BME mérnökinformatika szakkal kapcsolatos kérdéseim (? )
Sziasztok! Jövőre a BME-re szeretnék menni mérnökinformatikus szakra, viszont lenne egy pár kérdésem:
-Hanyadik félév után tudnék körülbelül elkezdeni dolgozni suli mellett, és mennyit kereshetnék?
-Ha a fizika annyira nem érdekel, attól még érdemes ezt a szakot választani?
-Mennyire nehéz a szak, és körülbelül mennyit kell rá tanulni hetente?
-Milyen a társaság? Általában tűrhető emberek választják ezt a szakot? A tanárok milyenek?
A munkáról még nem tudok nyilatkozni. Ez az első félévem. Valaki azt mondta, már a nyáron el tudnék menni dolgozni. Én suli mellett tuti nem vállalom be. Szerintem ez a szak teljes embert kíván, minden tiszteletem azé, akinek munka mellett is megy.
Nem baj, ha nem érdekel a fizika, igazából nem hangsúlyos. Azért ne legyél teljesen nulla fizikából. Vannak felkészítő tárgyak, de nehéz lehet, ha teljesen a nulláról kell kezdened.
A nehézség relatív. Jópáran adták fel még a szorgalmi időszakban, mégtöbben zh időszakban, aztán most a vizsgaidőszakban is. Rengetegen bukdácsolnak több tárgyból is.
DE teljesíthető, ha nem vagy lusta :) Én azt látom, hogy aki bukik, az igazából nem is erőltette meg magát. Kivétel nélkül azok hullanak, akik lusták voltak tanulni. Hát még jó, hogy nem erre adnak diplomát :) Nekem 3-4-5-öseim lesznek.
A társaság nyilván megválogatottabb, mint egy szakközéppben. Rengeteg buli van, ha szeretnél menni (de nem javasolt túlzásba vinni). Szerintem nagyképűek sokan. Habár az elején ötpercenként Corvinust szidalmazók szerencsére kezdenek kihullani.
Még az #1-höz hozzátenném, hogy bár én villamosmérnökin vagyok, de a társaságtól úgy alles zusammen ne várj sokat. Nagyon sok a nagyképű, az idióta(azért belőlük fogynak az emberek), illetve a tryhard ember. A két kezemen megtudom számolni azokat az embereket akiket bírok az évfolyamról, sajnos a többivel a hosszas beszélgetés sem megy, mert néha nagyon idegesítőek tudnak lenni. Ezzel egyébként lehet, hogy bekerülök a nagyképű kategóriába. :D
Az egyetemi buliktól sem kell sokat várni, igazából, ha már voltál valaha rendes bulin, akkor nem fog felérni hozzá. Főleg ugye a társaság miatt, ami nem tökéletes.
-Hanyadik félév után tudnék körülbelül elkezdeni dolgozni suli mellett, és mennyit kereshetnék?
Szinte bármikor elmehetsz, de nagyon nem lesz rá időd.. Első félévekben még nem tudsz annyit a szakmából, hogy értelmes állásod legyen, mekibe menni dolgozni annyiért meg időrablás, ha a hosszú távú megtérülését nézed a tanulmányaidnak.. Viszont ha egy adott dologban nagyon elmerülsz, amire kereslet is van, azzal százezreket is kereshetsz suli mellett, de az inkább 3-5 éves cél legyen..
-Ha a fizika annyira nem érdekel, attól még érdemes ezt a szakot választani?
Igen. Fizika az csak 2 félévben van.
-Mennyire nehéz a szak, és körülbelül mennyit kell rá tanulni hetente?
Ez függ a képességeidtől. Szerintem közepes képességűeknek napi 2-3 óra tanulás az ajánlott, plusz ehhez majd a negyedik héttől vedd hozzá még a házikat és beadandókat, ZH és vizsga felkészüléseket (amelyekből jó sok lesz). Én ez utóbbiak miatt nem aludtam sokat egyetem alatt.
-Milyen a társaság? Általában tűrhető emberek választják ezt a szakot? A tanárok milyenek?
