Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár kötelezhet arra, hogy...

A tanár kötelezhet arra, hogy maradjak?

Figyelt kérdés

A tanár azt mondta, hogy kötelezni akar engem hogy maradjak neki pénteken 7. órában matekozni, mert rossz vagyok matekból (2.5-re állok most, kaptam egy egyest utoljára és így is 2.4 vagyok). Nem vagyok egyes, vannak négyeseim is, való igaz hogy gyenge vagyok matekból, ez tény.

De nem kötelezhet arra hogy maradjak neki tanítási idő után, nem? Tudomásom szerint kötelezővé nem teheti, csak lehetőséget adhat rá.


2019. márc. 1. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Kötelezővé teheti. Inkább örülj neki hogy foglalkozna veled. Más tanár tojna rá és meghúzna év végén, akkor aztán nézhetsz.
2019. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ne hisztizz, hanem örülj neki, hogy segít. Ráadásul ingyen. Ne azzal foglalkozz, hogy mihez van joga meg mihez nincs, hanem fogadd el a segítséget.
2019. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na stop. Nem foglalkozik velünk, felesleges, plussz feladatokat ad ki amiket van, hogy nem is értünk. Tanár csere volt ebben az évben, egy tök más, új tanárunk lett (azaz ő), más módszerrel tanít, voltaképp magyarázni nem is szokott.. Voltam már kétszer nála korrepetáláson, akkor nem mondott semmit csak megoldotta az órai munkát a táblára és ennyi, semmi több. SŐT, volt már nem egy alkalom, mikor ő cseszte el a számolást/zárójel felbontást/bármi mást, minket hülyézett le aztán mikor rájött hogy ő cseszte el, azonnal "hát igen előfordul az ilyen". De ha mi basszuk el, akkor meg persze lusta hülye diák meg mit tudom én mi.

Ha képes lenne arra ,hogy tanítson, nem azon lennék hogy mihez van joga és mihez nincs......

2019. márc. 1. 14:38
 4/9 A kérdező kommentje:

ÉRettségi évében vagyunk.

Csak hogy éreztessem:

18-an vagyunk nála, mint tavaly a másik tanárnál.

A másik tanárnál megvoltunk 3-4-5-ösök félévkor és év végén, nekem is sikerült egy négyest összekaparnom 3.8-cal, mert a tanár tényleg tudott magyarázni, tanítani minket, nála a korrepetálás úgy nézett ki, felírta a feladatot és magyarázta mit mikor hogyan hol csinál, nem pedig csak felírja aztán "találdkihülyegyerek".

Nála most mi van? Az előző tz-t amit írtunk, 18-ból 8 embernek lett egyes, többi kettes. Az osztály 5-ös tanulójának is csak 3-mas lett, pedig ő mindenből kitűnő! Akkor velünk van a hiba, igaz? Lusta büdös gyökér diákok vagyunk, nemde? :)

2019. márc. 1. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Pont az érettségi évében kellene megragadni minden lehetőséget nem azt keresni, hogy hol tudsz kibújni minden alól.

Ha nem vagy kíváncsi a válaszokra/véleményekre, mert már magadban eldöntötted akkor minek írsz ki kérdést?

2019. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Akkor egyszerűen ne maradj, hanem sétálj haza. Kapcsold be a számítógépet/laptopot, és tanulj matekot az internetről. Akár angolul, és így egyben angolt is tanulsz és matekot is.

Azzal nem lesz jobb átlagod, hogy panaszkodsz, a tanárt hibáztatod, ellógsz korepről és pampogsz, hogy miért nem vagy jó matekból, biztos nem a te hibád.

Ha a tanárra nem tudsz számítani, akkor ott az internet.


Velem is volt, hogy adatbázisból 3 hónapig nem volt óránk, mert a tanár mindig a dugóra hivatkozott a városban. Amikor meg időben ott volt, akkor sem tanított semmit. Szóval hazamentem és tanultam a netről, évvégén 4-est kaptam. Szóval vedd ezt egy jó tanácsként, a tanár nem tud mindig eleget tenni a 100%-os érettségiért.

2019. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Na stop" - majd ha ez villog majd az érettségi eredményjelződön is, akkor elgondolkozhatsz, hogy tanulni vagy felháborodni lett volna-e hasznosabb.

Nem biztos, hogy az a jobb tanár, aki jobb jegyeket ad.

Korábbi komplett érettségi feladatsorokat csináltál meg már időre, minden segítség, öncsalás nélkül? Ha igen, milyen eredményekkel?

2019. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért van mindenki a diák ellen. Ha ő kettes érettségit akar, akkor kettes lesz. Mit kötekedtek?

A kérdése az volt, hogy kötelezheti e a tanár hgy órarenden kívüli órában kötelezően benn tartsa. Szerintem nem a válasz. Mondd meg neki hgy nem mész, ha erősködik haza mész, vagy igazgatónál jelented.

2019. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te ezt kétszer írtad ki, vagy eltűnt a válaszom? Nem volt benne semmi trágár, viszont segítő szándék volt.

Arról szólt, hogy írass egy papírt anyukáddal, hogy szeretné, hogyha hazamennél utolsó órád zárójelben a tantárgy neve, ha másik tantárgy után. ha pedig az is matematika lenne, arról szóljon, hogy engedjen haza. Egy ilyen kérés legyen. És lehet rajta még akár személyiszáma is anyudnak, hogy még jobban hangsúlyos legyen.

2019. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!