Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem bölcsészkarán...

Melyik egyetem bölcsészkarán magasabb az oktatás színvonala?

Figyelt kérdés
Az idén jelentkeztem az ELTE és az SZTE bölcsészkarára is (angol szakra, később tervezem egy másik nyelvszak felvételét), és nem tudom, hogy végül is melyiket válasszam. Tudnátok véleményt mondani? Sokan azt mondják, hogy ne menjek az ELTE-re, mert már csak a híre jó, nagyon lecsúszott az utóbbi időkben. Nézegettem a szegedi egyetemen a képzési listát, úgy látom, sok jó specializáció és szakirány van, a mesterképzés viszont elég szűk körű (magyar szaknál pl. csak magyartanár és magyar nyelv és irodalom mestert láttam). Vagy ez nem így van? Tudnátok nekem írni erről?
2010. jún. 22. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nézegettem a szegedi egyetemen a képzési listát, úgy látom, sok jó specializáció és szakirány van, a mesterképzés viszont elég szűk körű (magyar szaknál pl. csak magyartanár és magyar nyelv és irodalom mestert láttam)."


- Most még csak a BA-ra jelentkezel? Akkor nem mindegy, milyen a mesterképzés? Nem muszáj ott folytatni a három év után. De egyébként mindig gyanús, ha egy egyetemen nagy a választék.


Egyébként a kettő közül akkor már a Szegedit választanám, bár sajnálhatod, hogya Pázmányt nem jelölted.

2010. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, most még csak BA-ra - sajnos, ilyen vagyok, az első három év még el sem kezdődött, és már ilyeneken parázok. :) A Pázmányt mondták nekem is, csak nem jelöltem.
2010. jún. 22. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
fel nem foghatom miért megy valaki bölcsésznek...
2010. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fel nem foghatom, miért nem írtam ki mégis, hogy ne gyertek azzal, hogy minek megyek bölcsésznek... Ez a kérdés szempontjából szerintem nem releváns.
2010. jún. 22. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
csak ne sírj majd pár év múlva, mikor a sok tanulás után minimálbéres tanár leszel, és még örülhetsz, ha lesz munkád...
2010. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Most neked miért fáj, ha valakit mást érdekel, mint téged? A bölcsészek nagy része nem minimálbért keres. De még ha így is lenne, a pénz nem minden.


Hányingerem van az ilyen cinizmustól, ami a bölcsészeket éri állandóan.

2010. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A vizsgálat eredményei alapján megdőlni látszanak azok az állítások, amelyek szerint „az egyetemről, főiskoláról kilépve a fiatalok nem találnak munkát, vagy, hogy „az intézmények diplomás munkanélkülieket képzenek”. A végzetteknek ugyanis mindössze 1,7 százaléka nem talált munkát a 2007-es diplomázása óta. (...) A 2007-es év munkakereső friss diplomásai tehát az egyetem vagy főiskola kapuin kilépve, átlagosan 3,6 hónap alatt helyezkedtek el.


A kutatás szerint a gyakran „túlképzésesként” emlegetett a bölcsész, valamint a jogászdiplomával sem kellett sokat várni egy állásra, sőt: ezeken a pályákon az átlagosnál rövidebb, míg a természettudományi területen jóval több idő kell az első állás megszerzéséhez."

2010. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy ,,csak ne sírjak": Tudom, mi a helyzet a bölcsészekkel meg a munkaerőpiaccal, de az a kérdésemen abszolút nem segít, ha ilyeneket írsz be. Ahhoz, amit kérdeztem, nem tartozik. Választ szerettem volna kapni valamire, és nem szemrehányást azért, amit kérdezek.
2010. jún. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!