Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakgimnáziumból gimnáziumba?

Szakgimnáziumból gimnáziumba?

Figyelt kérdés

most vagyok 9-es egy olyan suliban ahol a reál tárgyakat veszik komolyan, csak ezzel az a baj hogy nekem ezek egyáltalán nem mennek, ellentétbe a humán tárgyakkal


Ha jövő félévkor át szeretnék menni akkor mikből számíthatok különbözeti vizsgákra? + ha van egy B2-es angol nyelvvizsgám az előny?



2019. ápr. 25. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden tantárgyból, ami a gimiben a többieknek volt, neked viszont nem. Plusz az idegen nyelvekből, hogy lássák, melyik csoportba kerülhetnél be. A kinézett gimi igazgatóját kérdezd. De miért várnál félévig? Ha tényleg át akarsz menni, akkor hajrá, menj át minél előbb, legkésőbb szeptembertől. Év elején amúgy is esélyesebb, hogy átvesznek, mint év közben. Mert mi van, ha a tanév eleji átjelentkezőkkel teljesen feltöltik a létszámot, így neked már nem marad hely? Maximalizálva vannak az osztálylétszámok.
2019. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, vedd fel a kapcsolatot a kiszemelt iskolával és próbálj meg már szeptembertől oda járni.

A különbözeti vizsgákra fel tudsz készülni nyáron és augusztusban meg tudod csinálni amit kell.

Sok sikert!

2019. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen csak ezzel az a baj hogy 3-as az átlagom, szégyellem mert kb az összes tanár azt mondja h többet tudok(ez így is van, mert könnyen tanulok csak lusta vagyok) és nulla tanulás van a legtöbb jegyem mögött, ezért szeretnék jövő félévtől
2019. ápr. 28. 22:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy mennyi eszed van: ha csak hármas vagy egy szakgimiben, akkor mi keresnivalód lenne egy gimiben?
2019. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!