A magyar egyetemi oktatóktól mikor fogják megkövetelni az (aktív) idegennyelv-tudást?
Csak nézem a cv-ket egymást után, nézem, nézem, docensek, adjunktusok kemény egy db középfokú nyelvizsgával (nekik ez persze „FOLYÉKONYAN beszélek”-et jelent).
És csodálkozunk, hogy a magyar egyetemeket szinte alig jegyzik valahol?
Hogyan tudna valaki új tudást teremteni (ez az egyetem), illetve ezt a tudást átadni (ez pedig a főiskola), ha lépést sem tud tartani a világal?
Ha jól tudom régebben nem volt szükség PhD elvégzéséhez felsőfokú nyelvvizsgára, ma már igen.
Viszont az, hogy valaki "csak" középfokú nyelvvizsgával rendelkezik, nem jelenti azt, hogy ne tudna folyékonyan beszélni az adott idegennyelven. És csak azért megcsinálni egy felsőfokút (kivágni az ablakon több tízezer forintot a vizsgára és belefektetni az időt a felkészülésbe) felesleges, hogy plusz 1 sor legyen az önéletrajzba.
Mellesleg a habilitációhoz szükséges az idegennyelv ismerete (tudni kell prezentálni vele).
A nyelvtudást nem nyelvvizsgára mérik, ha anno a diplomához elégvolt neki egy középfokú nyelvvizsga, és fizetésnél sem számít pluszpénznek, akkor minek erőlködjön, és költsön rá pénzt, hogy papírt szerezzen. Egyébként nem igazán találkoztam tanársegédnél magasabb beosztású egyetemi tanárral, aki ne beszélt volna jól legalább egy nyelvet, plusz az adott nyelv szaknyelvét.
De a helyi német autóipar miatt nálunk a legtöbb oktató az angol mellett még németül is beszél, legalább egy középfok szintjén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!