Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás illetve...

Nemzetközi gazdálkodás illetve gazdálkodás és menedzsment alapszakot melyik egyetemen érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Szerintetek Corvinuson, BME-n, ELTE-n vagy BGE-n érdemesebb valamelyiket a két szak közül tanulni?

Nagyjából semmit nem tudok az egyetemek oktatási színvonaláról, nem tudom melyik milyen, csak az internetről tudok ezt-azt de kb mindegyikről látok nagyon jót és rosszat is.


Nektek mi a véleményetek? Esetleg, akik az adott egyetemre járnak, szerintetek milyen ott az oktatás?



2018. febr. 10. 11:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Én a Corvinuson tanulok nemzetközi gazdálkodást, és itt ez a szak az egyik fő profil, itt a legmagasabb a pontátlag az országban. Az ELTÉ-n még most fognak indulni a gazdasági szakok, lehet, hogy nagyon magas színvonalúak lesznek, de én nem jelentkeznék oda, hadd teljen el egy év, és majd meglátjuk, mennyire bizonyul erősnek a frissen létrehozott kar. Ide egyébként pont a BME-ről ment át kb. 40 tanár, ők kicsit bajban vannak a G karral, gondoljunk csak bele: a köznyelvben BME, miközben egy ideje már BMGE az egyetem neve, ez is mutatja, hogy nem teljesen integrálódott a gazdasági kara.

Összességében a Corvinust ajánlani tudom, de hátha írnak ide mások is.

2018. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, ezt már mondta más is az ELTE-vel kapcsolatban, viszont engem nem zavar ilyen szempontból, hogy új meg minden. Inkább azt lenne jó tudni, hogy a BME-ről a színvonalasabb tanárok mentek-e el vagy nem, így most nem tudom, hogy a kettő közül melyik lenne jobb, ha mondjuk Corvinusra nem vennének föl.

2018. febr. 11. 12:34
 3/18 anonim ***** válasza:
Ennek próbálj utánanézni, de az egyszerűség kedvéért vegyük egyenlő erősségűnek a kettőt - itt döntsön nálad az, hogy melyiket lenne könnyebb elérni, ha kolis vagy hasonló leszel, mennyit kell utazni oda, meg hasonlók. Ha a 440-460 pontra nincs esélyed, akkor mindenképpen a BME, ott rengeteg az ösztöndíj, meg olcsóbb tandíj stb. Ha van esélyed, akkor mondjuk mindháromba jelentkezel állami és fizetősre is (ez még ingyen van).
2018. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
70%
Én BME-n tanulom a nemzetközi gazdálkodást, ez a második félévem, tehát pont nem tudom milyen tanárok mentek el, de ez minket nem érint. Én nagyon élvezem az egyetemet, önköltségesre vettek fel, de az ösztöndíjprogram nagyon jó, ha tartod a mintatantervet akkor teljesíthető is. Matek az kemény, arra készülj fel, és rengeteg a ZH. Viszont így vizsgákból kevesebb van.
2018. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%

A BME GTK már elbukott, ezért lett az ELTE-n egy üzleti képzés, a BME-s oktatók mentek át.


Ha államisra mész, akkor a BCE, BGE, ELTE szerintem közel azonos színvonal. Fizetősön a BCE nem éri meg, nem ér annyit a képzés, mint amennyit fizetni kell érte. Sok lehetőséged lesz a BGE-n az NG-n, talán az egyik legtöbb az országban. Ha fizetősre mész, akkor egyértelműen BGE. Egyébként a BGE-nek nagyon jók a kapcsolatai a nagy cégekkel. Duálisba is tudsz menni ide.

2018. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Szó sem volt arról, hogy költségtérítésesre akarna menni a kérdező.


BGE-t minden ismerősöm szídja, szerény véleményem szerint eléggé egy igénytelen hely a PSZK. Inkább IBS-re vagy Metropolitan-re mennék, ha nem lenne meg a pontom BCE-re vagy BME-re. Továbbra is viccesnek tartom, hogy olyan helyet hívunk egyetemnek, ami még a saját oktatóit, PhD hallgatóit sem tudja kitermelni. :D


1. Egyértelműen a Corvinus, vannak cégek, akik szinte kizárólag Corvinusos hallgatókat vesznek vel. McKinsey, Boston Consulting, MNB stb.


2. BME GTK, vészmadárkodásnak nem lesz semmilyen következménye, ha el is megy pár oktató, nem dől össze a világ. Corvinusról is ment már el nagyobb mennyiségű oktató, meg tömeges leváltások voltak, amikor megszűnt a szocialista kormányzás, és nem dőlt össze a világ a BCE-n. Itt sem fog. Egy rendkívül igényes oktatás zajlik, igényes környezetben Magyarország egyik legnagyobb gazdasági központjában (Infopark, rengeteg multi cég központja, akik tárt karokkal várják a végzetteket). Corvinus után mindig is ez volt a második legjobb gazdasági kar.


