Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell tollal írni az...

Miért kell tollal írni az iskolában?

Figyelt kérdés

Rotlinggal sajnos nem lehet írni és elkenekődik.

Nem tudom miért nem tudok tollal írni, de nagyon idegesít mivel középiskolába járok és rengeteget kell írni. Balkezes lány vagyok ( biztos nem jól fogom a tollat ) Így is elég rondán írok és még rátesz egy lapáttal, hogy a tollam se fog. Folyton lemaradok. Az egész tolltartóm tollal van tele mert minndel írok egy szót. Másoktól is kértem már kölcsön és nem tudok egyikkel sem írni. Jó lenne olyan toll esetleg ami az én kezemben is fogna.


2007. dec. 5. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Speciális, bal kezes termékeket forgalmazó boltokban lehet "bal kezes" tollat kapni. Ez úgy van kialakítva, hogy a kezeddel nem kened szét a már leírt szöveget. Azt hiszem, hazánkban csak Budapesten van ilyen üzlet, nem tudom hol laksz. Rákereshetnél a neten, és megérné rendelni tőlük egyet, kipróbálhatnád, és lehet, hogy megoldaná a problémádat. Amúgy ha ez vígasztal (de sajnos nem fog): sok bal kezest ismerek, és sokkal szebben formálják a betűket, mint a jobb kezesek, gyönyörű az írásképük!
2007. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
95%

szia!!

én is balkezes vagyok sajnos, és én is középsuliba járok szal tudom h miről beszélsz. kezdem érezni a hátrányát, pedig nem is tehetünk róla,ugye?

Ez a világ teljes mértékben a jobbkezeseknek van kialakítva. Nekem is voltak problémáim azzal h elkenődik a tinta, de azt csinálom h elfordítom a füzetet( én speciel jobb szélét tolom feljebb a füzetnek, de ez egyénfüggő), és így nem maszálom el ...annyira...:D

Amúgy nekem a rendes hagyományos töltőtoll vált be, az ugyanis folyat ha kell hanem:) tehát nincs az h kihagy. de ezt is meg kell szokni, mind akármi mást.

Viszont én állítólag szépen írok, mondjuk nekem nem tetszik. Az hogy balkezes vagy, az nem mindig azt jelenti hogy csúnyán írsz. Ennyi idősen már különben kialakul a végleges írásmód, végülis a lényeg h te magad el tudd olvasni. Meg néha a tanár is :)


próbálkozz és sok sikert!

2007. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A töltőtoll tényleg jó. Én még a tűfilceket ajánlanám.
2007. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Fhú ismerős sztori :) Én 11es vagyok és balkezes, rengeteget kell írni, de amikor tél van én mindig a pulcsim ujját felszoktam húzni így nem lesz olyan a kezem, meg olyan tollat szoktam használni ami vékony vonalat húz és kevés tintát használ.
2008. szept. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan tollat használok amiben állítólag valami olajos festék van tinta helyett, és piszok gyorsan szárad. Az ára se rossz, 500 forint egy toll, havonta kifogyasztok egyet. De szerintem nagyon jó, két másodperc múlva csont száraz az írás.
2009. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


UNIBALL SXN-175S X

Az UNI JETSTREAM golyóstollak legújabb fejlesztésű változata. A tökéletesített forma és színvilág a speciális, gyorsan száradó tintájú betéttel a balkezes felhasználóknak és lágy írást kedvelők tökéletes választása. Nyomómechanikás, klipszes, különleges ujjpárnájú golyóstoll, víz és UV álló hibridtintája az utolsó cseppig kiírható.

2009. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnél egy kis kiigazítás. A ceruza amiről beszél az a ROTRING.


[link]

2009. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kissé régi kérdés de van egy toll Stabilo márkájú 2000 ft környékén s azt lehet kapni bal kezes kivitelben is.Ilyen szép szinbes,kék sárga narancs rózsaszin szinű:) Nekem is tetszik de anyu azt mondja nem kapok mert annyi tollam van mint a fene.
2009. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nálunk régen a ceruzával írt részeket sem dolgozatban, sem munkafüzetben nem fogadták el. Most rákerestem, de sehol nam találok rá magyarázatot. Talán hogybne lehessen kiradíroznia másnak és elrontani? 🤔 Ceruzával csak ábrát lehetett (és ajánlott is volt)... Tényleg érdekes.
máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!