Szerintetek igaz hogy a középiskoláknál (mindhárom típusúra gondolok) (gimi, szakközép, szakmunkás), a 10. év végég szoktak a legrosszabb osztályzatok születni?
Azért hallhattad ezt, mert gimiben 10. osztályban van a legtöbb órája a diákoknak. A többi középsuliról nem tudok nyilatkozni, de feltehetőleg mindenhol így van. Nem ma voltam 10.-es (2 éve ballagtam), de ahogy emlékszem, 10.-ben volt az alaptárgyaink mellett fizika-kémia-föci heti 2 órában és pluszban bejött a heti 2 biosz is. Plusz nekünk 10.-ben volt informatikánk is. Asszem' a töri óraszámot a 9.-es 2-ről 3-ra emelték, habár a matek 4-ről 3-ra csökkent. Meg persze még volt rajzunk is meg énekünk is :D Így gyakorlatilag örültünk az olyan napnak, amikor csak 6 óránk volt. Pénteken meg szívtunk 7. órában :D És persze a mindennapos tesi is rendesen emelte az óraszámot. Sokszor 8. órában kellett maradnunk. Az alap heti 4 irodalom 1 nyelvtan kimaradt. Asszem' minden mást felsoroltam. Mivel nyelvtagos voltam, 10.-ben heti 5 óra németem plusz heti 3 angolom volt.
Ehhez képest 11.-ben heti 2 nap faktos nap volt, szóval azokon a napokon csak 5 óránk volt. És szinte már csak érettségi tárgyak maradtak, néhány kivételével (pl. etika, biosz, fizika).
A 9. is lehet nehéz olyan tekintetben, hogy "új a közeg", azonban én a 9.-et lightosnak éreztem, ahogy visszaemlékszek. Ugyanolyan óráim voltak mint 8.-ban.
Leterheltség szempontjából mindenképp a 10. osztály a legnehezebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!