron), ez pont az, ami neked kell, már ha intermediate szinten vagy. Nem lehet kapni, esetleg antikváriumban, idősebb ismerősöknél vagy a linkeken előjegyezve vadássz rá. Tényleg azt célozza meg, hogy napi öt szót megtanít szövegkörmyezettel, cédulákkal.

[link]

[link] -Salamon -Szesztay"

2010. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!