Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudok a BME VIK mérnöki...

Hogyan tudok a BME VIK mérnökinfó szakra gyakorolni még az első félév előtt?

Figyelt kérdés

Tudom volt már pár hasonló kérdés, de ha jól tudom akkor változott a tanterv valamennyit, ezért kíváncsi lennék pár új VIK-es ember véleményére a nehézségét (milyen nehéz vs milyen nehéznek gondoltad) valamint a hangulatát, közösségét illetően.


Elég erős iskolába járok most (11.es vagyok) és sokat halottam arról, hogy milyen nehéz bent maradni meg úgy általában elvégezni ezért szeretnék készülni már előtte rá (baj nem lehet), ehhez tudtok pár linket küldeni?


Az szerintetek baj, hogyha emelt matekra készülök, de csak közepet teszek, mert az nekem úgy biztosabb(emelt infó + közép matek duplázása a cél egy C1-el és egy B2-vel).


Akik jók a mérnökinfó szakon (4-5), azok mit tanultak előtte, vagy honnan tudják jól?


Köszi



2019. márc. 3. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan dolog amire nem lehet felkészülni xDD Az egész középiskolás tudásodat kidobhatod az ablakon. Hiába jársz emelt matekra ég és föld.

Nem azt mondom, hogy annyira nehéz hanem teljesen más

2019. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Például az segít, ha megvannak az alapjaid programozáshoz.

Az egyetem adja az alapokat, de az erősebb alap sosem árt.

Szerintem nézz körül Udemy-n és még itt-ott, lehet jó kis ingyenes online tanfolyamokat kifogni videókkal.

Vagy ránézhetnél a thenewboston tutorial videkra is YouTube-on is, elég hasznosak.

Nézd meg a tantervben, hogy milyen programozói nyelveket tanultok majd mérnökinfón, és azokat kezdd el otthon.


A matek az egyetemen teljesen más infóhoz amit megszoktál középsulikban. A tanárom mindig azt mondta, hogy ha az érettségi jól ment, akkor ennek is mennie kell, attól függetlenül hogy más, de nehézségileg nem nehezebb. Jó, mondjuk egy tanár mindenre azt mondja, hogy nem nehéz ha egyszer megérted:D


Szóval ha a matek és a programozás megy, akkor már csak a mérnöki tárgyak maradtak amik még rizikósak. Mindenképp nézz utána azoknak is. Egyetemen ugye mindent alapokról és a nulláról kezdenek tanítani, de jó az ha kicsit ráerősítesz előtte, és nem üres fejjel ülsz be arra az órára.


Amit meg kell szokj az az, hogy mindig rendszeresen tanulj óráról órára és akkor nem lesz gond.

2019. márc. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ultimate jó tanácsom van a számodra: bulizd ki magad az egyetem előtt. Ha valaki minden héten (akár hetente többször is) elmászkál bulikázni, az rengeteg időt elvesz a tanulástól.

Egyébként szerintem semmi különleges készülésre nincs szükség, főleg ha erős gimiből jössz és érted a matekot. A túl nagy közösségi életen kívül a rossz matek alapokkal szoktak még gondok lenni egyes hallgatók esetében. Nem baj, ha nem tudsz integrálni meg ilyeneket... a lényeg, hogy amit tudsz, azt rendesen értsed. Megfelelő matek alappal és kellő szorgalommal simán hozhatóak jó jeggyel a tárgyak. Tényleg nem kell előre tanulni, de ha már oda jársz, akkor el kell kezdeni. Az is sok esetben probléma, hogy azt gondolja az ember, hogy na majd zh előtti 1-2 napban mindent megtanul. Esélyes, hogy nem fogja, plusz az a tudás nem is tartós.

2019. márc. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Programozás és matek sose lehet elég szóval ezekkel foglalkozhatsz.
2019. márc. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. márc. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Analízisből nem nagyon mondanak újat az első félévben, ha nem valami kamu matekfaktra jártál. Viszont amit a középsuliban tanítanak matekból, mélyen berögtült, maradandó tudásnak kell lenni. Gyakorold be rendesen - ne érettségi után két nap múlva elfelejtem típusú legyen.

A programozással jó, ha ismerkedsz. Nem feltétlenül a gyors tempó miatt. Engem itt kezdett el jobban érdekelni a programozás, de a többi tárgy miatt nincs időm elmélyedni benne és a tudásuk irigylem azokat, akik úgy jöttek ide, hogy már valamennyire tudnak programozni.

Nekem a digit volt szörnyű az elején :D A végére a legegyszerűbben teljesíthető tárgy lett szerintem, de nem tett hozzá semmit sem a tudásomhoz.

Matekból ne idegengedj a bizonyításoktól. Ezért is jobban tennéd, ha emelteznél, mert analízisből lehet ötöst kapni bizonyítás nélkül, de bsz-ből hármasnál jobbat nem adnak, ha nem bizonyítasz. Az ötöshöz pedig rengeteg bizonyítást be kell vágnod. Nekem ez volt a legnehezebb a vizsgaidőszakban.

Most kezdtem a második félévet. Én is így rákészülgettem anno. Most egy kicsit arcon csapott, hogy ebben a félévben már minden új... Rosszabbul érzem magam, mint az elején. Szóval nem tudsz mindenre felkészülni. De persze tanulj meg mindent, amit tudsz, még most :)

2019. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Még közbe felmerült egy kérdés: a fizikát milyen szinten tanuljátok ott és melyik anyagrészeket?
2019. márc. 9. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
A Fizika középiskolás szinten van, altalaban csak a matekja nehezebb. Minuszpontos feleletvalasztos a zh belole, tehat nulla tanulassal ugyeskedve is atlehet jutni rajta (amit nem ajanlok mert majd a Grafika targyhoz erosen kelleni fog a tudas)
2019. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!