Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfó vagy ELTE...

BME mérnökinfó vagy ELTE programtervező? Tudom már sokan feltették ezt a kérdést. Viszont most külön ez én helyzetemmel kapcsolatban kérnék tanácsot.

Figyelt kérdés
Alapvetően engem a szoftverfejlesztés érdekelne. Ezért néztem inkább a pti-t első helyre, viszont itt nagyon sokaktól olvastam, hogy BMEs diplomával könnyebben el tudtak helyezkedni. Hiába a mérnökinfóra mentek, most szoftverfejlesztőként dolgoznak és jobban megbecsülték a BMEs diplomájukat. Ez mennyire van tényleg így? Később szívesen foglalkoznék játékok tervezésével, kissé hajlok a grafika iránt is. Szerintetek megéri ezért a BMEre menni vagy valójában az egyetem neve nem ilyen fontos?

2018. jan. 5. 13:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve annyit tennék még hozzá, hogy annak idején egy BMEs nyílt napon kezdett el érdekelni az infó. Az etikus hackelésről szólt, egy hallgató lány tartotta. Ilyet oktatnak ELTEn is? És a hackelés az informatika melyik ágához tartozik leginkább, mit kell hozzá tanulni? Előre is köszi a válaszokat:)
2018. jan. 5. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

BME/ELTE/(PTI?) hasonló értékű diplomát adnak. Nincs olyan, hogy azért vesznek fel, vagy több fizut kapsz, mert a BME-n végeztél és nem az ELTE-n. Ha megvan a papírod akkor az nagyszerű, de senkit nem fog érdekelni utána. Írod majd a teszteket és próbafeladatokat állásinterjún és az fogja eldönteni, hogy hova vesznek fel. Tehát a tudásod érdekli őket, nem a papírod. Azt, hogy melyik egyetem a legszimpatikusabb számodra azt neked kell eldönteni.

Én BME-s vagyok, és egy-két dolgon kívül megvagyok vele elégedve. De lehet, hogy te utálnád ezt a képzést.

2018. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"#1 vagyok"


Az IT biztonságról annyit, hogy arra készülj fel, hogy a BME-n a 6.félévben van ez a tárgy. Addig nem igazán tanulsz erről. Nem akarom elvenni a kedved, de az 5. félévig többé kevésbé alapozás zajlik, tehát matek és kemény elmélet mindenből. Nagyon sokan ezért hagyják itt az egyetemet, mert ők csak a "fun" részét akarják megtanulni az "elméleti alapokat" nem. Tehát azért arra számíts, hogy mindegyik egyetem eleje elég "szenvedős".


Amúgy az IT biztonság az egyik legösszetettebb dolog az IT-n belül. Ugye ide nagyon sok mindent kell tudni. Hogyan működnek a hálózatok, weblapok, oprendszerek, hardverek. De szerintem is rettentően izgalmas ez a téma, én is ezzel szemezgetek a legjobban. :)

2018. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A két szak nem ugyanaz, ebből kifolyólag nyilván sok eltérés van a két képzés között. A BME mérnökinfó, tehát nyilván lesz fizikád, illetve pár mérnöki tárgy, ezzel szemben az ELTE-n a PTI szakon több lesz az elméleti dolog(A BME-n is sok az elmélet, de az ELTE-n meg lényegében csak az van), absztrakt matematika, ami sok embert késztetett arra, hogy feladja, mert nem szereti. Én ELTE-s vagyok, szerintem, ha idejössz, nem jársz vele rosszul, ugyanez a helyzet a BME-vel is, mindkét diplomával tökéletesen el lehet helyezkedni. Azt ajánlom, nézegesd meg a tanterveket és az alapján dönts, melyik áll közelebb hozzád, melyiket tanulnád szívesebben.
2018. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
Vagy elmész pl. a Greenfox vagy egy hasonló oktató cég oktatására, pár hónap alatt kész programozó vagy. Igen, zsebbe kell nyúlni, de az állami finanszírozásban évekig történő punnyadás sincs ingyen (ha pedig fizetősre jutsz be, főként).
2018. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság, a mai munkapiacon örülnek a cégek, ha találnak jó szakembert, a diploma csak előfeltételként van jelen (sok helyen ár az se). Mindegy hol szerezted. Mehetsz BME-re, ELTE-re, Óbudaira, Corvinusra, stb., nem számít.


Ami viszont fontos, az a valós tudás. Nem kell senkinek a beképzelt kezdő, aki elkérné a 400e nettót, pedig még egy értelmes ciklust sem tud felírni. Hidd el, nem egy ilyen fordult már meg nálunk, olyan gyorsan távoztak, mint érkeztek és nem mindig önszántukból.


Tehát, válasszad azt a képzést, amelyik szimpatikusabb neked. Az oktatott tárgyakat nézzed meg és a szakirányokat (már ha van). Fontos még maga az intézmény, legyen számodra megfelelő a hangulata.


Aztán egyetem mellett próbálj elkezdeni dolgozni valahol, akár minimálbéren. Hidd el, friss diplomával, 1-2 év munkatapasztalattal, csak úgy kapkodni fognak utánad a cégek.


Ha még ennél is többet akarsz tenni, szerezz szakmai okleveleket, járj el konferenciákra. Például ha a hálózatok érdekelnek, Cisco-s okleveleket szerezz. Ha adatvédelemmel akarsz foglalkozni menj el adatvédelmi konferenciára (ez most nagyon aktuális). stb stb.

2018. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettek:)
2018. jan. 5. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!