Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismét lehet buktatni alsóban!...

Ismét lehet buktatni alsóban! Vélemények (? )

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 6. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

igen, ezt úgy kb évente váltogatják, nem csoda ha szegény gyreek már mnegzakkan


én tanár vagyok, igaz nem alsós, de sztem nem kéne, baromság, egy szöveges értékelés jóval többet ér


de sztem ez akisebbik gond, sokkal nagyobb amit megint az érettségivel akarnak művelni, ez már szégyen komolyan

2010. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Érhető, hogy a buktatással mindenki egyetért, csak alsóban ez azért furcsa, mert magyarázd meg egy 6-7 éves gyereknek, hogy tanulj vagy megbuksz. Abban a korban nem sok gyereket érdekel az iskola, sőt mondhatni utálják.

Szóval ez az érv, hogy a nem megfelelően tanuló diák....

Rendben van, de szerintem alsóban a szülő felelőssége, hogy foglalkozzon a gyerekkel, kialakítsa nála azt a ritmust, hogy reggel felkelünk, elmész az iskolába, ott tanulsz, hazajössz, kajálsz, majd együtt leülünk és tanulunk. Ehhez azért hosszú évek kellenek...

Véleményem szerint egy alsós gyerek még nem annyira önálló, hogy ezt egyedül felfogja. Persze vannak kivételek. Szerintem ezt a bukást a szülő kapja és nem éppen a gyerek...

Persze az sem megoldás, hogy csak úgy továbbengedjük.

Azt meg pláne nem értem, hogy miért akarnak mindenkiből zsenit faragni, már első év végére meg kell tanulni olvasni és írni...

2010. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Támogatom az ötletet. Ugye a szöveges értékelés mellett csak az a gyerek ismétel osztályt, akinek a szülei is beleegyeznek ebbe. Látom párom unokaöcsijét, aki a rosszabbnál rosszabb szöveges értékelések ellenére jut 3., 4. osztályba, mert ugyan melyik szülő ismerné el, hogy a gyerekével keveset foglalkozik? Szóval majd ott lesznek a mostani gyerkőcök felső tagozatban, amikor osztályoznak is, mindenféle alap nélkül (mert hiába nem tanulta meg, mehetett tovább). Ha ott buktatgatják majd, akkor sem fogja tudni megtanulni az alapokat, mert nem az 5.-es anyag lesz a probléma.
2010. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Homokra nem lehet házat építeni, mert össze fog dőlni. Ha az alsós gyereket nem buktathatják meg, hamar fel fogja fogni, hogy "minek tanuljak, úgysem bukom meg". Az elsős még nem, az elsős még izgatott, hogy "jaj de jó, iskolás vagyok", és mellé elviseli a tanulást is. Viszont a harmadikos-negyedikes gyerek már nem így fogja fel az iskolát, hanem három-négy év alatt már sikeresen megutálta. És ha tudja, hogy még komolyabb következménye sincs, ha nem tanul, akkor nem is fog tanulni. Negyedikig meg sem buktathatják, így a gyerek úgy jut el ötödikbe, hogy olvasni még csak szótagolva tud, számolni még tízig is alig-alig... Ötödikben aztán magyarázhatja neki a tanár, hogy mi az a hatványozás, meg a tizedestört, vagy éppen a Descartes-féle derékszögű koordináta-rendszer. Ha a gyerek szorozni nem tud, hatványozni sem fog tudni. Ha a hagyományos törteket nem érti, a tizedest még úgy sem fogja. Felsőben már hiába próbál tanulni a gyerek, ha alsóban nem tanult meg semmit, nincs meg az alapja annak, amit felsőben meg kéne tanulnia, ezért nem is fogja megérteni.

Ha első osztály végére nem is, azért másodikra már tanítsák meg a gyereket normálisan olvasni, írni, összeadni, kivonni. Szülő és tanár közösen. Akit nem lehet, az meg bukjon meg, és kész.

2010. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem támogatom, mert az általános elsődleges célja, főleg az alsó tagozat célja a szocializálódás. Hogy megszokja hogy emberek között van, az ember társas lény, megtanuljon beszélni a többiekkel, stb.

5-től úgyis újra, előről megtanítanak mindent, gyakorlatilag számolni is.

9-től középiskolában ismét csak elég, ha számolni tudsz, újra megtanítják a matekot.

egyetem első félévében szintén, ha már tudsz összeadni és kivonni, akkor megfelelő szorgalommal nagy baj nem érhet, mert ismét csak előről kezdjük, halmazok, számhalmazok, stb. Mondom ezt úgy, hogy a műszaki egyetemen tanulok, tehát a matekoktatásról van fogalmam.

2010. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Támogatom. Szerintem hatalmas hiba, hogy el lehetett jutni úgy felsőbe, hogy a gyerek nem tud írni/olvasni/számolni. Ha alsóban nem kapja meg a megfelelő alapokat, felsőben nem tud rendesen teljesíteni. A felső osztályos tanár pedig nem fogja újra megtanítani az alapokat, mert arra egyszerűen nincs idő. Megoldás? A buktatás.
2010. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

"egyetem első félévében szintén, ha már tudsz összeadni és kivonni, akkor megfelelő szorgalommal nagy baj nem érhet, mert ismét csak előről kezdjük, halmazok, számhalmazok, stb. Mondom ezt úgy, hogy a műszaki egyetemen tanulok, tehát a matekoktatásról van fogalmam"

hú, b@szd meg, most kinyílt a zsebemben a bicska. Te normális vagy? Matek szakon tanulok, ismerek egy-két embert, aki demonstrátorkodott infósoknál analízisből. Tagonként vonják a gyököt!!! Osztani se tudnak, aztán jönnek ide sírni, hogy nem értik deriválást, meg, hogy 80%-os bukési arány van. Ősznitén sajnálom, hogy Téged még nem vágtak ki, nem tudom, milyen egyetemre járhatsz...

2010. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
BME-re járok, 5ös voltam mind a 3 matekból, mérnöki szakon. Nem tudom mire föl vagy felháborodva. Semmi közöd ahhoz, hogy én hogy tanulok szerintem. De leírtam amit tapasztaltam. Első félévtől gyakorlatilag 0-ról tanították meg nekünk a matekot, és aki ott figyelt, és otthon gyakorolt, az hozzám hasonlóan meg tudta csinálni. Nálunk is matekból 70-80% körüli a bukási arány, de látom az embereken, hogy szarnak bele, és csak szerencsét próbálni mennek be zh-t írni. Így persze hogy nem lehet.
2010. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Támogatom. Nem is értem a sok felháborodást.

Ha nem buktatnak, akkor a gyerek úgy kerül felső tagozatra, hogy nem tud írni és olvasni!!!! Ez szerintetek normális? És ha ötödikben megbuktatják, akkor mit érnek vele? Semmit. Mert hiányoznak az alapok. Erre szokás azt mondani, hogy szarból nem lehet várat építeni.

Még ha elsőben megbuktatják, akkor igaz, hogy egy évvel tovább szenved, de legalább megtanulja az alapokat. Azt sem értettem miért törölték el. A legnagyobb baromság volt.

2010. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
egyértelműen. kisegítő iskolában tanítok, a gyerek végigbugdácsolja integrált iskolában az első 4 évet, amelyst jön a java, kémia, fizika, töri, stb... jönnek hozzánk, mert nem bírják. egy 10 éves gyerekkel meg nehéz kezdeni valamit, akinek a sok kudarc miatt már az élethez sincs kedve, nem hogy az iskolához...
2010. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!