Egyetemeknél igaz, hogy azokon a szakokon ahol alacsonyabb a felvételi pont ott gyengébb az oktatás/kevesebbet kell tanulni?
Nem, ez tévhit.
A felvételi po ntok úgy alakulnak ki, hogy van egy keretszám (legyen mondjuk 300 ember) és a pont szerint sorba rendezett listában a 300. ember pontja a ponthatár. (Ha ott sokan ugyanannyi ponttal vannak, akkor az eggyel felettük lévő, és nem töltik be a keretszámot. )
Ebből látszik, hogy ha csak 10 embert vesznek fel akkor bazisok lesz a ponthatár, ha 300-at akkor alacsony.
Pl műszaki egyetemeken sokszor szembetűnően alacsony a ponthatár, mégis kapkodnak a végzett hallgatók után a piacon.
10 éve amikor kezdtem műszaki egyetemen szintén baromi alacsony volt a ponthatár. Az első közös órán azzal kezdett a gépszerkezettan tanár, hogy mindenki nézze meg, ki ül mellette, mert az átlagot tekintve egyikőjük már nem lesz ott fél év múlva. És így is lett, 30% simán kihullott első félévben.
Az eredeti kezdőknek jó ha 30-40%-a fejezte be valami módon az egyetemet.
Tehát összességében a válaszom nem, egyáltalán nem jelenti ezt.
13 évvel ezelőtt kiröhögtek, amikor megjött az SMS és valami nagyon alacsony volt a ponthatár, talán 90 a megszerezhető 150-ből, szal nagyon az alja volt.
Ma szerintem az összes osztálytársam, környékbeliek, stb embereknél jobban keresek.
Éppen hogy fordítottan arányos, ha minden szakból a legerősebb helyen nézed.
Pl. a BME villamosmérnök (360) valószínűleg összehasonlíthatatlanul nehezebb, mint a Corvinus gazdálkodás és menedzsment (460).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!