Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótfelvételivel ez tényleg...

Pótfelvételivel ez tényleg megoldható?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok az egyetemen, azonban van pár tárgyam, ami 2. tárgyfelvételes... És az a gond, hogy egynél már csak 2x vizsgázhatok... Ha nem sikerül, akkor kirúgnak az egyetemről.


Két barátnőm is azt tanácsolta, hogy felvételizzek újra az egyetemre a pótfelvételi keretében, fogadtassam el a már meglévő tárgyaimat és így olyan lenne, mintha újra másodéves lennék, csak minden tárgyból újra meglenne a 6 vizsgalehetőségem.

Ez lehetséges?

A tárgyak elfogadtatása hogy működik? Hogy fel kell vennem ugyanúgy, és utána fogadják el a jegyet, amit már szereztem belőle? Vagy nem is kell felvenni?

Ugyanannak az egyetemnek, ugyanaz a szakja lenne.


2018. ápr. 5. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben pótfelvételin csak fizetősre jelentkezhetsz. Nálunk fel kell venni a tárgyat, és a tárgyfelvételi időszakban fogadtathatod el a tárgyat.
2018. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azzal tisztában vagyok, hogy fizetősön lehetnék. De most is azon vagyok, szóval nem oszt, nem szoroz.
2018. ápr. 5. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez mennyire egyetemfüggő, de nekem a reghét végéig kellett neptunon kérvényezni kreditelismerést és szemeszter közben is felvett kreditként volt a neptunban de közben ott volt egy pipa is hogy teljesítve van a tárgy. Nem kellett újra felvenni csak a kérvényt kellett leadni.
2018. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pótfelvételi és folytatod ugyanúgy. Semmit nem kell, el kell menni beiratkozni, egy kérvényt beadni, a többit intézik...

Csak annyi, hogy ugye a tandíj az új szerint lesz.

Amúgy BGE?

2018. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!