Mi értelme van az irodalomóráknak?
Nem tudom megérteni, hogy mi értelme van az irodalomnak és remélem, hogy a válaszok tudnak ebben segíteni.
Kezdjük ott az egészet, hogy a versek nagy része depressziós hangulatú és ezért minden irodalomóra után rosszul érzem magamat. Nem tudom megérteni, hogy miért jó olyan költök munkáját olvasni akik 20 évesen már a halálról álmodoznak és írnak. Szerintem az irodalomórák miatt lehet a mostani generáció nagy része boldogtalan, mert be megy egy irodalom órára alapból nem jó hangulatban és akkor azt olvassa, hogy milyen rossz élni akkor még inkább elhatalmasodik rajta a depresszió.
Másik dolog amit nem tudok megérteni, hogy gyakorlatilag "Istenítenek" olyan embereket akiknek az élet egy romhalmaz volt. Inkább ittak, drogoztak, nőztek és sírtak, hogy nincs pénzük ahelyett, hogy elmentek volna dolgozni és csodálkoztak, hogy nincs pénzük. Vegyük például Charles Baudelaire aki megszökött hitelezői elöl ahelyett, hogy elment volna dolgozni. Ilyen emberekről kell tanulnunk ahelyett, hogy valami értelmessel töltenénk el az időnket.
Másik nagyon nehezen érthető téma számomra az, hogy miért kell minden versbe belemagyarázni, hogy mit gondolt a költő. Arany János egyik versének az elemzésének elolvasása után odaírta a lap szélére, hogy "Gondolta a fene" ezek után nekünk miért kell ezeket megtanulnunk. Verselemzésben gyakorlatilag egy bemagolt szöveget kell leírnunk nem fejthetjük ki, hogy miért rossz a vers.
Szerintem sokkal inkább hasznosabbak lennének az irodalomórák ha például mindenki azt olvasná el amit akarna és utána beszélhetne róla, hogy neki tetszett-e szerinte érdemes-e elolvasni stb. Nem olyan kötelezőkkel szenvedni mint például Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés, Jókai Mór Az arany ember. Lehet én is inkább olvasnék ha nem ezeket a 200 évvel ezelőtt íródott műveket kéne olvasni hanem valami mai regényt.
Végül is szerintem meg kéne felezni az irodalom órák számát és választhatónak kéne lennie, hogy helyette mit akar tanulni a gyerek. Mert nagyon sok időt elvessz olyan tanulóktól az irodalom tanulása akik másban tehetségesek és ahelyett,hogy azt a tantárgyat gyakorolnák irodalmat kell tanulniuk. Hány olyan ember lehet aki kiváló orvos lett volna csak az orvosnak úgymond "felesleges" irodalom miatt nem vették fel.
Olyan válaszokat várok amelyek változtatni tudnak a nézőpontomon, hogy ne úgy menjek be egy irodalom órára, hogy megint egy depressziós óra.
17F matematika tagozat.
A legtöbb dologban igazad van; pl. a verselemzésben, meg abban, hogy BIZONYOS KÖRBŐL szabadon válaszhatónak kellene lennie, hogy ki mit olvas.
Azért azt hiszem, hogy túlságosan hagytad, hogy rád telepedjenek az irodalomórák:) Nem hiszem, hogy túl sokan lennének depressziósok az irodalomtanulás miatt vagy hogy bárkinek is ezen múlna a pályaválasztása:D
Elhiszem, hogy matekosként ez még pluszban is idegesít téged.
Abban nem értek egyet, hogy felesleges ezeket olvasni. Pl. szerintem igenis, mindenki olvasson el egy görög drámát egyszer az életében és ismerkedjen meg a műfaj alapjaival, és az összes többi korszak alapvető műveire is igaz. Ez egyszerűen beletartozik az alapműveltségbe akkor is, ha a mindennapokban nem veszed hasznát.
Sajnos vigasztalót nem tudok írni, mert bár szerintem is rossz az irodalomoktatás, nem fogják megváltoztatni - az, hogy be- vagy kiraknak egy-egy kötelezőt, lényegében nem számít, az egész tantervet ki kellene dobni és az egészet újratervezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!