3. ELTE GTI, friss a képzés, ezért sok mindent nem lehet elmondani róla, de ha az ELTEcon-ból indulunk ki, akkor igényes képzés lesz. Szinte el sem indult a képzés, de már több helyet rávert a BGE képzésére a HVG rangsorban, ezzel szerintem mindent elmondtam.

2018. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

BME-GTK nemzetközi gazdálkodásra járok, ez a 4. félévem önköltségesen. Én ismertem azokat a tanárokat, akik most átmentek az ELTE-re, vannak köztük nagyon jól és nagyon rosszak is. Én az ELTE-t nem választanám, sajnos szerintem még nem alakult ki egy kép sok munkáltató felől az ELTE-GTI diplomával kapcsolatban.

Nálunk a BME-n rengeteg ZH van egy félévben, viszont annál kevesebb vizsga. Nekem eddig max 4 vizsgám volt a félévek végén, de volt olyan félév, hogy 2. :)

Én nagyon szeretek ide járni, minőségi az oktatás, a közösség is nagyon jó (gólyatábor, gólyahét, gólyahajó, gólyabál, egyetemi bulik, BME-napok, Kari napok, Kolimpia stb). Van kötelező 2 félév tesi, rengeteg féle "ág" közül választhatsz: jóga, erőfejlesztés, TRX, falmászás, box, úszás, korcsolya stb. Nagyon jó az egész BME Sportközpont, teljesen új.

Amik nálunk erősen buktatós tárgyak az a matek, mikroökonómia, vállalati pénzügyek. Általában azt mondják, hogy a BME-GTK-n 2 olyan félév van, amely nagyon húzós. Az első, mert bele kell szokni, magas az elvárás, sok a követelmény, és a 3., ez inkább a tárgyak nehézségei miatt van. Nézd meg szerintem a mintatanterveket az egyes intézményekben, sokat segít.

BGE-t én egyáltalán nem ajánlom, kb senki nem mond róla jót.

BME-n számíts egy kicsit műszakibb, spécibb tárgyakra, illetve van jó kis ösztöndíj program, ez a 400+.

Corvinusra jár sok barátom, az is nagyon jó egyetem, ott inkább a vizsgaidőszak húzósabb, viszont én tőlük azt hallottam, hogy TDK és más versenyek nélkül a Corvinus nem ér sokat, mert elég alacsony az elvárás, túl laza a rendszer és ezért jó, ha jár mellette az ember ilyen versenyekre. Ami még itt plusz, az az hogy az egyetemnek nagyon jó kapcsolatai vannak, illetve különböző nemzetközi versenyekre is felkészítenek. Sajna a BME-n ilyen nincs.


Az, hogy NG-t vagy GM-et szeretnél választani pedig csak tőled függ, elég hasonló az első 2 félévben a két szak, aztán kezd el más lenni. NG-n sok olyan tárgyad lesz, aminek a nevében ott lesz a nemzetközi szó. Pl nemzetközi marketing. Igazából egyik szakkal se tudsz óriásit téveszteni.


Összességében én két egyetemet tudnék a fenti négy közül ajánlani. BME és a BCE.

2018. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen hülyeségeket azért ne higgyél el:

" Szinte el sem indult a képzés, de már több helyet rávert a BGE képzésére a HVG rangsorban, ezzel szerintem mindent elmondtam."


A BME-GTK-n megrekedsz az FKERES függvény szintjén, mivel abszolút gyakorlatiatlan az oktatás.

Annak ellenére, hogy gazdasági kar, van két gazdasági szak.


A BGE gazdasági egyetem sok gazdasági-üzleti szakkal. A számvitel a külker és a KVIK már évtizedek óta híres területei az egyetemnek. Egyik leggyakorlatiasabb a képzés, ezért is sok céggel, multival van kapcsolata. MNB ösztöndíjat is ad a jó tanulóknak.


Összességébe véve, ha államisra mész és nem akarsz duálisba menni, akkor BCE, ha duálisba akarsz menni vagy nem államisra, akkor BGE.

2018. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Na látom megtalálta ezt a kérdést is a retardált BGE troll, a szokásos hülye hazugságaival, és a 67 millió szóismétlésével együtt.
2018. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ilyen hülyeségeket azért ne higgyél el: "


Ez nem hit kérdése, kinyitod a HVG-t, és ott van. Ezek tények.

2018. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!