Mi a véleményetek az új továbbtanulási rendszerről? Gondolok itt arra, hogy 2020 tól már kötelező egy nyelvvizsga illetve egy emelt érettségi.
Figyelt kérdés
Össze lehet így egyáltalán szedni 400 pontnál többet?2019. márc. 12. 21:29
1/10 anonim válasza:
Nagyon sokaknak már több is van, mint egy nyelvvizsga és egy emelt. Verseny van az egyetemeken. Van olyan ismerősöm, akinek 2 középfokú nyelvvizsgája van és mind a 4 tantárgyból emelt érettségit tett.
Annyi a különbség, hogy ezt most kimondták. Nagy dolog.
2/10 anonim válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a nyelvvizsgán felesleges hisztizni.
Én is meg a végzett ismerőseim nagyrésze is a verseny szférában dolgozik. Higgyétek el, hogy ha normális, JÓL fizető állást akartok akkor úgyis kell a nyelv. Sőt, néha még több is. Szóval ezen felesleges kiakadni.
3/10 A kérdező kommentje:
Itt inkább azzal van a baj, hogy nem minden iskolában adják meg hozzá a megfelelő alapokat és felkészítést.
2019. márc. 12. 22:15
4/10 anonim válasza:
Az más dolog. De annyi lehetőség van még a nyelvtanulásra. :)
5/10 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem sem a nyelv a legnagyobb probléma. Inkább az, hogy 2 nyelvvizsga is kell. Emellett az 5 tantárgyból, amiből a pontkat visszük is mind 5 ösnek kéne lenni, plusz infulni kéne tanulmányi versenyeken, amikkel pontot szerzünk, érettségiket is a lehető legjobban kéne megírni, ráadásul minimum 2 emelt is kell, hogy legalább az egyikre pontot adjanak. Ezek mellett pedig a mindennapi tanításban is helyt kell állni, a sok dolgozatnál, ja és valamikor élni is kéne kicsit és pihenni.
2019. márc. 12. 22:56
6/10 anonim válasza:
Szerintem aki egyetemre akar menni, az tudjon már megcsinálni egy nyelvvizsgát meg egy emelt érettségit. Tudom, hogy ez plusz terhet és stresszt jelent, de inkább itt szűrjék ki a nem odavaló embereket, mint 1-2 félév után bukjanak ki.
7/10 anonim válasza:
És ezért a pluszért cserébe mit ad a magyar állam? Mert a magyar egyetemek még mindig közelében sincsenek a TOP európai egyetemek ranglétráján, az oktatási színvonal (bár nem csak a felső) pedig elég siralmas.
8/10 anonim válasza:
Utolsónak: Álllam nem ad érte semmit. De végzès után a nyelvtudást a cègek ennél szigorúbban is számon fogják kérni rajtad. Magyarul ha nem megy egy nyelv se ( sok helyen már inkàbb 2 ) akkor felvesznek helyetted mást. Mérnöki vonalon dolgozom és itt is ez van rengeteg helyen.
9/10 anonim válasza:
Mindennek több értelme van, mint annak, ami eddig volt, hogy tanulsz 3 évig, aztán nem kapsz diplomát, mert nem beszélsz nyelveket.
10/10 anonim válasza:
Az újonnan bevezetésre kerülő rendelkezéssel kapcsolatban az a véleményem, hogy elfogadhatatlan és diszkriminatív. Sokaknak nincs pénze drága különórákra, aki meg azt állítja, hogy önmaga is képes tanulni minden kontroll és ellenőrzés nélkül, az téved. A mostani rendszernek is az a problémája, hogy a nyelvi képzés nem része a tanulmányoknak. A nyelvvizsga meglétét kormányrendelet írja elő, az egyetemi/főiskolai képzés feltételrendszerében nem szerepel. Aki az egyetem feltételeinek megfelel, államvizsgázik, szakdolgozatot ír, stb. egy értelmetlen rendelkezés miatt nem kaphat diplomát. A nyugati felsőoktatás csak abban az esetben ír elő nyelvi feltételt, ha az adott célnyelven is oktatnak tárgyakat. Szóval az egész intézkedés célja a filatalok átirányítása a szakképzés felé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!