Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus BSc után MSc?

Mérnökinformatikus BSc után MSc?

Figyelt kérdés

BME VIK mérnökinformatikus BSc elévgzése után érdemes elmenni mesterképzésre? Gazdinfó vagy mérnökinfó MSc lenne a két lehetőség. Az érdekelne, hogy a piacon mennyire számít ebben a szakmában az, hogy az embernek BSc vagy MSc papírja van-e? Belenézegetve a tantervbe + állásajánlatokat böngészve (ahol a végzettség követelménye gyakran BSc, de inkább tapasztalat és szakmai tudás) nem érzem, hogy + 2év BME megérné egy darab papírért.

Ott végzettek mit gondoltok erről? Számít valaha valahol az MSc papír annyit, hogy 100%-ig megérje, ahelyett, hogy mondjuk teljes állásban dolgozom helyette?



2018. júl. 22. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Munka+levelező MSc a legjobb kombó.
2018. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Ugyan ez miatt végig néztem majdnem az összes informatikai munkákat ebben az országban különböző oldalakon, de mindenhol csak felső fokú infó végzettséget kérnek, néhol meg esetleg BSc. MSc-t nem is láttam. Az informatika piacán eleve olyan hiány van, hogy a munkáltatók egyszerűen nem tehetik meg, hogy csak egy MSc-s informatikust foglalkoztassanak, szóval szerintem felesleges 2 évet gürcölni érte.


De ha meg csak 2 év egyetem tart vissza, akkor ha adott a lehetőség, Angliában csak 1 éves az MSc. Nem kell hozzá semmi, csak egy meglévő BSc. (Meg ugye az ezzel járó dolgok)

2018. júl. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nézegettem már az MSc programot, de egyelőre nem győzött meg, hogy idehaza csináljak majd. Én úgy látom, ezek az infós MSc-k részben arról szólnak, hogy átismétled a BSc egy részét, megint van egy rakat gazd/humán, és matek tárgy, amiktől számottevően már nem leszek okosabb vagy nem érdekel, a képzés 40%-a úgy is önálló munkából áll. A maradék fő- és mellékspec-es tárgyakat pedig internetről, szakkönyvekből is meg tudod tanulni. Egy ilyet én is max levelezőn vállalnék be munka mellett, vagy szétnéznék külföldi egyetemeken. De eddigi szemléletem alapján szerintem se számít a papír megléte, inkább a 2 év alatt elvégzett plusz munkából adódó tudás. Ha akármilyen projekten dolgozol közben nézelődve minden után, akkor is fejlődsz, de mellette kereshetsz valami junior állást.
2018. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos levelező nincs belőle, legjobb tudomásom szerint. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. júl. 23. 00:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a félévben végeztem el az említett mérnökinformatikus képzést. Álláshirdetéseknél általában nem kerül külön megjelölésre, hogy MSc végzettség szükséges, és csak a papír miatt nem is éri meg elvégezni a képzést.


Az MSc képzés már más, mint a BSc, könnyebbek a tárgyak, kevesebb, sőt alig van nehéz vizsga (már az eddig nehéz tárgynak számító Rendszeroptimalizáls anyagát is redukálták). Emellett a képzésben jóval nagyobb arányban vannak hasznos, gyakorlatban használható tudást adó tárgyak. Alkalmazott informatika / Mobilszoftverfejlesztés specializáción és mellékspecializáción végeztem, ezek keretében tanultam szoftverfejlesztési modellekről, agilis metodikákról részletesen (Szoftverfejlesztési módszerek és paradigmák tárgy), REST, WebService, ESB, Websocket technológiákról (Szolgáltatásorientált rendszerintegráció), szoftver tesztelésről (Szoftver- és rendszerellenőrzés), NoSQL és analitikus adatbázisokról (Üzleti intelligencia), illetve a mobilos mellékspecializáción lényegében betekintést nyertem Android, iOS és UWP alapokba, illetve labor keretében Android alapú alkalmazást kellett készíteni. A mobilos specializáció része a Számítógépbiztonság, amit a CriSys labor tagjai tartanak, házikat kell megoldani, IT security témakörben hasznos és érdekes tudást (pl. overflow jellegű támadások, OWASP top 10) ad.


A felsoroltak szerintem lényegesek, és BSc képzésen csak érintőlegesen, vagy egyáltalán nem kerültek lefedésre. Persze ezeket az ismereteket meg lehet más módon is szerezni, főleg hogy már rendelkezel egy alappal.


Az MSc képzés viszonylag jól összeegyeztethető részmunkaidős munkával (egyedül a laborok kötelezőek, azok közül sem mind), kb. 24-32 óra munka szerintem vállalható hetente. Személy szerint az MSc képzést 2,5 év alatt végeztem el, ebből másfél évig heti ~30 órát, majd 1 évig pedig teljes munkaidőben dolgoztam. Összességében szerintem megéri elvégezni az MSc-t, mivel használható tudást ad, illetve szélesíti a látókört.

2018. júl. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlenül ugyanabból Msc-zned. Bizonyos esetekben talán meg is éri másból. A gazdinfó is egy lehetőség, de mehetsz akár közgáz vezetés-szervezésre vagy akár MBA-ra is, de sok minden egyéb majd szóba jöhet, a bemeneti követelményektől függően.

Ha csak kevés hiányzik a bemeneti kreditekből más szakterületű Msc szakon, azt legtöbb helyen különbözeti tárgyakkal meg lehet oldani. Így a későbbiekben valamivel többet is "érhetsz" a piacon, hiszen több szakterületen szerezted ismereteidet.

Én pl. mérnökinfó után mentem közgáz vez-szerv MSC-re és úgy gondolom, megérte.

2018. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Külföldi lehetőségeket is gondolkodom, valamint totálisan “más” jellegű (humán) BSc-n is, majd elválik, időm még van :)! Köszönöm a hozzászólásokat!
2018. júl. 27. 01:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!