Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász szeretnék lenni,...

Közgazdász szeretnék lenni, válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek és szeretném a BCE vagy BME alkalmazott közgazdász szakot megjelölni.

Mit tanácsoltok mely tantárgyakból hajtsak rá nagyon, emelt szinten érettségizzek vagy elég a közép szint, nyelvvizsgát érdemes csinálni ha igen milyet felsőfokút vagy középfokút?

Ha elvégzem ezt a szakot mekkora eséllyel kapok majd munkát, mekkora az igény a közgazdászokra?Mennyit keres egy átlagos közgazdász?

Mi a véleményetek a két iskoláról?


Bármilyen tanácsot és tippet szívesen elfogadok!:)


2010. júl. 9. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

-matekra, törire érdemes ráhajtani mivel az számít=>ha ven erőd, legalább az egyikből emeltezz! (sztem érdemesebb töriből, mert mateknál sokat nem adnak le a sulikban amit emelten követelnek)


-középfokú nyelvvizsga, de ha olyan szinten állsz akkor az felsőfokot is megpróbálhatod


-a Corvinus elitt, mindenhol elfogadott elismert diplomát ad, a BME-e is, de nem annyira elitt, de ismerőseim szerint ott jobb a közösség


-kögazdászok átlagkeresete sztem átlagban olyan 300 ezer körül mozog (de ebben nem vagyok biztos)-ne feltétlenül kereset alapján válassz szakot!:)

2010. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

el kell keserítselek, a közgazdász tipikus büfé szak, iparian nagy mértékű a túlképzés, és iszonyat kevés a betöltendő munkahely.

420 pont alatt esélytelen vagy a BME-re, és bennmaradást is megkeserítik.


azt tanácsolom, hogy alkalmazott gazdaságra menj inkább, pénzügyi, vagy számviteli vonalon, mert mindig kellenek ezekből az emberekből, de menedzsernek semmiképp, mert az mindenből egy pici, és nem ért tulajdonképpen semmihez.

2010. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

kezdő diplomás hogy kapna 300 ezret? Te melyik országban élsz?


diplomás minimálbért fogsz kapni mint mindenki (120 000), és utána fog növekedni a teljesítményed alapján.

2010. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kezdő diplomásként, hanem ÁTLAGKERESETE...!:)
2010. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tavalyi ponthatárokat és majd az ideit is. Ezek alapján számolj, hogy mivel lenne meg az neked, vagy még több. A matek kötelező felvételi tárgy ennél+még a töri vagy az angol, szóval ezekre hajts rá. Emelt szint+egy közép vagy felsőfokú nyelvvizsga nélkül szerintem ilyen szakra nem tudsz bejutni, hacsak nem jár neked másra pluszpont.

A közgazdász képzés nem büfé képzés, van rájuk kereslet, nézd csak meg az álláshirdetéseket. Ezek neves iskolák, viszont kemények is, érdemes még szerintem megjelölni a BGF-en a pénzügy és számvitel szakot is majd.

2010. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, eddig csak a bölcsész szakokat tartották büfé szaknak:)


Ez annyira nevetséges, mert értelmezésem szerint a büfé szak az, amivel nem kell megszakadni, de állásod se lesz. Azért én kevés közgazdászt ismerek, aki nem talált előbb vagy utóbb állást, és azért ott kell tanulni rendesen, ha jó akarsz lenni, mint ahogy más szakon is ez a jellemző.


Ma már szinte minden szakirányú diplomára jellemző, hogy nehéz elhelyezkedni, de ez nem attól függ, hogy büfé szak vagy nem az, hanem a munkaerőpiac változásának ütemétől. Lehet, ma nincs annyi szükség közgazdászra, de mondjuk pár év múlva megint több szükség lesz rá. Ezt nem lehet előre kiszámítani szerintem.

2011. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!