Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Japán mintára nem lenne...

Japán mintára nem lenne érdemes bevezetni a magyar iskolákban a szombati tanítási nap alkalmazásának lehetőségét?

Figyelt kérdés

Mielőtt az ide író iskolások megrémülnének (bár a kérdésem elsősorban felnőtteknek és tanároknak szól), nem lenne kötelező a szombati tanítási nap, az iskolák szabadon dönthetnének arról, hogy akarnak-e, és ha igen, akkor melyik szombaton legyen tanítás.

Nekem az érvem a rendszer bevezetése mellett az, hogy kevesebb óraszámuk lenne átlagosan naponta a diákoknak, a tanárok is jobban beoszthatnák az idejüket, mindenki egyenletesebben lenne leterhelve, ami pozitívan hatna a diákok órai teljesítményére is.

Ami részemről szintén felmerült, mint ötlet, az a rövidebb nyári szünet, angol mintára a nyári szünet rövidítése és a tavaszi szünet hosszabbítása. Ennek is sok szakember megállapította már a hasznosságát, a túl hosszú nyári szünetet a magyar iskolákban sok kritika éri, még a diákok részéről is, mert nehezebb nekik visszaszokni a tanuláshoz és az iskolai életmódhoz két és fél hónap kihagyás után.


2019. máj. 16. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Katolikus iskolába jártam, jó ideig volt nálunk szombati oktatás. Semmilyen pozitív hatása nincs, dőlj hátra nyugodtan.
2019. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne érdemes. Egyetemen úgy osztja be az ember az óráit, ahogy akarja, és így is tömbösítve szokták a diákok, hogy pénteken már ne kelljen a suliba ülni. Ez nem véletlen. Dolgoztam japán multinál, sosem volt munka szombat-vasárnap
2019. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként is és szülőként is ellenzem a szombati tanítást. Gondolj a napcserék miatti szombati tanítási napokra. A fél iskola nem jött be. A nyári szünidő rövidítésével egyet értek. Bár július közepén 35 fokban érettségizni nem a legjobb.
2019. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szombati tanításnak szerintem magániskolákban ma sem volna törvényi akadálya, ám nem véletlen, hogy ilyenre tudtommal nincs példa. Ennek pedig az a legfőbb oka, hogy a szombaton is tanító iskolák a szülők körében nem volnának népszerűek, hiszen az emberek hatalmas többsége hétvégéken nem dolgozik, szeretne időnként hétvégi családi programokra elutazni, rokonokat látogatni, stb., s ha a gyereknek ilyen programok miatt hiányoznia kell órákról, az gond. S akkor arról nem is beszéltünk, hogy a pedagógusok sem szívesen tanítanának ilyen iskolákban, s a jobbak, akiket szívesen fogadnak máshol, átmennének olyan iskolákba, ahol hétfőtől péntekig van csak tanítás, hiszen az élettársaik többségükben nem pedagógusok, s akkor megintcsak kerékkötőik volnának a hétvégi családi programoknak. Hiába szól tehát néhány érv a szombati tanítás mellett, az iskolák óriási többsége a szülők és a pedagógusok körében is súlyos népszerűségvesztést kockáztatna az egész hétvégés családi programokkal való ütközések miatt. Nincs tehát realitása.


A nyári szünet megrövidítése ellen pedig az ország éghajlati adottságai szólnak. Kánikulában szenvedés tanítani és tanulni is, mert egyszerűen nem fog az agy. Még így is néhány júniusi nap elviselhetetlenül forró tud lenni az iskolákban. Különösen azokban, ahol az iskola egyes tantermeinek forgalmas főútra nyílik az ablaka, s így a tanulók és a pedagógus választhatnak, hogy élve megfőnek becsukott ablakok mellett vagy olyan zaj van, hogy amiatt nem lehet koncentrálni. Így tehát a nyári szünet megrövidítésének csak akkor volna értelme, ha az ország minden iskolájába légkondicionálást szerelnének, s az üzemeltetés költségeire is volna pénz. Attól pedig nagyon messze vagyunk.

