Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenhol azt olvasom, hogy...

Mindenhol azt olvasom, hogy alig lehet elhelyezkedni bármilyen diplomával - melyek azok tehát, amelyekkel bebiztosít magam a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Bölcsész, társadalomtudományi, jogi, pedagógiai karokról 10/9 helyen azt olvasom, nem adnak hasznosítható tudást, nem lehet az itt szerzett diplomák egyikével sem elhelyezkedni. Nehéz elhinni, hogy egyetlen diploma sincs, ami bizalmat kelt a munkáltatókban, és egyedül az informatikusokból van még mindig hiány Magyarországon. Valóban csupán a gazdasági szakemberek és a programozók tudnak a szakmájukban elhelyezkedni manapság? Mi a Ti meglátásotok? Természetesen, elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik a fent felsorolt karok valamelyikén tanultak - el tudtatok helyezkedni?

2018. okt. 19. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez annyira hülyeség, hogy nem lehet elhelyezkedni. Nekem nem informatikus diplomám van, mégis elsőre sikerült melót találnom. Ráadásul egy csomó helyen emberhiány van. Az nem dolgozik, aki nem akar...
2018. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Tetszik vagy sem, de például jogásszal max akkor tudsz, ha van ismerősöd.

Amúgy diplomás minimálbér.

Nem véletlenül van belőlük annyi, mint a dög munka nélkül.

2018. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Petrovics698 válasza:
2%
Wc papír manapság ennyit érsz a Diplomával! A legjobb a szakma!
2018. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
80%

Társadalomtudományi diplomám van, nem teljesen értéktelen - sok helyen csak felsőfokú végzettséget kérnek, szakiránymeghatározás nélkül -, de iszonyú nehéz elhelyezkedni. Az az igazság, hogy a szellemi munkaerőpiac szerintem az említett gazdasági és IT területen kívül messze nem pezseg annyira, mint állítják.


Pedagógusból viszont óriási hiány van minden szinten, bölcsődétől a közoktatásig, szerintem ezzel jó esélyeid vannak. Ha mondjuk tanárnak tanulsz, magántanárként is melózhatsz nyelv vagy matekszakkal.


Ó, és a mérnökök! A mérnökök is futnak, keresettek.

2018. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Pontosan ez a másik gond, hogy vegyesen olvasok egymással teljesen ellentétes álláspontokat, így emiatt örülnék annak, ha még többen kifejtenék a véleményüket. Most állok érettségi előtt, így emiatt gondolkozom többet azon, hogy melyik szakot jelöljem meg azok közül, amelyek érdekelnek, ám kissé elbizonytalanodtam.

Az a problémám, hogy abszolút nem vagyok reál beállítottságú. :/ Se a matek, se a fizika nem olyan tantárgy, amelyhez annyira értenék, hogy egy nehezebb, több lépésből álló feladatot tanári segítség/függvénytáblázat nélkül meg tudjak oldani.

Az informatikát én szeretem/szerettem annak idején, amikor tanultuk, de nem értek hozzá olyan mértékben, hogy elmenjek informatikusnak, másrészről nem tartom úgy, hogy illene hozzám ez a pálya.

A tanári pályához pedig lenne kedvem, úgy gondolom, hogy kreatív és hasznos órákat tudnék adni gimnazistáknak, sok ötletem lenne, hogy az oktatás színvonalát (még ha csak a magam óráin is) miképp lehetne növelni. Szívesen tanítanék nyelveket és történelmet, azonban amiatt aggódok ezt a hivatást választani, mert egyrészt a tanárok fizetése sem túl magas, másrészről, a mai generációt tanítani gyakran egy rémálom... nyilvánvalóan azon is múlik, mekkora tekintélyt tudok kivívni magamnak, azonban egy pedagógusnak kétségkívül nehéz dolga van manapság. Túl sok mindenhez van kedvem, lehet, hogy ez az egyik gond velem. :D A legnagyobb vágyam az, hogy egy emberi jogi szervezet foglalkoztatásán belül dolgozzak, azonban ezek általában non-profit egyesületek, így örülnék annak, ha a társadalmi változásokon és emberi jogokon kívül tanulmányozhatnám a politikai-gazdasági szférát, és később ebben helyezkedhetnék el. A tanulással eltöltött évek száma számomra nem probléma (pl jog), inkább attól tartok, hogy rengeteg időt és pénzt fektetek bele valamibe, ami talán nem jön vissza később. Biztos nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de továbbra is érdekelnének a személyes benyomások, amelyek a fent felsorolt karok elvégzése után alakultak ki bennetek. :) Köszönöm még egyszer az eddigi hozzászólásokat!

2018. okt. 19. 16:33
 6/12 A kérdező kommentje:

Most nézem az elírást a kérdésben:

*bebiztosítom


Elnézést! :)

2018. okt. 19. 16:33
 7/12 anonim válasza:
58%

A 4. válaszadó vagyok.


