Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üzemmérnök-informatikus szak...

Üzemmérnök-informatikus szak vélemény?

Figyelt kérdés

Valóban egy gyakorlatias képzésről beszélhetünk? Érdemes elkezdenem, ha szoftverfejlesztéssel szeretnék foglalkozni?

Illetve mennyire teljesíthetőek a követelmények idáig?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. júl. 15. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A “gyakorlatias” szó az egyetemi szakzsargonban a “gyenge, könnyű” képzés fedőneve. Ne dőlj be annak, hogy a BProf gyakorlatiasabb lenne, mint egy BSc. Nem gyakorlatias, hanem könnyített. Ettől függetlenül a célra alkalmas, menj bátran!
2019. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Butított mérnökinfo néhány tárggyal kiegészítve, ami nemzetközileg nem elismert fokozatot ad (BProf). Ha csak itthon szeretnél vele dolgozni vagy továbbmennél róla mérnökinfo képzésre, akkor lehet értelme az elvégzésének.
2019. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy előttem is írták, nem gyakorlatias, hanem butított. Ott sem fognak megtanítani programozni.

Egyelőre sokkal könnyebbnek mutatkozik, mint a bsc, cserébe nem tudjuk, hogy fogadja majd a munkaerőpiac és a bprofosok kari szinten viselik a "szakmunkásképző" jelzőt.

2019. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Palkovics László az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatásért felelős államtitkára. Azt mondta, hogy azért indították el ezt az új szakot, mert a cégeknek erre van igényük. [link]

Szóval valószínűleg jobban fogják fogadni a cégek ezt a végzettséget, mint egy sima mérnökinfot vagy proginfot. Pár év szakmai talasztalat után meg már mindneki leszarja, hogy milyen diplomád van honnan. Még külföldön is. Sokkal fontosabb a szakmai tudás, tapasztalat, projektek és még bónusz hogy legalább van egy ilyen diplomád is. Így ezzel is simán lehet bármilyen olyan állásra jelentkezni, ahol nem Msc a beugró.

2019. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó "Szóval valószínűleg jobban fogják fogadni a cégek ezt a végzettséget, mint egy sima mérnökinfot vagy proginfot."


Nem tudom, ezt hogyan logikáztad ki, de már miért fogadnák *jobban* a cégek a gyengébben képzett szakembert? A szerinted "sima" mérnökinfósok és proginfósok többet és alaposabban tanulnak, mint az egyszerüsített BProfosok.

2019. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Úgy látom se a szöveg értelmezés nem megy neked, se a videót nem nézted meg. Azért, mert a cégek kérték ezt az új szakot az EMMI-től, mert haszontalan szar tudást ad a sima mérnökinfo és proginfo. Tele van tömve felesleges matekkal, meg tölteléktárgyakkal, amiket soha nem használ az ember a munkája során. Mikor végeu valaki ott van, hogy van egy diploma a kezében de a tudása lószar mert kevés programozás gyakorlat volt de helyette tud matekozni. A cégeknek meg termelni kell a programokat, nem pedig matekosokat keresnek, hanem programozókat. És ez a szak épp ezt csinálja. Azért van sok gykaorlat, hogy olyanokat tanuljanak a diákok, amiket a tényleges munkájuk során használnak, nem pedig pl. a boole algebrát, ami feleslegesen haszontalan.
2019. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

“Tele van tömve felesleges matekkal”


Ahogyan a modern szoftverfejlesztés legértékesebb területei is (machine learning, security, tömörítési eljárások, algoritmusok, 3D grafika stb. stb.)


Megfelelő matematikai alapok nélkül programozó szakmunkás leszel max. Erről szól a BProf.

2019. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért a BProf tantervében is jelen van a matek bőven csak kicsit emészthetőbb mennyiségben, mint mondjuk egy proginfón.

Szerintem ezzel a szakkal nem lesz az ember informatikai szakmunkás, ha hajlandó elég energiát bele fektetni ugyanis a programozásban nyilván nem az egyetemen szerez gyakorlatot az ember, azt a szabadidőben kell felszedni.


Köszönöm a hasznos válaszokat!

2019. júl. 17. 12:25
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

#6: Csak hogy átlásd a helyzetet. A cégek azért kérték ezt a szakot, mert mérnökinfon kb. a hallgatók 70-80%-a kibukik és aki bent is marad a rendszerben, az is sokszor orbitális csúszásokkal tudja csak befejezni, elsődlegesen a matek miatt, amire egyébként tényleg nincs szükség sok állás betöltéséhez, ebben igazad van. Szakember pedig nem 4-7 évvel később kellene, hanem lehetőleg azonnal. Így találták ki, hogy akkor legyen egy könnyebb, gyorsabb képzés, ami tendál a mérnökinfo felé, kevesebb matek van benne (mert sok poz.-hoz úgy sem kell + emiatt buknak ki nagyon sokan), de ugyanakkor ne FOSZK-szintű tudást adjon, hanem annál azért többet. És persze a képzés ideje is legyen kevesebb, hogy hamarabb munkába állhassanak. Így lett a képzés szintje BProf, amit talán a távoli jövőben nemzetközileg is el fognak ismerni, de egyelőre még erősen kétesélyes a dolog.


Amit egyébként emelt gyakorlattal reklámoznak, az tulajdonképpen a duális képzési forma. Ha azt választja a hallgató, akkor tényleg több gyakorlatot fog kapni, csak kint a cégnél, aminek nem feltétlenül lesz köze a tanult anyaghoz. Ha nem duális formában megy valaki erre a képzésre, akkor pontosan ugyanannyi gyakorlatban lesz része tárgyakra levetítve, mint egy mérnökinfosnak.


Nem azt mondom, hogy ez a képzés sz., mert azt azért látni kell, hogy van benne potenciál. Aki nem akar BSc-t elvégezni, mert nem érdekli a mérnöki része az informatikának, az egy BProf-al simán el tud helyezkedni belföldön és ha utána rájön, hogy ő többet akar keresni vagy mérnöki munkát is vállalna, akkor még mindig továbbléphet róla BSc-re, mert a tárgyak kb. 70-80%-át be tudja számíttatni, a maradék tárgy az meg max. 2 év alatt megcsinálható.


A kérdező figyelmét ugyanakkor ismételten felhívnám arra, hogy én ezt a képzést a mérnökinfo-hoz hasonlítottam, nem véletlenül! Szoftverfejlesztő szak az teljesen más tárgyakból dolgozik, arra nem igazán belépő a BProf.

2019. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Bprofon se tanítanak meg jobban programozni, mint mérnökinfón. Itt pl. valamelyik programozás kis zh-n azt kérdezték tőlük, hogy hol tartják az előadásokat és miről szól a tárgy (BME). A rövidebb képzésidő így talán meglesz, de nem lesznek jobb munkaerő, mint egy bsc-s. Még csak kitartást sem nevel beléjük (ellentétben a bsc-vel), ami elengedhetetlen a későbbi fejlődéshez.
2019. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!