Ez így megoldható?
Nagy dilemám,hogy mérnöknek(villamos) vagy fizikusnak mennyek.8.-os korom óta mérnök akarok lenni.De az utóbbi időben teljesen magába szívott a fizika is,mint tudomány terület.A maga szépségeivel és kérdéseivel.Na,most az a dilemám,hogy szeretem mind a műszaki,mind a természettudományos dolgokat.A mérnökiben csak az ingatott meg,hogy a fizikát nem tanulják olyan mélyen,mint fizikán...De most gondolkoztam el,hogy talán lehetne mérnöki is,mert vennék fel pluszba fizikás ill. matekos tárgyakat a természettudományi karól,hogy elmélyítsem a tudásom és mindenképp mennék phd-ra,hogy ott is erre rá specializálódjak. A kérdésem az,hogy ez mennyire kivitelezhető?
Mérnöként is mindenképp kutató/fejlesztő irányban gondolkozom. (Az egyetemek meg az Elte és Bme)
A válaszokat előre is köszönöm!
20/F
A kreditrendszer lehetővé teszi, hogy felvegyék más karokról tárgyakat, szabadon választhatóként.
Az kérdéses, hogy hely lesz-e az adott kurzuson, vagy az előkövetelményeknek megfelelsz -e.
Illetve hogy időd lesz -e rá, nincs -e ütközés laboroknál pl.
Leginkább egyébként úgy lehet több tárgyat is felvenni más karokról, ha egy plusz félévet is beiktatsz.
Meg arra is figyelni kell, hogy a képzés végére mennyi lesz az összegyűlt kredit. Pl. BME Mérnökin 7 félévesek a bsc mérnökképzések (az osztott rendszerben) ami 210 kreditet jelent. 10%-al lehet díjmentesen túllépni. Azaz 232 kredit felett fizetni kell. (Bár nem olyan nagy összeget kreditenként)
1) Mehetsz fizikus MSc-re, villamosmérnök BSc után. Szerintem több értelme van, mint fordítva.
2) Fizikán is tanulsz elektronikát, programozást, rendszer- és méréselméletet. Nyilván kicsit kevesebbet, de ez már akár utánajárással is behozható. És még mindig felvehetsz villanyos tárgyakat (digitális technika/elektronika, informatika, stb).
3) Villanyon is van fizika. Az alapok biztos meglesznek. Az elektromágneses tereket viszonylag részletesen tárgyalják. A kvantumból nagyon kevés van a BSc-n, MSc-n sem mennek annyira a részletekbe, nincsennek négyesvektorok, meg relativisztikus tárgyalás. Akit meg jobban érdekel lehet térszámítással is foglalkozni (SZHVT tanszék, numerikus térszámítás).
Pár villanyos tárgy, ami érdekes lehet számodra:
Ez pedig egy BSc-s kötelező tárgy:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!