Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A félév utáni ösztöndíj csak...

A félév utáni ösztöndíj csak államilag támogatott hallgatóknak jár?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ösztöndíjra gondolsz? (Több is van.)
2018. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk (PTE) a tanulmányi ösztöndíj és a szociális támogatás is csak államisoknak. (Utóbbi szerintem nem fair.)
2018. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tanulmányi ösztöndíjra gondoltam,sokaktól hallottam hogy azoknak is jár,akik önköltségesre járnak,de én nem hinném sajnos.
2018. jan. 23. 00:31
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem önköltségesen miért nem adnak tanulmányi ösztöndíjt. Nem elég hogy fizetek azért hogy tanulhassak még olyanoknak adnak pénzt akik ingyen kapnak diplomát. Ezt nagyon felháborítónak tartom, hogy 4-es feletti átlagom van minden szemeszterben, de nem kapok semmit az államisok meg 3-as körüli átlagtól kapnak már min 15 ezret havonta.

Talán a hisztimből kiderül, hogy csak az államisok kapnak tanulmányi ösztöndíjat. :/

2018. jan. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem volt egy csoporttársam, aki fizetős volt. 3 körüli átlaga volt a középsuliban és az érettségije is. Fősulin 4 egész feletti átlaga lett, automatikusan átkerült államira és ösztöndíjat is kapott. Nagyon-nagyon meglepődött.

De az övé ritka eset! Azt ne felejtsétek, hogy aki nem kerül be államira az azért fizet, mert nincs olyan jó tanuló, mint aki bekerült. Ők valószínűleg a későbbiekben is jobb átlaggal fognak rendelkezni, mint aki fizetősön van.

Nálunk szociális ösztöndíjat kapni szinte reménytelen volt. Aki meg kapott sok mindent elkövetett, hogy kapjon. Na az nagy aljasság volt! Önkormánytatnál kért egy igazolást, hogy a szülei között megromlott a viszony, de nincs pénzük a válásra. (nem volt rossz a házasságuk) Apuka lakcímét a nagyihoz íratták át. Így csak az Anyja jövedelmét vették figyelembe.

2018. jan. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát az én szakomra 458 pont központilag az állami ponthatár, 446 ponttal kerültem önköltségesre, nem érzem úgy hogy nem lettem volna elég jó tanuló. Hiába kérvényezem hogy vegyenek át eddig mindig elutasíttták, pedig tanterv szerint haladok jó eredménnyel. Ezzel szemben felsőoktatási szakképzésre 260 ponttal be lehet kerülni államira, könnyű elvégezni és nekik adnak ösztöndíjat. Én főleg az ilyen miatt érzem úgy hogy finanszírozási formától függetlenül kéne nézni az átlagot. Szociálisnál még csak-csak megértem, ha valaki fizeti az egyetemet akkor biztos van elég pénze logika miatt (habár akkor is ott van hányan fizetik a tandíjat diákhitelből). Na mindegy csak magamat idegesítem ezzel :D
2018. jan. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozok a hőbörgőkhöz. Levelezőn vagyok önköltséges, ezen a szakon, levelezőn NINCS állami. Nem látom be, miért nem kaphatunk tanulmányit, ha jól tanulunk. Logikátlan és igazságtalan. Munka mellett hozni a színvonalat, úgy, hogy közben spórolok egy csomót, hogy ne adósodjak el, szerintem érdemelne némi jutalmat. Államisok meg úgy kapnak 20 ezreket, hogy még a fele energiát se teszik bele, annak amit én.
2018. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"ne felejtsétek, hogy aki nem kerül be államira az azért fizet, mert nincs olyan jó tanuló, mint aki bekerült" - ja, meg az összes, aki a többedik diplomáját csinálja, és már kimerítette az államilag támogatott féléveket. Több, mint 30 ponttal volt több pontom, mint a támogatott képzés ponthatára, és az átlagom alapján minden félévben kaphattam volna ösztöndíjat. Ha azt meg is értem, hogy a képzésért fizetnem kell (bár azért kedvezményt adhatnának), ösztöndíjakat adhatnának, ha már a különeljárási díjakat is meg kell a tandíjon kívül fizetnem.
2018. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az államis kaphat állami támogatást. Az ösztöndíj is állami támogatás (tanulmányi, szociális) az adófizetők pénzéből.


Vannak egyetemek, akik a saját önköltséges bevételük terhére, kifejezetten az önköltségeseknek hirdetnek meg ösztöndíjat. Például a BGE-n is van ilyen.


Olyan rezsim van, ami azt akarja, hogy minél kevesebb egyetemet végzett legyen, és azok is csak a gazdagok (oligarchák) gyerekei legyenek. Menj el szavazni, ha más rezsimet akarsz.

2018. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!