Magyar, főként irodalom szóbelire hogy tanuljam meg a verselemzést? Nem nagyon akarnak megmaradni a tételek. Mennyit segít a szöveggyűjtemény? Olvasgatom a tételeket elég lesz ez vajon a 30 pontra?
Figyelt kérdés
2019. jún. 22. 12:17
1/10 anonim válasza:
Verselemzést úgy érdemes tanulni, hogy magad elé veszed a verset, és szépen elemzed a vázlatod alapján. Logikus, ok-okozati összefüggéseket fedezel fel, és ezért valójában nem kell megtanulni, csak megérteni. Érettségin úgyis használhatod a szöveggyűjteményt, így ha ott helyben is tudsz olvasni a sorok között, mert már egyszer megtetted otthon, akkor biztosan menni fog.
2/10 A kérdező kommentje:
Minden költő életét tudjam vagy a költő életét nem kell elmondani szóbelin? pl.: Kosztolányi Dezső:Édes Anna mondajam el az életrajzát is vagy csak a művet?
2019. jún. 22. 12:56
3/10 anonim válasza:
Magyartanárod nem világosított fel, hogy konkrétan mi az amit számon kér a tételfelelésben?
4/10 A kérdező kommentje:
Nem.
2019. jún. 22. 13:15
5/10 anonim válasza:
Egy pár mondatban, max 2 percben beszélhetsz az életrajzról, egyfajta bevezetésként.
6/10 anonim válasza:
Hát akkor az elég gáz... Mármint az ő részéről. A mi tanárunk az összes tételt kidolgozva odaadta és át is beszéltük mindegyiket, hogy mi az amit kér és mi az ami nem szükséges. Nálunk pl. abszolút nem kért egész életrajzot, elég volt 1-2 adatot megjegyezni.
Na most a te tanárodról nem tudjuk, mit akar számon kérni, ezért nehéz válaszolni. ://
7/10 A kérdező kommentje:
Akkor az lesz mondok róla pár mondatot. De az elemzések nem nagyon akarnak megmaradni főleg Radnóti eklogái azzal foglalkozok a legkevesebbet
2019. jún. 22. 14:07
8/10 anonim válasza:
Először is olvasd el az életrajzot, ha van 2 IQ pontos, abból leszurod, hogy mit írnak, pl Radnóti munkataborban volt, nyilván nem az Alföld tajairol írt...
9/10 anonim válasza:
Verselemzést nem megtanulni kell, hanem tudni kell verset elemezni. (Hogy miért, azt ne kérdezd, ez az oktatás egyik szégyenfoltja...) Ismerd a költői képeket (metafora, metonímia, szinesztézia stb), retorikai eszközöket (párhuzam, ismétlés, ellentétek, evokáció stb). Egyes költők életét kell kicsit tudni (szerelem, halál, vágyak, váteszség, stb), az adott korstílusokat, azok jellemzőit (romantika, klasszicizmus, dadaizmus, realizmus stb), illetve jellemző műfajaikat és jellemzőiket. Ha ezek szerepet játszanak egy versben beszélsz róluk általánosságban is, és megmondod mi hol jelenik meg a versben. Javaslom minden költőről tudj pár mondatot mondani. Nyilván nem beszélsz a munkatáborról egy olyan versnél, aminek nincs köze hozzá. Ez nyilván nem kevés, de ezeket meg lehet tanulni könnyebben, mint konkrét elemzéseket. Időd úgy is lesz előtte végiggondolni. Ezeket meg a 4 év alatt biztosan mind tanultad.
10/10 anonim válasza:
#9-es jobban elmagyarázta, mint bármelyik magyartanárom! :DDDD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!