Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE egyiptológia szakosok...

ELTE egyiptológia szakosok vannak itt? Vagy ókori nyelvek és kúltúra szakosok?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok (11.-es), és már kiskorom óta oda vagyok az ókori kúltúrákért (főleg egyiptomért), de a gimi óta nem tudok nagyon foglalkozni a témával, még szinten tartás végett sem. :(


Azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehet megtalálni az ez évi órák kiírását az egyiptológiai tanszéken, ill. ha nincs sehol kiírva, valaki elküldené?


Szeretnék beülni amikor tudok a nyílt órákra, hogy minnél többet tanuljak a témáról!


(Természetesen csak akkor ha van szabad hely, és néma csendben lennék, nem zavarnék senkit)


Főleg az óegyiptomi, a kopt és az ógörög nyelv érdekelne, és tudom, hogy kicsi az esély, de én azért remélem, hogy hátha van egy-két olyan előadás, amikor nekem nincsen már órám, és be tudok ülni.


Nagyon szépen köszönöm!!! :)


PS: Ha csak a tankönyvcimeket írjátok le, már azzal is nagyon sokat segítetek!



2018. szept. 6. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Elég nagy a káosz a BTK-n honlap ügyben, éppen átszervezés alatt van minden, illetve egyelőre minden tanszék azt csinál, amit szeretne. Én se találom az aktuális órákat, lehet, hogy kint sincs csak a neptunon.


Konkrétan miért pont ezek érdekelnek?

2018. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért ezeke érdekelnek, mert már kiskorom óta lenyűgöznek az ókori világ vívmányai, és szeretnék minnél többet megtudni az akkori emberekről és mindennapjaikról.


Azon is gondolkodtam, hogy ilyen pályára szeretnék menni, bár jelenleg úgy vagyok vele, hogy szerzek egy jól fizető állást más területen (műszak), és majd abból finanszírozom a "hobbim".


Az a helyzet, hogy én a történelemre sem tudok igazán tantárgyként tekinteni, mert inkább szórakozás és "jutalom szabadidő" nekem, mintsem vért verejtékező munka, egyszerűen túlságosan élvezem amikor tanulom.


Viszont tudom, hogy a gimnazista történelem és az egyetemi két teljesen különböző szint és téma, ezért szeretnék egy-két előadásra minimum beülni, hogy biztosan az a része az ókori kultúrának érdekel-e. (Bár, szerintem nem lesz vele gondom. :) )


(És már annyira beleéltem magam, hogy hieroglifákat írok a füzetembe, hogy kopt nyelvtant tanulok, és a hieratikus és a démotikus írásrendszert hasonlítom össze!)

2018. szept. 7. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon tetszik, hogy ennyire érdeklődsz :) Azt hiszem, lehet olyat, hogy valaki külsősként beül a gyakorlati órákra is, nálunk is volt ilyen. Lehet, hogy valamennyit fizetni kell érte, nem tudom.


Takács Gábor tanár úr tartotta a bevezetést az egyiptomi nyelvbe, elérhetőségét megtalálod itt: [link]


A mi időnkben csütörtökön szokta tartani az órákat, gondolom, most is. Kérdezd meg, beülhetsz-e érdeklődőként.


James Allentől a Middle Egyptian c. könyvet javaslom.


Koptot nekünk Hasznos Andrea tanárnő tartotta, ő is nagyszerű tanár, elérhetősége itt:

[link]


Ógörögöt több tanárnál is fel lehet venni, kemény egy nyelv, de érdeklődéssel biztos menni fog :) Én Horváth Lászlónál vettem fel, abszolút ajánlom őt is. [link]

2018. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!! :D

Már csak azért drukkolok, hogy egyrészt megengedjék, másrészt, hogy össze férjen az órarendemmel!


Nagyon nagyon szépen köszönöm!!!!! :)

2018. szept. 8. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha aktuális még, szívesen válaszolok privátban bármilyen kérdésre mint egyiptológus hallgató.

Amúgy már keddenként van Takács tanárúr órája :D

2019. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!