BME-n mennyire "komoly" a fizikusképzés?
Mondjuk jó fizika tudással, én lehet, hogy inkább villamosmérnök felé mennék. Fizetési kilátásoknál ott jóval többet látsz mint itt. Habár ha az elméleti és hasonló fizika érdekel inkább akkor marad a fizikus valóban.
Bocs, én összekevertem a mérnökséget és fizikusságot, ha csak a fizikusképzés gyakorlatiasságáról van szó, ahhoz nem kívántam volna kommentárt fűzni.
Illetve dehogynem a pontos definíció akkor is lényeges lenne. Például én hivatkoztam az általad kérdett Feymanra (amire azt mondta ugye valaki, hogy elméletibb, mint nem), mire letoltak, hogy nehogy már számítson, hogy egy ismeretterjesztő cserkészbrosúrában mi van leírva. :D
Szerintem ugyanolyan jól járnál a BME-vel és az ELTE-vel is. Legalábbis azon biztosan nem aggódnék a helyedben, hogy a BME-n bármelyik képzés is gyakorlatorientált.
Viszont tény, hogy ez (is) egy olyan terület, ahol rengeteg plusz energiát kell majd befektetned (pl. szakirodalmakat olvasni), mert az egyetem messze nem fog megtanítani mindenre.
Most találtam meg a kérdést és gondoltam elmondom a tapasztalataimat. Én magam a BME-re járok, jónéhány közeli barátom pedig az ELTE-re fizika BSc-re. Ha a pontokat megnézed egyből látszik hogy a BME-re valamennyivel nehezebb bekerülni és kevesebb embert is vesznek fel mint az ELTE-re és belsős információból tudom hogy nem a férőhelyek hiánya miatt. Az hogy a BME-n gyakorlatiasabb a képzés értsd úgy hogy itt minden félévben van laboratóriumi gyakorlat ahol az alapvető műszeres és jelenségekkel kapcsolatban végzünk méréseket. A gyakorlatias képzés nem azt jelenti hogy (és nem tudom hogy ki az aki ilyet állíthat pont erről a képzésről) hogy nem tudjuk az elméletet csak megtanuljuk a képleteket. Pont ellenkezőleg. Sőt az első két félév a BME-n sokkal nehezebb mint az ELTE-n. Jóval nagyobb terhelés, több beadandó stb. Az ELTE sem könnyű, sőt nehéz az is! Nem is nagyon lehetne arról beszélni hogy melyik a jobb hiszen mindkettőnek más tulajdonságai vannak. Ha annyira de annyira kétbalkezes vagy és egyáltalán nem értesz és nem is akarsz érteni fizikusként a különböző műszerekhez és használatukhoz (a kutató fizikus is fizikus) akkor egyértelműen inkább az ELTE. Viszont hozzátenném hogy nem hátrány hogyha az ember megtanulni másokkal nagy nyomás alatt együtt dolgozni egy mérés során. Valamint a mérés kiértékelése során még talán okosabban is kell eljárni mint egy elméleti feladat megoldásakor. Azt eldönteni hogy milyen effektusokat hagyunk figyelmen kívül és melyeket milyen hibával hogyan veszünk számításba nem a legegyertélműbb dolog amihez tényleg nagyon át kell látni a jelenségek működését. Valamint a BME-n rengeteg kiváló elméleti fizikus tevékenyedik és nagyon jó kapcsolataik vannak más külföldi kutató csoportokkal.
Az az igazság hogy ha alapvetően különbségét akarunk tenni a két egyetem között akkor mindenki azt hozza fel hogy a BME gyakorlatiasabb viszont ezt olyan értelemben kéne elmondani hogy mindenki megértse: ugyanazt az elméleti tudást adja és mellé még a laborokat (amik sokszor tényleg elvezhetőek és tanulságosak)
Azt még hozzátenném (hisz ha már itt vagyunk promózzuk a BME-t) hogy az utóbbi két év fizika diákolimpikonjai közül azok akik továbbtanultak és nem külföldre mentek a BME-n vannak jelenleg is. A tavalyi évben egy, előtte pedig két volt diákolimpikon is. Valamint a tavalyi évben 12 fizika oktv döntős választotta a BME-t. így a 40 felvett embernek több mint 25% kiemelkedően okosnak mondható.
Egyébként gondolom most már tudod is hogy hova vettek fel szóval mindenesetre sok szerencsét hozzá! :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!