Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Stephen King miért nem érettsé...

Stephen King miért nem érettségi tétel?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a könyveit, szerintem Ő a legeslegjobb író a világon, a világ minden táján ismerik. Nem értem, hogy miért van az, hogy egy csomó kevésbé hírhedt író és/vagy költő szerepel az érettségi tételek között, de Ő nem. Ez azért van mert még él? Halála után vajon már tanulhatunk róla? Csak akkor becsülik meg az embert? Szerintem ugyan annyi helye van az irodalomban mint például Szophoklésznak, Homérosznak, Voltaire-nek, Puskinnak vagy Dosztojevszkijnek. Vagy ez csak az én véleményem? Jó lenne végre valaki olyanról is tanulni aki felkelti a fiatalok figyelmét, nem?

Nekem már biztos nem lesz lehetőségem arra, hogy a kedvenc írómról tanuljak, de bízom benne, hogy a jövőben a fiatalok kapnak lehetőséget arra, hogy olyanról is tanulhassanak akik felkeltették az érdeklődésüket, még akkor is, ha azok az írók/költők még nem haltak meg.



2018. febr. 19. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Mert attól, hogy valakit sokan szeretnek és tehetséges, még nem lesz kötelező tananyag. Ugyanis ilyen alapon rengeteg más embernek is annak kellene lennie és az érettségi tételeid száma több százra emelkedne magyarból.
2018. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Val.színűleg azért, mert nem "szépirodalom"
2018. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a közoktatás tantervét kultúrsznobok szabják meg.


Történelemből ne tanuljunk semmit a roppant bonyolult közel-keleti konfliktus előzményeiről, se a Tibet-Kína szembenállásáról, Koreáról, Mexikói drogkartellek kialakulásáról, az EU-ról, modernkori keresztényüldözésről, de tanuljuk évekig az ókori Egyiptomot és Mezopotámiát. Az is jó új szokás, hogy a 11-es tananyaggal zárják a gimnáziumok, mert nem marad idő az utolsó könyvre.


Ne tanítsuk meg az embereket idegennyelven kommunikálni, csak adjuk le nekik 12 éven keresztül heti 5 órában az anyagot, és akkor majd érettségire majd csak összejön 20%-nak a nyelvvizsga. Sőt, szívassuk meg a gyerekeket egy második idegennyelvvel is, mert ha az első sem megy, akkor biztos jót tesz neki, ha egy másodikból is bukdácsolhat. Lehet, hogy mi beszéljük legkevesebb idegennyelvet az EU-ból, de mi tanítjuk legnagyobb óraszámban. Így is emelkedik a HDI statisztikánk.


Rohadt fontos ám kémiából, meg biológiából és fizikából is számon kérni a rengeteg képletet a részecskefizikától kezdve a citromsavciklusig, persze a sok részlet között az összefüggések elemzésére nem jut idő, mert ugye minek is az. Legalább sikerül rekordszámban kitermelni magunkból az oltásellenes, laposföldhívő és evolúciótagadó konteós horoszkópgurukat, ami politikailag elég hasznos dolog.


Mert hogy informatikából is milyen fontos, hogy megtanuld a floppylemez és a dvd működését, vagy hogy a wordben megtanulj formázni szöveget, mikor az újabb irodai programokban már majdnem minden automatikus. Közben itt is látjuk GYK-n, hogy az emberek még a guglit se tudják használni, de ugye a hatékony keresést és információszerzést minek is tanítani.


Ének, Rajz, Multimédia? Rajzolj egy kockát egész órán, mutasd meg, hogy hogyan kell népdalokat tátogni, vagy hogy hogyan nézz olyan filmeket, amiknek semmi jelentősége nincs? Hát testnevelés? Heti hány órában vegyük el a gyerekek kedvét a sportolástól? Sőt, legyen az ötös követelménye, hogy ismerd az olimpiai aranyérmesünket visszamenőleg az összeset. Az se baj, ha jön ezek mellé még erkölcstan is.


Ezt lehet sorolni. Úgyhogy megnyugodhatsz, nem csak az irodalom ilyen, hanem az összes tantárgy alapból arra a baromságra van kihegyezve, hogy szerepeljünk jól egy legyen ön is milliomos vetélkedőn. Tudásszomj serkentése? Alkalmazott tudás átadása? Tudományok előtti alázat? Ugyan! Tanítsunk Antigonét egy 14 éves kisgyereknek.

2018. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló nagyon jól összefoglalta a véleményemet, szóval én nem kezdek bele a mesélésbe, pedig én is tudnék mit...


Én is nagyon szeretek olvasni, a kötelezőket is mindig elolvasom, de én is sokszor érzem azt, hogy miért pont ez a mű lett tananyag.


Én a Harry Potter sorozattal vagyok így. De hát túl szép és túl könnyű lenne nekem az érettségi, ha ezt húznám ki. Mert valljuk be, bármit is mondanak erről a sorozatról, sokan ismerik és szeretik. Órákat lehetne elemezni, akár csak egy könyvet is.

2018. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy Stephen King művei szépirodalom.

King írása lényegében a fantázián alapszik. Tehát ez a fő érdek, erre építi az egészet. Ez már egy óriási indok, hogy miért nem kell, hogy világhírű legyen az oktatásban.

Második dolog, hogy King művei nem igazán tanítanak. Mint minden könyvben - úgy King műveiben is - előfordul olyan rész, fejezet amelyben különböző bölcsességek, tanácsok, tanulnivalók bukkannak fel, de ettől nem lesz egy oktatási tankönyv. Nem fog felérni Dosztojevszkijjal vagy Homérosszal.

King művei pedig egész jók, de írása "gyermeteg". Történetei ésszerűek és fantáziadúsak, de ez nem egy stílus, ami az oktatásba való. Könnyen emészthető és

főként horror, valamint obszcén elemeket tartalmaz. Tehát teljesen kizárva. Ha ezt pedig nem vetted észre akkor elég kevés King könyv lehetett a kezedben...

2018. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!