Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken milyen a...

Az egyetemeken milyen a közösségi élet?

Figyelt kérdés
Tehát ,ha valaki mondjuk eléggé introvertált és nem nyit a másik személy felé,attól még alakíthat ki jó barátságokat az egyetemen?

2018. febr. 4. 09:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy te mikor végeztél de manapság már az egyetemi bulik nem arról szólnak, hogy egy kóla mellett elropogtatunk egy zacskó ropit. :)


Aki azt mondja magára, hogy ő eléggé introvertált, azt hiába küldöd bulizni és ismerkedjen ott..

Ennyi erővel ajánlhatnád az oroszlánnak, hogy ugorjon a szakadékba, mivel sokáig zuhan úgyis ráérez a repülésre, mint a többi madár. :)


Aki ennyire visszahúzódó annak a bulik az elején teljesen feleslegesek.

Úgysem lesz a fél szak a barátja, azokat pedig, akiket tényleg a barátjának fog hívni, úgyis megismeri előadáson-gyakorlaton.

2018. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%
Az elsővel 2006-ban, akkor voltam bulis és fiatal, a másodikkal 2014-ben, na itt már nem buliztam és nem is igazán haverkodtam.
2018. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség ez a “buli nélkül nem ismernek, nem szól hozzád senki” dolog... Nem azt mondom, nyilván minél többet jársz el szórakozni, minél inkább jársz társaságba, annál nagyobb esélyed lesz barátokat szerezni és ismerkedni. A bulikban a többség eleve nyitottabb stb... Ugyanakkor nem csak ez az egy mód van rá. Valóban, akárhol lehet ismerkedni, akár a folyósón vagy előadáson is, valamint egyetemtől, közösségtől függ, de szoktak rendezni különböző programokat pl. közös filmezés, főzés-sütögetés, kirándulások, korcsolyázás (nálunk gyakran a szakkal kapcsolatos programok is vannak, tehát még ebből a szempontból is hasznos). Ha kollégista vagy, akkor az is egy nagy előny, hiszen ott szintén tudsz barátkozni és, ha esetleg a szobatársa(i)d nem is olyan szimpi(k) még mindig csomó egyetemista lesz körülötted, akik közül tudsz válogatni és a koliban szintén lehet bandázni, vannak közösségi terek és szerintem az egész hangulat, helyzet közelebb hozza egymáshoz az embereket. Ugyanúgy tudsz jegyzetet, segítséget kérni tőlük, ami szintén jól jön.

Én sosem voltam bulizós fajta...az ilyen kis baráti összejövetelek, hogy beülünk valahová enni-inni és beszélgetni vagy sütögetünk, filmezünk vagy kirándulunk stb. jöhetnek, viszont a szórakozóhelyeket, bulikat mindig utáltam..párszor elrángattak, de elég hamar ott is hagytam. Nincsen bajom azzal, aki ezt szereti, de én nem élvezem, mert nem szeretek táncolni, nem szeretem a zenét és nem szeretek ájulásig inni, utálom a tömeget, löködnek, fogdosnak stb...nekem ez nem hiányzik, de így is vannak barátaim és semmi hátrányát nem tapasztaltam.

2018. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy az viszont igaz, hogy tenni is kell érte vagy legalábbis hagyni kell, hogy barátkozzanak veled. Ha bezárkózol és elszigeteled magad a többiektől, akkor nem fog menni. Ha valaki odamegy hozzád, akkor próbáld minél barátságosabban, nyitottan és érdeklődően kezelni a helyzetet (persze ne játszd meg magad, nem kell túltolni sem), még akkor is, ha első pillantásra nem olyan szimpi az illető. Értelemszerűen nem lesz mindenből barátság (nem is kell és nem kell boldog boldogtalannal jópofizni sem, semmit nem kell erőltetni stb.), de jó, ha az embernek vannak ismerősei, mert az később még jól jöhet. Ellenkező esetben már nem biztos, hogy ugyanolyan segítőkész, készséges lenne, ha emlékezne rá, hogy te régen bunkó voltál vele vagy elküldted... Valamint te is barátkozhatsz, leülhetsz mások mellé beszélgetni stb., ami olyan szempontból megkönnyíti a helyzetet, hogy így te választod ki, hogy ki a szimpatikus, kivel beszélgetnél szívesen. Aztán majd alakulnak a dolgok, kialakul, hogy kivel milyen a kapcsolatot, kivel vagy jóban stb., de az a lényeg, hogy úgy nem lehet, hogy senkihez nem szólsz egy szót sem, mindenkivel elutasító vagy, barátságtalan, mogorva stb.(nem azt mondom, hogy ilyen vagy, hiszen nem ismerlek, csak példákat írtam).
2018. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%
Ez egyetemfüggő. Van, ahol Európa-szinten teljesen egyedi a közösségi élet, és minden nap van valami program, rendezvények folyamatos sorozata van a félévben, és a kollégiumon belül egy saját kis mikrovilág alakul ki. És van olyan is, ahol a közösségi élet kimerül abban, hogy a HÖK félévente szervez 2 bulit. Sok múlik rajtad is, hogy mennyire akarsz nyitni, és csatlakozni valami öntevékeny körhöz (már ha vannak ilyenek nálatok).
2018. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!