Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora arra az esély, hogy...

Mekkora arra az esély, hogy 2020-tól csak az mehet felsőoktatásba, aki csinál egy emelt érettségit?

Figyelt kérdés
Edulineon olvastam , hogy 2020-tól csak azokat veszik fel akik rendelkeznek középfokú nyelvvizsgával illetve egy emelt szintű érettségivel. Az emeltes részéhez mekkora esélyt láttok?

2018. szept. 28. 12:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Nagyot. A kormányt (fideszt) már így is zavarja, hogy sokan mennek a felsőoktatásba. (Sőt még a gimnáziumok is.)

Eleve anno ezt a kétszintű rendszert azért találták ki, hogy az emelttel kiváltsák a korábbi felvételiket, és központos legyen. Így is sokat vártunk már vele (15 év!!!).

2018. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Szinte 100%. De jól is teszik, irreálisan sok ember megy már a felsőoktatásba. Ja és ne csináljunk már úgy, mintha 18-19 évesen akkora dolog lenne megszerezni érettségiig egy nyelvvizsgát, meg minimálisan több tanulással egy emeltet. Ha ezek nem mennek ennyi idősen, miért akar az adott ember egyetemre menni?
2018. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem is az a baj, hogy sokan mennek. Hanem hogy olyanok is bekerülnek, akikre egy gyufaszálat nem bíznék. Sokan meg sírnak milyen nehéz, de sok esetben csak ahhoz vannak szokva, hogy a gimiben (érdemi) tanulás nélkül mennek át tárgyakon. Én minden szakra 2-t írnék elő. Orvosin pl. ezóta minimális a lemorzsolódás. Szemben a mérnöki szakokkal, ahol meg sok szaktárgyban magasabb szintű matek kell, mint ahol matekból éppen tartanak. Aki nem tud megcsinálni egy emeltet, az mit keres az egyetemen?!
2018. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Én mondjuk a nyelvvizsgával nem értek egyet, az szerintem legyen az ő baja, ha nem tanulja meg. Úgysem a papír számít, sok embert ismerek nyelvvizsgával, igazából sose beszélték jól az adott nyelvet, és azóta hogy letették nem is használták, szóval nagy nulla a nyelvtudásuk.

Viszont az emeltből én is a 2-t szorgalmaznám! Mérnöki szakok jó példák. Mi értelme van engedni, hogy közép matekkal jöjjenek az egyetemre, és ott megtanítani az emelt anyagot? A középiskola mire való akkor? Nem lenne egyszerűbb ott ezt megtanulni?! Nem beszélve arról, amit a #3-as írt!!! Más tárgyakból is jól jönne, az egész képzés észszerűbb lenne.

2018. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%

Ez minden bizonnyal így lesz. De ez szerintem nem meglepő, már 8-10 éve be volt ígérve.


Sőt, nézzük meg azokat a szempontokat, hogy a kétszintű érettségi miért lett bevezetve. Azért persze, mert felsőoktatásba lett volna az elvárás az emelt. Csak ugye ez eddig legfeljebb néhány szaknál valósult meg.


Ha már egyszer létrehozták ezt a kétszintű megmérettetést, akkor ideje, hogy eredeti célját is betöltse. (Mert egyébként ügye nincs értelme).


Igazat adok a két előző válaszolónak, hogy az lenne a jó, ha kettőből kéne emelt. Én azt mondom, aki amelyik szakterületre megy tovább, az oda vonatkozó releváns két tárgyat értse jól.


Sőt preferálnék olyan speciális OKJ képzéseket, amelyek inkább gyakorlatorientáltak, és jó belépő az egyetemre. Akik ilyen tanfolyamokat (tipikusan technikumi képzés) elvégeznek, az egyetemen akár néhány tárgyat el is engednék nekik, ha már tanulta, és ezt igazolja.

Ez a rendszer pl. a mérnökképzésben a 90-es évek második felében működött, és nem volt hülyeség.


A nyelvtudást a jelentkezéshez nem követelném meg, viszont az egyetemen minden félévben kötelező lenne, szintfelmérés alapján nyelvi kurzusokat elvégezni.

Ezeknek 6-8 fős csoportban kéne menniük. (Persze ilyen sosem lesz, mert rengeteg pénzbe kerülne)

Így ha valaki jelentkezéskor nem olyan jó nyelvből, a képzés végére azért ragadna rá valami.

2018. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%

Hülyeség lenne 2 emeltet elvárni, szerencsére tervben sincs ilyen badarság.


