Megéri angolból C2-es vizsgát tenni?
Tudom, hogy nem akkreditált Magyarországon, viszont arra lennék kíváncsi, hogy a munkaerőpiacon nyit-e plusz lehetőségeket.
Jelenleg angoltanári szakot csinálok (plusz még egyet). Ugye angoltanárként valahol alap, hogy ilyen jól tudod a nyelvet. A kérdésem inkább az, hogy megéri-e a vizsgát megcsinálni (pénz, felkészülésbe feccölt energia).
A plusz lehetőségek alatt akár a tanári pályához nem kapcsolódó lehetőségekre is gondolok. Nem zárkózom el más munkától. Egyébként németül felsőfokon beszélek, mellette csinálom a hollandot.
Mindenképpen megéri, nagyon jól mutat az önéletrajzodban. Tanulni sosem felesleges.
Én németül tanulok, az angol elég nehezen megy és nagyon szimpatikus lenne egy tanár C2- es vizsgával.
Sok sikert! 18L
Köszi a válaszokat! :)
Felsőfokúm van már, szóval azzal nincs gond. Ugye a Cambridge Proficiency Exam-et (CPE) nézegettem, de lehet felesleges. Elvégre ha diplomám van és behívnak valahová interjúra, úgyis megnézik a nyelvtudásom ott helyben.
Lusta vagyok erre búvárkodni a neten, de mintha nem nagyon változott volna a régebbi helyzet, hogy az egyetem csinált a tanárképzésben a proficiencyhez hasonlót - a hallgatói és tanári konyhanyelv úgy is hívta. Ha így van, akkor tanárképzésben résztvevőnek minek külön?
De azért kérdés, "az én angol tanárom" hová járt, hogy nem ezt mondta? Gimiben az embere egyetemi végzettséggel tanítanak...
Másfelől meg ez a világ papírcentrikus. Mindig röhögök azon, mikor azt olvasom itt, hogy például nyelvtudásra nem kell papír, mert a céget sem érdekli, majd a felvételi interjún kiderítik, tudsz-e jól, és ha igen, akkor oké. Garázscégeknél ez biztos így van, de ott, ahol van szervezet, pláne minőségbiztosítás, ott marhára nem. Ott az alvállalkozótól is megkérdezik, van-e minősítése, és ha nincs, akkor bekérik azt a 140 bizonyítványt, amit az ő minőségbiztosító cégük előírt. Én már jártam többször így, egyszemélyes kis cég csipcsup munkánál. Miközben azt hittem, a cégalapítással már egyszer lejátszottam, hogy jogosult vagyok a tevékenységet végezni. Ha így nézzük, hosszabb távon havi 700 megkereséséhez egyszeri 50-es befektetés már csak nem fáj (persze, ez a vizsgadíj, egy felkészülés az még többe van, de ha a C2 vizsga papírja az esetleg megkérdőjelezhetően hasznos is, a felkészülés egyetlen percére sem lehet ráfogni, hogy felesleges, ha az ember jobban tud ángliusul. Még megkockáztatnám a kijelentést, hogy aki belekövül egy állapotba, az olyan is.
Menj el egyszerű Cambridge felsőfokra (C1) - ha nagyon jó vagy (90 % fölött, vagy ilyesmi), akkor C2-es bizit kapsz.
Én még nem láttam olyan hírdetést, ahol C2-t kértek volna. Felsőfokú, folyékony, tárgyalóképes stb... illyen jellemzőket várnak el a jelentkezőktől. Így ilyen szempontból szerintem felesleges, azonban ha ez motivációt ad a fejlődésre, akkor hajrá. Kicsit az önbizalmad is lehet vele turbózni, szóval saját magadért szerintem megéri.
Egyébként egy szakmai nyelvvizsga priorítást élvezhet szerintem munkaerő téren. Ha pedig külföldi munkavállalásban gondolkodsz, a külföldi munkáltatók nem anyanyelvi beszélőtől inkább az IELTS-t preferálják (USA-ban TOEFL-t).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!