ELTE vagy SZTE bölcsészettudományi kara (orosz, török, angol szakok érdekelnének)?
szlavisztika csak elten van. semmi extra egyebkent en nem vagtam hanyatt magam tole, akik lefiplomaztak most van egy papirjuk hogy elvileg felsofokon beszelnek oroszul de a kozepszintet utik meg valojaban vele.
Torok nem tudom hogy van e szten de ugy gondolom hadonlit a szlavisztikahoz.
Anglisztika meg... Hat elterol tudok nyilatkozni, szinten nem eri meg ha csak utanna nem akarsz mesterre menni amerikanisztikabol aztan meg phdzni. Kapsz egy bolcsesz diplomat amiben fel van tuntetve hogy az angoltudasod egyenlo egy felsofoku nyelvvizsgaval. nem ertem miert pazarol el ra valaki 3 evet amikor fel ev alatt is feltornazhatna a tudasat , plane hogy anglisztikara kell elozetes nyelvtudas.
Az SZTE-n is van szlavisztika, azon belül orosz is. Az alapképzés papíron középfokú nyelvtudást ad, de én pont azt hallottam ELTE-s orosz szakos ismerősöktől, hogy felsőfokkal jönnek ki és tudják használni a nyelvet. Török is van az ELTE-n és az SZTE-n is. Az anglisztika nálam utolsó helyen van, szimplán csak imádom a nyelvet és nagyon érdekel, ugyanakkor inkább úgy vagyok vele, hogy lesz egy angol és német felsőfokúm és két “új” nyelvszakot választok magamnak.
Az SZTE-n nincsen ismerősöm, nem hallottam semmilyen véleményt, ezért tettem fel a kérdést.Az, hogy mennyire időpazarlás vagy hülyeség egy nyelvszak nem érdekel, mindenképpen ezt szeretném tanulni. Ennyiből egyik sem ér semmit mert csak megtanulnak egy nyelvet... Bármelyiket is választom utána szeretnék mesterképzésre menni (több is érdekel), mert önmagában egy alapszakos diploma valóban kevés.
Ne értsd félre én nem leszólni akartam a nyelvszakot, de egyszerűen én pazarlásnak tartom ( pedig én is azt végeztem másoddiplomának.) Arról fogalmam sem volt hogy az szten van orosz eddig az ELTEről tudtam, és van róla fogalmam mit mondok :) év elején csoportba raknak ki mennyire tud oroszul és volt olyan aki már középfokú nyelvvizsgával ment oda más a cirillt még olvasni se tudta, ez elég nagy szakadék és 3 év alatt nem lehet ugyanarra a szintre feltornázni. az olvasmányokat nem oroszul adják fel mint a többi szakon , max orosz írótól, pedig fontos lenne az eredeti orosz szöveg olvasása is. mellesleg a azláv tanszékről tudnék kedveseket mondani...:) Tanultam ott tudom miről beszélek.
A törökről egyáltalán nincs fogalmam tudom hogy van, de azt tudom mondani erre hogy nyíltnapon utánna kell érdeklődni olyanoktól akik most török MA képzésen vannak.
Az angolt abból kifolyólag nem ajánlom hogy tényleg hasznavehetetlen, bebiflázod a megadott tananyagot az angolszász politikai kultúráról ( mert első évben ilyen tárgyad is van), majd a tanárnő úgyis megbuktatja a fél csoportot, és szórja az embereket a minorosokkal együtt. A hangtani alapozó meg egyenesen rémálom.
Különben a btk honlapján fent vannak a mintatantervek szerintem ásd bele magad melyik az ahol a tárgyak is érdekelnének. ha mondjuk a török orosz közt nem tudsz dönteni akkor válaszd az orpszt ott nulláról indulnak a törököt meg felveszed minornak.
Pls, az anglisztika vagy bármilyen másik nyelvszak nem nyelvtanfolyam. Legalábbis nekem nem ez jött le másfél év után, de lehet én látom rosszul. Alapvetően kultúra, történelem, irodalom, nyelvészet, stb. + némi nyelvfejlesztés, hogy ne felejtsünk el angolul, meg kicsit fejlődjünk. Persze ha törökre vagy oroszra alap tudás nélkül mész, nyilván több a nyelvóra.
Bölcsész diploma pedig eleve akkor ér valamit, ha mész MA-ra, amire ugyebár felkészít a BA.
meg mindig ugyanazon az allasponton vagyok.
ha valaki kozepfokkal megy mar oda a masik meg nulla tudassal sose lesznek egy szinten a 3 ev alatt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!