A középiskola 12. (tehát a végzős) osztályában hogyan viszonyulnak a tanárok a diákokhoz?
Ugye a végzős évfolyamra járók nagy része már felnőtt, betöltötte a 18. életévét.
Én arra lennék kíváncsi, hogy tizenkettedikben is gyerekként kezelik a végzősöket, vagy már felnőttként?
Elnézőbbek a tanárok?
Összességében milyen lesz a 12. évfolyam? Nehéz?
Pontosan ugyanúgy kezelik őket, mint 11. évfolyamon. Nekünk legalábbis anno nem volt lényeges különbség. Egy-két tanár volt, akik mivel tudták, hogy az ő tárgyukból úgyse fogunk érettségizni, "lazábbra" vették a figurát, de nem ez volt jellemző.
Az meg, hogy betöltötted a 18-at semmit nem jelent. Az a tanár, aki magázott, addig is magázott, aki tegezett, eztán is azt tette. És ugyanúgy a házirend vonatkozott ránk, senkit nem érdekelt, hogy nagykorúak vagyunk. Érettségi banketten volt egy-két tanár, aki felajánlotta a tegeződést, de körülbelül ennyi.
Nálunk az érettségi tárgyakból tételmagolás és kikérdezés volt órákon, főleg magyarból és töriből. Matekon is jórészt érettségi feladatsorokat oldottunk. A 12.-es anyaggal nem siettünk, kb feléig vettük őket minden tárgyon. Nyelvekből szintén érettségi sorokat oldottunk, és hasonló feladatokat gyakoroltunk. A nem érettségi tárgyakon (pl biosz) nem vették komolyan a dolgot, volt pár dolgozat, de még a könyvet is ki lehetett nyitni. Szerintem a 12. nagyon könnyű volt.
Természetesen ugyanúgy gyerekként kezeltek, attól mert 18 vagy még nem leszel felnőtt. Majd egyetemen jön a váltás, ahol el is várják, hogy felnőttként intézd az ügyeidet, mindenért te felelsz majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!