Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi nyelvvizsga törvényrő...

Egyetemi nyelvvizsga törvényről valami infó?

Figyelt kérdés
Keresztféléves képzésre jelentkeznék, de ugye 2020-tól feltétel a nyelvvizsga, és egy emelt érettségi. Tájékoztatás csak év végén lesz, de a keresztféléves képzéseket gondolom már nyár végén meghirdetik. Több embert megkérdeztem, valaki azt mondta februári képzésekhez még nem feltétel, valaki meg azt, hogy igen. Valahol erről van valami? Oktatás.hu tud szerintetek erről infót adni? Teljesen bizonytalan vagyok. Van erről valami jogszabály, stb.

2019. jún. 23. 21:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben olvastam a kormányrendeletet ez az egész február 15-től hatályos, a felvételi döntést pedig valamikor januárban hirdetik ki.
2019. jún. 23. 22:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Ügyes voltál.

A február 15. azt jelenti, hogy a kormány direkt csak a jövőre érettségizőkre akarta vonatkoztatni.

2019. jún. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a keresztfélévhez még nem kell?
2019. jún. 24. 11:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem! Tehát nem kell. Még egy jogszabályt elolvastam, ami 2020.01.01-től 02.14-ig hatályos, ír ott a többletpontokról, nyelvvizsga esetén. Magyarán, a keresztfélévhez még nem kell nyelvvizsga. Remélem ezt már nem módosítják utólag.
2019. jún. 24. 13:46
 5/6 A kérdező kommentje:
2019. jún. 24. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nuni
2020. júl. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!