Munkakörtől függően hasznos, de egy alap mindenhol jól jön.
2019. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Munkahelyen sokkal inkább a tényleges nyelvtudásodat nézik, és nem azt, hogy miről van papírod. A munkáltatók ugyanis régóta tudják, hogy egy felsőfokú nyelvvizsgát letett dolgozó öt évvel később már középszinten sincs, ha közben nem gyakorolja. Ezért van az, hogy a külföldi nyelvvizsgák érvényességi ideje pár év, utána (mondjuk egy külföldi egyetemre való jelentkezésnél) olyan, mintha sosem vizsgáztál volna. Ha olyan állásra pályázol, ahol fontos a nyelvtudás, lényegében az állásinterjún "levizsgáztatnak" az adott nyelvből, és az fog számítani, nem a nyelvvizsga.
2019. márc. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Hát az előzőnek azért ninc teljesen igaza, a legtöbb külföldi nyelvvizsga bármilyen nyelvből nem jár le soha (a Cambridge nyelvvizsga se, a spanyol DELE sem, a francia DELF sem), a TOEFL meg az IELTS azért járnak le, mert így több a bevételük
de amúgy igen, a valós tudást fogják nézni, a magyarországi felsőfokú nyelvvizsgákat meg középfokú tudással is le lehet tenni, úgyhogy nem sokat bizonyítanak, persze ha benne van az önéletrajzodban, hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgád akkor nyilván előnybe leszel másokkal szemben, de a munkahelyen úgyis letesztelik a nyelvtudásodat.
2019. márc. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
A pluszpontok miatt érdemes. Egy emelt érettségiért 50 pontot kapsz, de ha csak B2 nyelvvizsgát teszel (aminek megfelel az emelt nyelvi érettségi), az csak 28 pont (úgy tudom). Így a felvételihez megéri. A munkáltatóknak mindegy, hogy érettségivel szerzett középfokúd van vagy nyelvvizaga kp-ban szerzett. Ebben az esetben még a felsőfokúval illetve szaknyelvivel még nagyobb előnyben lennél, de akkor is a nyelvtudás számít. Ha arra célzol, hogy érdemes-e angolból, nos, ez már alapnak számít, nagyon-nagyon sok helyre kell már B2-es szintű nyelvismeret angolból (eleve nem kapsz diplomát középfokú nyelvvizsga nélkül, de nem csak a diplomás munkákhoz kérnek nyelvtudást). Viszont érdemes más nyelvvel párosítani, "az angol alap, minden más nyelv plusz", de lassan már a német is alap lesz. A rossz nyelvoktatás ellenére egyre gyakoribb az, hogy valakinek 2 nyelvvizsgája van, így a 3 (használható) nyelvvel lehet igazán kitűnni, például angol, német és francia párosítás elég jól hangzik, persze eközül már 2 is jó, de ha csak franciád/németed/egyéb nyelv van és angol nincs, az hátrány.
2019. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
A legfontosabb a tudás. Ha megvan a nyelvtudásod nem számít a papír.
Ha van papírod is az biztosan bónusz a fizetésben is, állásinterjún is plusz, felvételin is.
Érdemes megcsinálni, de érdemesebb utána is megtartani a tudás szintet és gyakorolni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!