Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tankönyveket mennyire...

A tankönyveket mennyire választhatják ki a tanárok a diákoknak? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, diák vagyok, de mostanában annyi cirkusz van az oktatásüggyel, hogy mindenki mást mond és nem értem, mi van.


Bejöttek ezek a használhatatlan OFI-s "Kísérleti tankönyvek", ami kiváltotta a tanárok felháborodását.


Csak azt nem tudom, hogy tényleg a tanár a rendelésnél nem választhatja ki a tankönyvet, hogy a diákjai miből tanuljanak? Úgy tudom, régen egy lista volt, amiről választhattak, ez már nincs így?


Emelt törin pl. a Műszaki Kiadó könyvét vesszük, úgy oldottuk meg, hogy könyvtárból kivették többen, nekem meg sikerült megrendelnem:


[link]


Például mi van, ha egy tanár azt mondja, hogy ő a diákjait ebből akarja tanítani?



2018. szept. 2. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden tavasszal megjelenik most is egy lista, amelyen rajta vannak a következő tanévre engedélyezett könyvek. Erről a listáról lehet válogatni. Jelenleg egyre kevesebb kiadó tankönyvei vannak rajta és a cél nyilván az, hogy később csak az államiak legyek. Több kiadó is perel most, mert nem hosszabbították meg a könyveik engedélyét.

Elvileg bármilyen könyvből taníthatnának, de ezzel az a gond, hogy ha nincs rajta az aktuális tankönyvlistán, akkor azok, akik ingyen tankönyvre jogosultak, azok nem kaphatják meg ingyen, mivel azon a felületen, ahol a tankönyveket rendeljük, ezek nem kaphatók. Csak azok, amik a tankönyvlistán szerepelnek. Persze más webshopon meg lehetne venni, de azt meg nem igazán lehet kérni egy szülőtől, aki egyébként nem fizet a könyvekért, hogy vegye meg pl. a törikönyvet a gyereknek, még akkor se, ha az jobb, mint az ofis.


Nálunk is sokszor a könyvtárból kölcsönzünk ki egy egy osztálynyi régebbi, a tanár által jobbnak tartott könyvet más kiadótól, ha épp van annyi.

2018. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Rettenetes ez a helyzet, hogy a lista egyre szűkül, és ezek az új könyvek szörnyűek. Szerintete mi lesz a továbbiakban az oktatási rendszerrel?
2018. szept. 4. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek közül választhattak a tanárok erre a tanévre:

[link]

2018. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2018. szept. 8. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!