2019. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

A japán egy másik faj, nem érdemes a náluk "működő" megoldásokat majmolni, mert az hogy ott működik az egy dolog. A japánok nem ismerik a család fogalmát, a dolog addig tart náluk, hogy megcsinálnak egy gyereket, azt vége a házasságnak kb. apa majd beszél a gyerekkel, ha az lediplomázott, addig 0-24 munka, a gyerek meg legyen iskolában minél többet, addig sincs vele probléma. Nem egy család barát nemzet, nem csoda, hogy a szaporodási rátájuk alapján japánt 100 év múlva cicafüles robotok fogják Japánt lakni, meg a 100 millióból még megmaradt pármilliónyi öreg japó.

Egy szó mint száz, szerintem mivel a szülök többsége nem dolgozik hétvégén, legalább akkor legyen együtt a család. Másrészről az embernek szüksége van változatosságra, és ha egy nap lenne a hétvége, akkor az is leckeírásról szólna. Írom ezt 24 évesen, úgyhogy nem személyes lustaság.

A nyári szünet megkurtítását pár héttel pedig lehetségesnek tartom, amint lesz légkondi az iskolákban(ez MO-n még sci-fi).

2019. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a japán multinál az volt a mondás, hogy vasárnap nincs munka, mert az a családé.


Most teljesen magyar multinál dolgozom, szombat vasárnap is nonstop van munka

2019. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Így nőttem fel, hogy (az én időmben minden második) szombaton volt tanítás. Nagyon rossz volt, heti 1 nap kevés a pihenésre. De ezt most is tapasztalhatod, amikor munkaszombat van. A világ inkább a 4 napos munkahét felé tart.
2019. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Emlèkezz vissza arra amikor gyerek voltál, általános iskolàs, és egyetlen egy napod volt az egész héten, amikor nem kellett sem iskolàba menned, sem tanulnod. Így gondolkozz, mert a gyerekek így látják.
2019. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Gyűlöltem, amikor még szombaton is volt tanítás.

Jelenleg az alsós diákokat csak szülőknek adják ki. Péntek csak délig van sajnos tanitás. Mert a gyerekek annyira elfáradnak, hogy semmi értelme, így megörzés sincs.. így sajnos nekem is annyit kell dolgoznom, hogy 12.30ra érte tudjak menni. Ha heti 6napban ez lenne, akkor nem tudnék egyáltalán dolgozni, mert nincs az a munkahely, ami ezt elfogadná. Már most is azon táncolok, hogy kirugnak.

Ha véletlen szombaton is suliba kell menni, akkor total kiakadnak a gyerekeim. Gyűlölik.

A nagyobb gyerekemmek a 3. emeleten van az osztálya. Mivel nincs legkondi és az épület hőszigeteletlen panel, a hőség elviselhetetlen. Ott érdemi tanítást már május végétő nem lehet csinálni.

Soha nem vinném olyan magániskolába, ahol szombaton is van suli.

Ami kéne, hogy a tanitás 8.30kor kezdődjön. Ha valaki hamarabb beér, akkor olyan lehetősegek legyenek, amivel le tudja magát kötni és közösség építő.

2019. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most, ha történik valami, ami miatt nem lehet tanítani néhány hétig, akkor kiadják rendkívüli szünetnek. A napokat utólag szombatokon pótolják. Egy heti hat napos iskolában vajon mit csinálnának?

Már most vannak középiskolák, ahol szombaton van tanítás, cserébe hosszabbak a szünetek egy-egy héttel. Ha jól tudom, akkor a Patrona csinálja ezt így. Nem az egyenletesebb terhelés példája.

Nem tudom, hogy van-e olyan középiskola, ami az elképzelésed szerint működik (heti hat nap oktatás, napi hat órával, szombaton öttel, szemben a heti öt nap, napi hét tanórával). Általános iskola nehezen terhelne egyenletesebben, mivel egész napos iskolák.

2019. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!