Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a DE-n gyógyped...

Mi a különbség a DE-n gyógyped és az ELTE-n gyógyped között?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert elég nagy a pontkülönbség a két egyetemen. Hol jobb az oktatás, a tanulók?

2018. aug. 14. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy találsz olyan személyt, aki mindkét helyre járt. Megnézheted a toplistákat, de talán többet mond, ha megnézed a két intézményben milyen tanterv szerint zajlik az oktatás ezen a szakon. A mintatantervek nyilvánosak, fent vannak a honlapokon, így láthatod, milyen tárgyak mekkora hangsúllyal vannak jelen az adott szakon. Ez sokat segíthet a döntésben, mert lehet, hogy más a fókusz a két intézményben, de nem biztos, hogy a minőségbeli különbség számottevő.
2018. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól emlékszem, akkor az ELTE-n több specializáció lehetőség van, mint Debrecenben. Az ELTE inkább kutatóegyetem, ez a helyzet a pedagógia, pszichológia és hasonló képzésekben. Megadják neked a lehetőséget, hogy végzés után Msc-re, majd Phd-ra menj, mert meglesznek hozzá az alapjaid. Debrecent nem ismerem, egy volt kollegám végzett ott, de nem a pályán helyezkedett el az alacsony fizetés miatt :( De ez ne vegye szerintem a kedved. Meg ajánlom a nyílt napokat, ahol azért kaptok tájékoztatást erről :)
2018. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Az ELTE-n az összes szakirányt tanítják, míg a DE-n csak kettő közül lehet választani a logopédia és a tanulásban akadályozottak közül.

Egyébként tavaly indult először a gyógypedagógia szak a DE-n, ezért is hülyeség amit az előző válaszoló irt, mert ez nem is lehetséges: "Debrecent nem ismerem, egy volt kollegám végzett ott, de nem a pályán helyezkedett el az alacsony fizetés miatt"

Hogy hol jobb az oktatás azt nem tudom megmondani.

Remélem tudtam neked segíteni. :)

2018. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
AZ ELTE-n jobb az oktatás, össze sem lehet hasonlítani a kettő színvonalát. AZ ELTÉn 8 szakirány van, 2őt lehet választani. Debrecenin 2 szakirány van össz visz, és 1et választhatsz. Az Eltés 1900 óta képez gyógypedagógusokat, az ország legjobb szakemberi tanítanak ott. Debreceni még gyerekcipőben jár, 2 éve indult.
2018. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!