Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire különböztetik meg a...

Mennyire különböztetik meg a főiskolán/egyetemen végzett embereket?

Figyelt kérdés
Közgázra szeretnék menni, viszont nem döntöttem még el, hogy egyetemre vagy főiskolára. Nagy a különbség az elhelyezkedést illetően? A munkáltatókat érdekli?

2019. jún. 9. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

1. Már nincsenek főiskolák.

2. Sok helyen már a BA/BSc is elég.

2019. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz te az alatt, hogy egyetem, és főiskola? Csak mert a bolongnai rendszer bevezetése óta ez a kettő nincs elválasztva, van a Bsc, ami a régi főiskolai képzés, és van az erre épülő Msc. Ha pedig a FOKSZ-os felsőoktatási szakképzésre gondoltál főiskola alatt, akkor igen, nagy különbség van, mivel az kb egy OKJ szintjén van. Ha pedig arra gondoltál, hogy iskola nevében egyetem, a másikéban főiskola szerepel, akkor a válasz az, hogy nem igazán számít, persze egy "elit egyetem" jobban mutat az önéletrajzban, mint egy vidéki kis egyházi főiskola, de pár év munkatapasztalat után már senkit nem érdekel, hol szerezted a papírod.
2019. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Közgazdasági területen a legtöbbet az számít, hogy eddig hol dolgoztál és ott mit csináltál. Az, hogy mit tudsz, és milyen konkrét eredményeid voltak, a látszat ellenére se sokat számít (multiknál remek túlélők vannak nulla tudással és csődhalmaz eredményekkel). Egyedül az, hogy eddig hol voltál milyen pozícióban. Ezért amilyen gyorsan csak tudsz, teperni kell gyakornoknak minél nagyobb, nevesebb multihoz.


Ehhez képest az iskola kevesebbet számít, de azért számít. Ahova biztonsággal mehetsz: BCE, ELTE, BGE, BME, PTE. Kb ebben a sorrendben, de amúgy mindegyik jó. Debrecen se lehet rossz, az ott lévő multi cégek miatt – ha mondjuk sikerül ott végezned és mellette a BMW-nél gyakornokoskodnim az azért jól mutat a CV-ben.


Az összes többi egyetem gazdasági képzése is biztosan jó, de én magam elkerülném őket, mert a vidéki egyetemeket (ez esetben kivéve Pécset és Debrecent) előítéletek sújtják, és felesleges egyből deficittel indulni. (Ha mindenáron Miskolcon vagy Veszprémben akarnék tanulni, inkább mennék IT szakra, ott kisebb a sznobizmus.)


A képzés szintjére válaszolva: gazdasági területen nem számít, hogy van-e BSc-nél magasabb szintű papírod, az viszont kötelező. De a mesterszak semmi többletet nem ad, főleg, hogy túl laza a rendszer, és a mesterszakokat ellepik a más szakról jövők (például marketing MSc-t a sima gazdálkodásosok, akik kezdhetik jóformán előlről tanulni azt, amit te már rég megtanulták BSc-n). Szóval bőven elég szerintem egy BSc + szakmai gyakorlat, és ha rendes egyetemi diplomát szeretnél akkor inkább valami spéci mesterszak – de ugyanannak a szaknak a mesterszakát többnyire felesleges rátolni, sajnos.

2019. jún. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!