Miért kell december 1-én és 15-én szombaton iskolába menni?
A téli szünetbe nem tartozik bele hivatalosan a december 24 és 31. A hétvégék, ünnepnapok és napok cseréje miatt tűnik 2 hetesnek a téli szünet. Az oktatási hivatal honlapján rajta van hogy mely napok tartoznak bele a téliszünetbe.
Hogy egybefüggő legyen a pihenő (téli szünet, hétvégék, dec 24 és 31 munkanap) ezért van a napáthelyezés. Mivel 181 tanítási napnak kell lenni ezért ezeket a napokat valahogy be kell paszírozni a tanévbe. Természetesen meg lehetne oldani, hogy a diákoknak ne legyen bejárós szombatja úgy hogy a tanév nem június 15-ig hanem június 30ig tartana és utánna jönne a kéthetes érettségi.
Én személy szerint jobban örülök a szombatos megoldásnak és a vele járó hosszú nyáriszünetnek.
Megvétózni nem tudod mert ezt az oktatási hivatal dönti el. Természetesen jogod van igazolással hiányozni.
Ez a szombatos vagy plusz 2 hetes megoldás csak bürokratikus leépítés, semmi több. Többet árt mindkettő, mint amennyit használ.
A 2 hónapos (a 2,5 helyett) nyári szünettel nem is az lenne a gond, hogy rövidebb, hanem az, hogy június végén már olyan szinten meleg van, hogy tanításra alkalmatlan az időszak. Na meg július elején érettségizni is elég érdekes lenne...
Kedves utolsó! Akkor próbáld meg a törvény által előírt 181 napot beosztani szeptember 1 és június 15 közé úgy hogy mindenkinek jó legyen!
Halkan jegyzem meg, hogy amikor szerinted olyan meleg van hogy nem lehet tanulni, akkor a magyar munkavállalók nagy része dolgozik és sokan légkondi nélküli helyen.
A napáthelyezés még mindig jobb mint ha december 24én hétfőn délelőtt lenne iskola. Erről sajnos nem tudsz meggyőzni.
Nem kellene ragaszkodni ahhoz a 181 naphoz, mármint törvény szinten, egyszerűen meg kellene határozni x oktatási hetet, y szünetet, és kész. Akkora baromságok vannak az oktatási rendszerben, hogy az ihaj, én nem értem, miért lett ekkora divat a tanulók szívatása.
Ez a ledolgozós szombat amúgy sem egy effektív dolog, mármint a munkaerőpiacon sem, sokkal egyszerűbb lenne ledolgozni a hétköznapot, vagy megadni azokat a hétköznapokat munkaszüneti napként. Az, hogy még az iskolában is erőltetik ezt, az végképp hülyeség, nincs rá racionális magyarázat, ez mire jó.
# 8
"Halkan jegyzem meg, hogy amikor szerinted olyan meleg van hogy nem lehet tanulni, akkor a magyar munkavállalók nagy része dolgozik és sokan légkondi nélküli helyen."
Szerintem nem az lenne a lényeg, hogy a magyar proliknak elégtételt adjunk, hogy szopjanak csak a diákok is, ha már ők is szopnak. Sajnos mostanában ez felkapott dolog lett, és elég nagy népszerűségnek is örvend, hogy már általános iskolában is 7-8 órás napokat tartanak, örül is neki a magyar proli. Csak nem tudom, miért jó ez. Attól senkinek nem lesz jobb, hogy a gyerekekkel kicseszünk, hiszen a cél az lenne, hogy felneveljünk egy jó alapokkal rendelkező generációt, nem az, hogy jól betörjük őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!