Villamosmérnök szakra milyen felszerelések szükségesek?
Olyanokra gondolok hogy laptop, ilyen elektronikus rajztábla meg ilyenek érdekelnének. Illetve hogy mennyire van értelme füzetet venni, abból is mennyire lehet szükségem egy szemeszter alatt?
A válaszokat előre is köszönöm!
Toll, füzet.
A többi csak filmekben van.
Talán egy laptop, ha koliban leszel és még nincs. De abból is elég egy alap. Használtan jókat lehet venni.
Füzetek, toll, ceruza, számológép ami tud komplex számokat kezelni, vonalzó, körző. Gyakorlatilag ennyivel végig lehet tolni az egész képzést. Gépre inkább otthon lesz szükséged.
Eleinte laptopból (ha mindenképp akarsz) is elég valami gagyi, mert egy C/C++ IDE egy pirítóson is elfut. Ha AutoCAD-re kerül majd a sor később, vagy egyéb gépigényes szoftverre, akkor meg az asztali gép elviszi azt otthon.
Érdemesebb füzetbe jegyzetelni saját kézírással, jobban meg is marad benned a tudás akkor. Laptopon gyakorlatilag nem is fogsz tudni, mert rengeteg ábrát/kapcsolást fogtok rajzolni.
Melyik egyetemre fogsz járni?
Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan és segítek!
2017-ben fejeztem be a Kandó Kálmánt levelezőn.
1. Füzetek: Jegyzeteléshez érdemes tantárgyanként külön füzetet használni, vagy lapokra jegyzetelni, de azt tantárgyanként egy-egy "füzetbe" rendezni.
Jegyzetelni kézzel érdemes, mert az maradóbb tudást eredményez, mint a gépelés. Gépelés közben nem tudsz rajzolni.
A Villamosságtan 1 füzetében érdemes folytatni a villamosságtan 2-t stb. 1 szemeszter 1 tárgya legyen egy füzetben. Azaz ha a Viillamosságtan 1 túllóg a füzet felén, akkor a Villamosságtan 2-t kezd egy másikba, és akkor a maradék lapokat vagy felhasználod firkálásra vagy egy kisebb tárgyat jegyzetelesz majd oda.
2. Íróeszköz: Golyóstoll (vagy töltőtoll, ha ahhoz vagy szokva, mondjuk, ez megeszi a vonalzót). A jegyzetelés során nem lényeg annyira a precizitás, tehát nem kell annyira egyenesnek lennie a vonalnak. Nagyon ritkán fog kelleni a kék/fekete toll mellett piros vagy zöld színű.
3. Szerkesztés: Ha lesznek ilyen sajátkezű rajzolós tárgyak, akkor azok ceuza, rotring, vonalzó stb. igényét az első órán közlik.
4. Laptop: Érdemes, mert akkor az órák között/alatt lehet feladatot, forráskódot egyeztetni, jegyzőkönyvet írni.
5. 500+ függvényes számológép: A fizikaórákon való számolást és a komplex számos műveleteket könnyebben végzed el vele, mint egy egyszerűbb géppel.
Rajztáblát senkitől nem hallottam használni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!