Emelten miért 60%-tól van meg az ötös?
Tudom, hogy nehezebb meg ilyesmi, de egy 60%-os emelt szint az még jónak számít szerintetek?
Nekem az a tapasztalatom, hogy érettségin nem számít egyáltalán az érdemjegy, a százalék a fontos, nem? És egy 60%-os ötös meg egy 80%-os ötös közt nagy különbség van.
a % a fontos ahogy mondod. egy 60%-os emelt szerintem nem jó teljesítmény.
én angol tanáris vagyok nekem 80% lett az emeltem ami szintén nem a legjobb, de egyik barátnőm 60%-el csúszott át, és eléggé meglátszik kettőnk között a különbség. kicsit gáznak tartom hogy egyetemen is félig angolul félig magyarul mond el valamit :D
Egyrészt azért, mert ezt az előírást hozták meg, amióta bevezették a kétszintű érettségit.
Másrészt azért, mert emelt szinten olyan feladatok vannak, amikhez kell is gondolkodni, azaz nem elegendő a középszintnek megfelelő sablonos gondolkodásmód és sablonos megoldás.
Tudni illik még azt, amikor több mint 10 évvel ezelőtt bevezették a kétszintű érettségit, (ha jól emlékszem 2005 tájékán) akkoriban az volt a célkitűzés hogy az emelt érettségi jelentse a felsőoktatásba való belépőt. Az emelt szintnek így igazodnia kell a felsőoktatás azon sajátságához, hogy ott már nem csak a feladat lépéseit kell tudni, hanem részben azt is, hogy miért teszed a megoldás során azt, amit.
És folytatva a gondolatmenetet, emelt szinten is lehet csúszni akár egy feladattal 15-20 pontot, de ettől függetlenül a diák készsége még meglehet, így valahol igazságtalannak tűnehet az, hogy egy feladat miatt átcsússzon valaki 5-ről 4-re.
Gondoljuk meg pl. azt, ha valaki mondjuk 70% körülire teljesít, a többlet 50 ponttal az igazából 120%, ami még jóval afölött a szint fölött van, amit egy tanuló középszinten jelesre teljesít.
Tehát másképp fogalmazva, az alapfilózófia az, hogy aki emelt szintre megy, ne büntessük már egy 4-es osztályzattal, ha 80% alá megy, de 60% fölött van.
Ha olyan buták vagytok, hogy csak a lepontozásig terjed, akkor javaslom adjatok be kérelmet az Oktatási Hivatalba hogy vegyék szigorúbbra az értékelést.
Ennyi. De szerintem az ostoba lepontozók még erre is életképtelenek.
Soha nem gondoltam az érettségi eredményeimre jegyként, nem is volt rá szükségem, továbbtanultam, a százalék számított.
Én is abban látom ennek a logikáját, hogy amikor az érettségi jegyeit nézik, akkor lényegében a csak közepezőkkel is összehasonlítják a diákot. Ebben az esetben pedig nem lenne igazságos, hogy aki középen mindenből 80%-ot írt, annak kitűnő az érettségije, de aki mondjuk matekból emelten írt 65-öt (aminél ugye az előbbi KÖZÉPEN írt 80%-ot), a többiből meg ugyanúgy teljesített középszinten, mint a másik, akkor az ő bizonyítványa már nem kitűnő.
Utolsónál van a megfejtés.
Magyar egyetemre tökmindegy, a százalék a fontos.
Viszont ha külföldre mész, vagy valami miatt mégsem egyetemre mész rögtön, akkor a jegyeket is nézhetik. Itt pedig igazságtalan lenne hogy a középen és az emelten elért teljesítményre ugyanazt az érdemjegyet kapod, mikor a 85%-os emelt és a 85%-os közép igencsak más tudásszintet jelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!