Gyógyszerész hallgatók válaszolnátok néhány kérdésre?
Melyik egyetemre jártok, és miért azt választottátok?
Mennyire vagytok megelégedve az oktatással és a körülményekkel (akár városi szinten is), milyenek (mennyire segítőkészek) a csoporttársak?
Mikor kezdtétek, volt-e csúszás, milyen húzós tárgyak vannak?
Mennyi szabadidőtök van, mennyit tanultok (folyamatosan tanultok-e), milyen az órarendetekben az órák elosztása?
Esetleg ha van valami még amit fontosnak gondoltok, azt is szívesen venném, ha leírnátok.
Köszi!
Szia!
Nekem küldted az üzeneted, hogy válaszoljak: :)
Debrecenbe járok, mert az volt hozzám a legközelebb, és nagyon jól ismertem az egyetemet illetve a környéket.
Pár dolgot sallangosan adnak le, ami számomra pl. érdekes lehet, nem tudom ez máshogy, hogy megy, de ettől függetlenül sosem unatkozunk, tanulni való mindig rettenetesen sok van! Sok a szívatós tanszék/oktató, de ez gondolom máshol is így van. Nálunk mindenki segítőkész, de ez nem város függő, mert a tőlünk fiatalabbak között ennek épp ellentéte igaz.
2015-ben kezdtem, én nem csúsztam, de mások igen, nem is kevesen. Leghúzósabb (csúszósabb) tárgyaink: élettan, szerves kémia, gyógynövényismeret, talán ez a top 3.
Szabadidőd attól van, mennyit szánsz rá. Ha megelégszel a kettessel, és jó eszed van, lehet havonta párszor bulizgatni, pihenni, de csak módjával, mert minden héten van gyakorlat / szeminárium ami előtt szinte mindig írunk zh-t, ami ha nem sikerül, nem végezheted el az aznapi gyakorlatot, és akár az aláírást is megtagadhatják (nem vizsgázhatsz, buktál alapból).
Vizsgaidőszakban viszont el lehet felejteni akár azt is, hogy normálisan kialudd magad (másfél hónap, 4-6 vizsgával melyekből 1-3 mindig szigorlat). Szóval igen folyamatosan kell tanulni, de sajnos amit évközben tanulsz azt nem kérdezik vissza vizsgán, nincs átfedésben az előadások elmélete, a gyakorlatok elméletével. Órarendünk első két évben úgy néz ki, hogy reggel 8-tól este 8-ig. Utána félévről félévre folyamatosan szabadulnak fel a délutánok. Persze vannak előadások, amik nem kötelezőek, így ezek kihagyhatók. (de a 4-6-8 órás laborok nem)
Szia, engem is felkerestél üzenetben. :D
Én Szegedre járok, nagyon nem bántam meg. Színvonalas a képzés nagyon, van saját gyógyszerész kolink, és ahogy hallottam, az oktatók hallgatóközpontúak. Ezekért választottam Szegedet.
Szeged egy nagyon összetartó közösség, ha a gyógyszerészhallgatókat nézzük. Minden jegyzetet, mintadolgozatot, tanácsot megosztunk egymással, főleg a koliban. Bármiben elakadsz, két percen belül találsz segítséget. De ez az oktatókról is elmondható. Legtöbben biztosítanak konzultációs lehetőséget, így ha órán nem sikerül megértened a tananyagot, akkor külön, kisebb csoporttal ismét lehetőséged van rá.
2015-ben kezdtem, épp most végeztem a harmadévvel, nem csúsztam, de nagyon nehéz csúszás nélkül megcsinálni. Persze nem lehetetlen, csak erős akarat és elhatározás kell. Milyen húzós tárgyak vannak? Hmm elsőben a matekon kívül nincs húzós, másodévben szerves kémia, élettan, fizikai kémia. Ezeket nem szokták nagyon szeretni. Harmadévben minden tárgy húzós gyakorlatilag, ez a legnehezebb év (drogismeret, gyógyszerészi kémia, kórélettan... na jó a gyógyszertechnológia és a biofarmácia szerencsére nem annyira gyilkos tárgyak).
A folyamatosan tanulunk-e kérdésre, ha valaki azt válaszolja, hogy nem, akkor az megcsúszott, vagy csak hazudik. Sajnos muszáj, gyakorlatias a képzésük, így hétről hétre kell tanulni a gyakorlati dolgozatok anyagára, ami sajnos sokszor nem is fedi le a vizsga anyagát, így gyakorlatilag kezdheted újból az egészet tanulni vizsgaidőszakban.
Szabadidő elsőben sok van, másod-harmadévben kb. semmi, majd negyedévtől kezd megint barátibb lenni a tananyag mennyisége. Vagyis inkább a minősége. Az órarendet illetően, te állítod össze magadnak a gyakorlatokat (vagyis több időpont közül választhatsz), az előadások időpontjai rögzítettek. 8-20 óráig bárikor lehet. Szerintem a gimi jobb volt amiatt hogy bementél 8-ra és 4-kor már végeztél is. Itt fel vannak lazulva az órák, van hogy csak 2-3 órás szüneted, de este 6-ra be kell menni előadása, ezért este is kevesebb időd van tanulni.
Ami fontos, hogy ezt a szakot nem lehet elvégezni anélkül, hogy ne szeretnéd. Akarni is kell, nem csak elhatározni, és a lehető leginkább szeretni azt amit tanulsz, még ha sokszor értelmét sem látod magának a tantárgynak, amit éppen tanulsz. Sok lemondással jár, ez nem az a szak, amikor hetente megengedsz magadnak egy bulit (kivéve elsőben, akkor heti több is belefér). Nagy előny, ha van melletted egy kis pajtás, akivel nyüstölitek egymást a tanulásra, és egyben motiváljátok egymást. Ez jelentős húzóerőt biztosít.
Remélem mélyrehatóan kitértem minden kérdésedre. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!