Melyik egyetem bölcsészkarán magasabb az oktatás színvonala?
"Nézegettem a szegedi egyetemen a képzési listát, úgy látom, sok jó specializáció és szakirány van, a mesterképzés viszont elég szűk körű (magyar szaknál pl. csak magyartanár és magyar nyelv és irodalom mestert láttam)."
- Most még csak a BA-ra jelentkezel? Akkor nem mindegy, milyen a mesterképzés? Nem muszáj ott folytatni a három év után. De egyébként mindig gyanús, ha egy egyetemen nagy a választék.
Egyébként a kettő közül akkor már a Szegedit választanám, bár sajnálhatod, hogya Pázmányt nem jelölted.
Most neked miért fáj, ha valakit mást érdekel, mint téged? A bölcsészek nagy része nem minimálbért keres. De még ha így is lenne, a pénz nem minden.
Hányingerem van az ilyen cinizmustól, ami a bölcsészeket éri állandóan.
"A vizsgálat eredményei alapján megdőlni látszanak azok az állítások, amelyek szerint „az egyetemről, főiskoláról kilépve a fiatalok nem találnak munkát, vagy, hogy „az intézmények diplomás munkanélkülieket képzenek”. A végzetteknek ugyanis mindössze 1,7 százaléka nem talált munkát a 2007-es diplomázása óta. (...) A 2007-es év munkakereső friss diplomásai tehát az egyetem vagy főiskola kapuin kilépve, átlagosan 3,6 hónap alatt helyezkedtek el.
A kutatás szerint a gyakran „túlképzésesként” emlegetett a bölcsész, valamint a jogászdiplomával sem kellett sokat várni egy állásra, sőt: ezeken a pályákon az átlagosnál rövidebb, míg a természettudományi területen jóval több idő kell az első állás megszerzéséhez."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!