Társaság tűrhető. Az emberek egy része nagyképű (hol nem az), merthát őket bizony felvették BME Infóra, de azért vannak normálisak is. Az normális okos emberek kicsit kockák. A tanárok magasról tesznek az eredményeidre, nem nagyon van pofafaktor, ha kérdezel, szívesen segítenek, de nekik csak egy neptun kód vagy.
Szia! Én is erre a szakra akarok jelentkezni idén. Nekem is hasonló problémáim vannak a fizikával meg matekkal.
Majd biztos találkozunk a gólyatáborban. :D
Én most fogom kezdeni a 6. félévet, így valamennyire én is megtudom osztani a (többnyire SZEMÉLYES) tapasztalatokat :)
-Hanyadik félév után tudnék körülbelül elkezdeni dolgozni suli mellett, és mennyit kereshetnék?
Én nem nagyon tudtam dolgozni az egyetem mellett komoly állásban, mivel sajnos rengeteg időmbe kerül tanulni, házit írni stb. Tehát marad a nyáron valami meló felállás. De egyik ismerősöm első félév óta dolgozik, mégis jó jegyei vannak, zseni a srác. Tehát ha a tanulás gyorsan megy és marad időd dolgozni, akkor mehetsz amikor csak szeretnél, ha több idő, akkor sajnos nem nagyon lesz alkalom dolgozni.
-Ha a fizika annyira nem érdekel, attól még érdemes ezt a szakot választani?
Igen, mert csak az első két félévben van fizika 1 és 2, ráadásul nem is épül rá semmi egészen az 5. félévig, tehát ha minden kötél szakad és egy egész évet csúszol a tárgyakkal, az sem akkora gáz. Csak arra kell figyelni, hogy 4.félév után van a specializáció, melyre MINDEN tárgynak meg kell lennie az első két félévből (erről van egy site is, ott mindent el lehet majd olvasni).
-Mennyire nehéz a szak, és körülbelül mennyit kell rá tanulni hetente?
Én nagyon sokat tanultam minden félévben, szinte semmi időm nem volt soha kimozdulni stb. Maga a szak nem annyira iszonyatosan nehéz, de sok tanár úgy veszi, hogy te mindent tudsz, ami az ő tárgyához kell alapnak, és sok olyan követelményt állítanak, mintha ez lenne az egyetlen tárgyad a félévben. Érdemes már az első héttől tanulni és nézegetni a tanult anyagot, mert zh előtti este nagyon nehéz felzárkózni. Ha vannak kiírt házik, azokat kezdd el minél hamarabb, mert később nem biztos, hogy lesz időd befejezni. A zh-k között vannak gondolkodósak, de sajnos van pár "nehéz beugró-magolós feladatok" zh is, ezeken vagy átmegy az ember, vagy nem. Összességében nehéz a szak, de megfelelő hozzáállással és aggyal teljesíthető. Én volt, hogy heti 10-15 órát tanultam, de volt hogy 30-at is, szóval ez elég változó.
-Milyen a társaság? Általában tűrhető emberek választják ezt a szakot? A tanárok milyenek?
A társaság kezdetben elég mixelt volt, volt nagyon "kocka", volt nagyon "bulizós" stb., de mostanra kialakultak az ismerősi körök, mindenki rendes és segítőkész, "ugyanott szívunk" hozzáállással nagyon sok barátot lehet szerezni, és ha segítesz valakinek, szinte garantált, hogy valami más tárgyból segít majd neked. Én bejárok, tehát nem vagyok kolis, de ott nagyon sok kedves emberrel lehet megismerkedni, nagyon jól kiegészítik egymást. A tanárok között van nagyon sok fiatal, vannak öregebbek, legtöbbjük kedves, segítókész és látszik, hogy nagyon értik, amit tanítanak, sajnos néha nem igazán tudják a hallgatóknak átadni. Nem nagyon szoktak arcra menni, anélkül is meg lehet bukni simán bármelyik zh-n. Persze azért fogsz találkozni olyannal is, akitől felmerül a kérdés, hogy "ez minek tanít? ennyire élvezi a bukási arányokat?", de ilyenből én csak 1-2-vel találkoztam. Van pár szóbeli vizsga, itt sem kell félni, ha jól és pontosan tudod az anyagot, akkor nem fognak direkt szivatni, csak kérdezni párat, hogy tényleg meggyőzd őket a tudásodról.