Én a társadalomtudományokat és a jogot ejteném a helyedben. Biztos nagyon érdekes, és ha szenvedélyes vagy, élveznéd az egyetemet, de a végén felkopik az állad, vagy mert nem lesz munkád, vagy, mert max kutatóként, és ha megnézed a mai politikai környezetet, a társadalomtudományi kutatásoknak befellegzett.

Én imádtam, de ne kövesd el az én hibámat, csak mert valami érdekesnek tűnik!


A tanári pályával be tudod biztosítani magad, és ahogy írtam, ha a közoktatás el is rettentene, vagy úgy éreznéd, nem tudsz egy átlagos osztály jelentette kihívással megküzdeni, még mindig ott vannak a magániskolák, sőt, a magántanítványok is. (Angollal nyelviskolákba is mehetsz például, és az angol nyelvoktatás MINDIG keresett.) Egy barátnőm tanárnak tanul (angol-magyar szak), élete legjobb döntésének tartja. Valóban, meggazdagodni valószínű nem fogsz belőle, de legalább az alapszintű megélhetésed még közoktatásban dolgozó tanárként is biztosított.


Én úgy gondolom, ha van hozzá affinitásod, indulj el erre. Az általad felvázolt helyzetben ez a legbölcsebb döntés.

2018. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jogi diplomám van, szeretem amit csinálok és találtam vele munkát. A keresetem is jó...

Ha tanárnak szeretnél menni, ahhoz is kell elhívatottság, de a fizetés katasztrófa, sajnos nem fizetik meg őket egyáltalán...

2018. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Kíváncsi lennék arra a keresetre.
2018. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdéskör a most felvetett. Az utóbbi 20 évben is elég sokat változott a világ, mégha annak hazánkbéli levetítését is tekintjük. Alapvetően viszont mindig úgy célszerű hozzáállnunk a dolgokhoz, (és úgy általában a szerzett információkhoz) hogy azt bizonyos kritikával kell tekintenünk. Nem szabad azonnal mindent elhinni.


Véleményem szerint az pl. egyáltalán nem állja meg a helyét, hogy egy jogi diploma mögött nem áll hasznosítható tudás, és nem lehet elhelyezkedni ilyen végzettséggel.


A kérdező felvetésében ezenkívül néhány irreális felvetés is van.:


"Nehéz elhinni, hogy egyetlen diploma sincs, ami bizalmat kelt a munkáltatókban, és egyedül az informatikusokból van még mindig hiány Magyarországon."


A gondolatmenet rossz. Nem a diploma az, amely bizalmat kelt a munkáltatóban. Sokkal inkább egy állásintervjú, vagy egy személyes elbeszélgetés, ahol a leendő munkavállaló megmutathatja az adott területre való rátermettségét, és az adott szakma felé irányuló affinitását kifejezheti.


Továbbá hogy csak informatikusokból lenne hiány, ez egy óriási baromság. Egyrészt helyesen azt kell mondani, hogy jó informatikusokból van hiány, másrészt hiány van pl. orvosból is, de pl. fizikatanárból is.

Az informatika területe különösen kiemelendő: viszonylag sokan vannak, akik egy alap vagy középszinten értik az informatikát, esetleg hobbi szerűen még programozással is foglalkoznak. De! Ettől függetlenül még aki egy főiskoláról is kerül ki, nem biztos hogy Ő fogja megkapni a legjobb állást. Miért? Mert vannak nála jobbak is, és a munkáltató a jobbat fogja választani.


Ha a jelenlegi ipar állását tekintjük, akkor azt lehet elmondani, hogy inkább a nagytudású, jó képességgel is rendelkező informatikusból van hiány, főleg a kutatás-fejlesztés szektorban.

Persze aki csak egy átlagos főiskolai informatikus tudást tudhat magáévá, közepes informatikai képességgel, néhány hónap alatt ő is talál magának állást egy átlagos ipari területen.


Ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy nehogy valakiben az a hamis nézet alakuljon ki, hogy elvégzi az informatikusit és utáni dőlni fog a havi millió... Messze nem így lesz, főleg alkalmazotti beosztásban.

Vezető beosztásban a lehetőségek tágabbak, de ebbe most ne menjünk bele.


A gazdasági végzettséghez pedig: szükség van rájuk is, de nem árt, ha emellé van egy rendes mérnöki diploma is.



Összefoglalásként pedig azt mondom: Mindenki maradjon a saját világában, és ami önmagából, a saját érdeklődési területének megfelelően kihozható, azt használja ki.

Bölcsészként is el lehet helyezkedni a szakmában, meg társadalomtudományi végzettséggel is, ha megfelelő talpraesettséggel, idegennyelv tudással és fejlődőképességel párosul az.

Mondom mindezt mérnökként...

2018. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!