Nekem első olvasásra brutális volt a Tandori vers. Már mikor megláttam a nevét, megijedtem, mert tudtam mennyire elvont versei vannak. Ez is nagyon az volt. Összességében viszont úgy látom, hogy a szövegalkotás része nem sikerült rosszul, főleg a reflektálás. Szerintem sok mindenre kitértem. Balassi Bálinttól kezdve (ő választotta külön a szöveget a dallamtól), Petőfi forradalmi versein keresztül, az előző irodalmi Nobel-díjasokon át a Kaláka megzenésített verseiig mindenféléről írtam. A műveltségiben viszont azért több pontot veszítek majd sajnos. Neked hogy ment? Hogy érezted??
2019. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Szia. Én összeségében véve picit másra számítottam, úgy hogy előtte megoldottam az előző érettségik feladatait is mintegy gyakorlásképpen. Idén szintemelőztem, sajnos nem tavaly (a tavalyi sokkal jobb volt). A műveltségi - szövegértes része nem tudom ki hogy van vele, de mikor megláttam hogy József Attila, én nagyon megörültem, bár jobban szerettem volna műelemzésben megkapni, itt így nem kifejezetten tetszett. Ebben a részben én is vesztek pontokat. A műelemzés a Tandori vers engem is meglepett, tényleg nagyon elvont, ebből kifolyólag szerintem nagyon fakultatív, mindenki máshogy értelmezi, reagál rá. A reflektálás nekem is nagyon tetszett, habár én a motívum világát a mondani valóját, társadalomkritikáját az író személyét és műveltségét hoztam fel érvekneknek. :)
2019. máj. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ti hogyan készültetek rá? (Ősszel szintemelőzni szeretnék.) Milyen összefoglaló könyveket ajánlanátok írásbelire, illetve szóbelire? Mennyi idő alatt lehet jól felkészülni?
2019. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Ó te jó ég! Van jó pár elírásom, látszik hogy éjjel írtam. Én a Corvina emelt szintű kidolgozott érettségi tételek c. könyvből tanulok, illetve amit tudok azt kiegészítem órai és a felkészítős jegyzeteimmel. Az írásbelire a korábbi érettségi feladatlapok megoldásával készültem. Persze előtte mindenképpen érdemes átnézni a gyakorlati írásbeliség műfajait (pl:vitaindító, érvelés, szónoki beszéd, kérvény) és a műelemzés tematikáit. Sok sikert! :) Ha esetleg nem találnál valamit szívesen küldök át anyagot. :)
2019. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Én annyit csináltam, hogy a 9.-estől a 12.-es tankönyvig aprólékosan végigolvastam mindent, az apró betűs részeket is. És miközben olvastam, egy füzetbe kérdésket tettem fel magamnak az adott résszel kapcsolatban, amikre a válaszokat a másik oldalra írtam. Ez megközelítőleg durva 3 hónap alatt megvolt, de ez az időtartam magába foglal olyan időszakokat is, amikor elő sem vettem. Ja és a szöveggyűjteményeket is átolvasgattam jó párszor, hogy tisztában legyek a versekkel és nagyjából felismerjem őket.
Szerintem az egyik lényeg, amit a szemed előtt kell, hogy lebgjen; hogy ez nem egy kényszer, hanem szórakozás és tök érdekes az egész. Nekem legalábbis hihetetlenül izgalmas folyamat volt. Soha nem élveztem még ennyire a tanulást.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!