Én szakgimnáziumba jártam informatikára, mert érdekelt, és közel is volt. Sajnos nem nagyon volt felkészítés még a középszintű érettségire sem, az osztályból rajtam kívűl 1 ember tanult tovább, ezért úgy is álltak a tanárok az osztályhoz, hogy nem kell nekünk normális felkészítés. Jelentkeztem emelt matek fakultációra, amin szintén nem az emelt érettségire készítettek, hanem ahogy a tanár fogalmazott "hobbimatekot" űztünk (a matematikai sorozatokat vettük egész évben!!). Végül jelentkeztem emelt informatikára, szintén kb semmi tudásom nem volt, mert alig tanítottak valamit az órákon, az is szakmai informatika érettségi volt, ami jóval nehezebb és másabb jellegű, mint a gimis info érettségi. Szóval felkészítés erre a "gimis" emeltre sem volt. Otthon önmagamtól tanultam az anyagokat, de egyedül nagyon nehéz volt plusz még magántanárhoz is eljártam matekból (jó drága volt 4500ft/90perc). Sajnos hiába készülgettem önmagamtól is sokat, nem lettek túl jók az érettségieim, az emelt infóm 59%, matek 61%, nyelvvizsgát is letettem, hogy pluszpontom is legyen. Így lett 318 pontom, ami nevetségesen kevés.

Végül felvettek az egyetemre, de ez csak annak köszönhető, hogy az informatikai szakokon alacsony a ponthatár. Teljesen nevetséges lenne úgy elvárni az emelt érettségit a felvételihez, hogy felkészítés egyáltalán nincs. Aki szakgimnáziumba jár az ne is tanuljon tovább? Aki már 14 évesen tudja, hogy mi érdekli, és ezért megy szakgimibe sima gimi helyett, annak már ne is járjon felkészítés és ugyanolyan lehetőségek, mint egy sima gimnazistának? Szerencsére most már nem érint engem, de az totálisan bullshit amit írtok, hogy akár több emeltet is el kéne várni. Szóval sok diáknak elkaszálják a lehetőségeit, ahol magasabbak a ponthatárok, és ugyanilyen "felkészítés van". Csak mondom, hogy még 4-en kíséreltek meg továbbtanulni az osztályból, de nekik még a 280 pont se lett meg, mert nem tudtak egyedül felkészülni az emelt érettségikre, középszintűből meg alig lehetett volna hibázniuk, olyan tökéletes érttségit írni ilyen felkészüléssel szintén 0 esély van. Szóval gondolkozzatok már el a sok bullshiten amit írtok, mert nagyon beszűkülten gondolkodtok. Azért mert nektek meg volt a lehetőségetek a tanulásra, abból nem következik az, hogy másnak is.

2018. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Vodafonelive ***** válasza:
29%
Azért azt hozzátenném, hogy már behozták azt is pontszámításba, hogy ha van főiskolai vagy egyetemi papírod, akkor annak az eredményét nézzék, ezzel kikerülve az emelt érettségiket. Természetesen nem minden egyetem, nem minden képzésén lehet ezt az opciót kiválasztani, de az esetek 70%-ban biztos lehet BSc/MSc-vel pontot számítani, kikerülve az emelt érettseégit. ^^
2018. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
Ja amúgy én most gyógyszerészetire járok, ahol kötelező a két emelt ugye biosz és fizika/kémia. Ugye a 98% kémia emelttel jön a biosz mellé, az első év nagyrésze az emelt kémia anyagára épül amúgy is, max 1-2 dolgot mélyebben veszünk, és még így is kibukik rajta egy csomó ember, hiába emeltezett kémiából. Még ha ennyi követelmény se lett volna nem tudom mi lenne. :D
2018. szept. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

#6-os te hova jártál iskolába? Vidék, vagy Budapest? (Persze konkrét sulit is írhatsz.) Érdekelne hol f*snak ennyire bele. Mert egyébként ez se normális a másik oldalon. Igazad van. Egyre kevesebben (arányaiban is) mennek amúgy szakgimnáziumba. Pont ez az egyik oka. Így lehet viszont, hogy a gimnáziumok összetételére ez vmi szelekciós hatással lesz, mert ugye ott meg a férőhelyeket csökkentgetik.

És nyelvvizsgát le tudtad tenni? Mert az a másik, ami szakgimikbe gyenge szokott lenni.

2018. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy jó lesz ez vagy nem, csak elmesélem, hogy régen mindenkinek két tárgyból kellett felvételiznie, az kb. két mai emeltnek felelt meg.
2018. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!