Így elsőre ez jutott eszembe így hajnalban:D
Nekem ez az első félévem :) de megpróbálom megválaszolni a kérdéseid.
"-Hanyadik félév után tudnék körülbelül elkezdeni dolgozni suli mellett, és mennyit kereshetnék?"
-Én már most hetente kapom a megkereséseket linkedinre mindenféle gyakornoki és junior pozíciókra, mert sok saját projectet csinálok sulin kívül és azokat felrakom githubra, linkedinre.
Most februárban megyek egy interjúra. Úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz. Nem akarok elkezdeni dolgozni, de ha vállalhatóan rugalmas feltételek mellet sikerül valamit találni akkor mért ne?
(Én már régóta programozok, nem itt kezdtem el)
Szóval szerintem akkor amikor te késznek érzed magad. Hallottam egy felsőbb ismerősömtől, hogy 3-4. félév, de akkor sem lesz kevesebb dolgod az egyetemen.
"-Ha a fizika annyira nem érdekel, attól még érdemes ezt a szakot választani?"
Fizika1, Fizika2 és még egy erre épülő 3. tantárgy van és kb ennyi, ahogy eddig látom. Meg kb mindenki megkapta a Fizika1 aláírást és egy 2. éves haverom azt mondta, hogy nem sokan bukják el. Meg az oktató is elmondta az első előadáson, hogy ez lebutított fizika, amit tanít, mert nyílván nem ezen van a hangsúly a mérnökinformatikában.
"-Mennyire nehéz a szak, és körülbelül mennyit kell rá tanulni hetente?"
Nehéz :) , de kibírható. Én az első 5 hétben semmit nem tanultam, majd 6. héten éjjelnappal. Utána folyamatosan készültem kb heti 10-15 óra tanulással.
"-Milyen a társaság? Általában tűrhető emberek választják ezt a szakot? A tanárok milyenek?"
A tanárok és gyakvezetők nagyon rendesek. A közösség is jónak tűnik, de van pár paraszt. Pl.: Én kórosan szorongom, így mindig megtalál egy-két barom, akinek nincs jobb dolga, mint hangosem mellettem kibeszélni, de rajtuk kívül mindenki kedves volt velem eddig.
Én is megosztom a tapasztalataimat veled, bár már sokan megtettek. Jelenlet másodéves vagyok
1.) Én 5. félévtől szeretnék elkezdeni dolgozni. Szerintem így a legoptimálisabb, mivel fontos, hogy szerezzen munkatapasztalatot az egyetem alatt az ember. Elvileg az 5. félévtől már nem lesz olyan húzós a helyzet, kevesebbet kell bejárni és a szakirányos tárgyak is könnyebbek. Ezt felsőbb évesektől hallottam, sok ismerősöm szintén akkor kezdte a munkát.
2.) Ezt elég jól leírták a többiek, tényleg nem sok fizika lesz.
3.) Nehéz, de nem teljesíthetetlen - még akkor sem, ha nem olyan jó képessegű valaki. Én úgy szoktam tanulni, hogy minden zh előtt egy héttel elkezdem olvasgatni az anyagot, így kényelmes tempóban fel lehet készülni. Ez nálam hétköznap napi 1-2 óra, hétvégén meg kb 10.
4.) Furcsa, hogy sokan azt mondják, hogy mennyi a nagyképű ember, én ezt nem igazán tapasztaltam. Az igaz, hogy nagyon különféle az összetétel, de pont ezért mindenki meg tudja találni a társaságát. Szerintem az emberek nagy része kedves és normális. A tanárok között vannak nagyon jók és nagyon rosszak is, de szerintem ez minden egyetemen így van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!